Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькій обласній державній адміністрації презентували книги письменників Запорізького краю

30.08.2021 14:45 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет Національна спілка письменників України книги презентація

Двадцять восьмого серпня в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулася презентація книг молодих авторів та «Альманаху творів письменників Запорізького краю», виданих до 30-річчя Незалежності України. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Старух, керівниця апарату ЗОДА Зінаїда Бойко, заступник голови обласної ради Геннадій Фукс, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Володимир Марчук, а також – голова обласної організації Національної Спілки письменників України, депутатка обласної ради, завідувачка кафедри українознавства філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ольга Стадніченко.

Учасниками презентації стали автори книг, письменники, видавці, члени обласної робочої групи з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, фахівці структурних підрозділів ЗОДА.
- Сьогодні ми проводимо ще один знаковий захід до 30-річчя Незалежності України - презентуємо книги, видані в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційного простору області на 2021 - 2025 роки. Цього року, на відміну від попереднього, ми повернулися до друкованого слова. Видано кілька книжок. За підтримки депутатського корпусу було виділено 200 тис грн, це небагато, але ми бачимо, що отримали гарний продукт. Ви пам’ятаєте, що я завжди, ще коли був депутатом обласної ради, постійно підтримував цей напрямок, і ми стабільно видавали книги і за бюджетні кошти, і за депутатські фонди. Сподіваюся, що й надалі ця робота буде продовжена, бо книга – це на віки. Саме книга відіграє важливу роль у самоусвідомленні нації, формуванні культури та духовності, – сказав Олександр Старух, відкриваючи презентацію.
Своєю чергою, голова обласної організації Національної Спілки письменників України, доцентка ЗНУ Ольга Стадніченко більш детально розповіла про видані книги та про авторів.
Письменниця Наталія Ігнатьєва представила збірку п’єс «Звір». До речі, за свої літературні доробки «Звір» і «Карамель» у 2020 році вона стала подвійною лауреаткою міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».
Молода поетеса з Пологівщини Оксана Бевзюк у 2021 році стала лауреаткою Обласної літературно-мистецької премії імені Петра Ребра в номінації «Початківець», а сьогодні представляла збірку «З чорним яблучком у дзьобі».
Талановитий автор із Михайлівки Олександр Шершньов, який до цього публікував свої твори в журналі «Перець» та в газеті «Запорізька правда», представив загалу збірку «Сир на барикадах».
Крім цього, у 2021 році видали книгу талановитої запорізької поетеси, яка, на превеликий жаль, відійшла у вічність, випускниці ЗНУ Марини Брацило «У пошуках себе». Це перша її видана книга такого формату, до неї увійшли описи мандрівок, нотатки й, есе.
Окремо Ольга Стадніченко зупинилася на «Альманаху творів письменників Запорізького краю», зазначивши, що це – унікальне видання, в якому зібрано твори сучасних письменників Запорізького краю, тих, хто брав участь у боротьбі за Незалежність України, її ровесників, творче ставлення яких відбулося вже за сучасних умов. На її думку, книга неодмінно буде затребуваною у читацького загалу. Своєю чергою, автори подякували всім, хто долучився до видання книг.
Директор видавництва «Статус», у якому побачили світ книги, Володимир Систеров подякував за довіру у виконанні цих проєктів та зазначив, що видавництво завжди намагається врахувати всі побажання й авторів, і замовників та видавати лише якісний продукт.
Підбиваючи підсумки заходу, Олександр Старух подякував усім, хто брав участь у цій роботі, побажав письменникам натхнення на нові доробки та запевнив, що обласна влада завжди буде підтримувати такі проєкти.
- Вважаю, що видавництво Альманаху треба зробити щорічним, із презентацією громаді в переддень Незалежності, – поділився із запорізькими письменниками своїми думками Олександр Старух. – Щоб зміст Альманаху проходив через творчий конкурс. А з боку влади було забезпечено необхідне фінансування з преміями переможцям. Ми повинні не припиняти розвиток друкованого слова на Запоріжжі, – завершив думку очільник виконавчої влади області.
Тиражі випущених на умовах бюджетного фінансування видань, залежно від читацького призначення, будуть передані облдержадміністрацією для поповнення фондів бібліотек і для безкоштовного розповсюдження на презентаційних заходах.