Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відкрили відеолабораторію в рамках реалізації спільного проєкту з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ»

У ЗНУ відкрили відеолабораторію в рамках реалізації спільного проєкту з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ»

У ЗНУ відкрили відеолабораторію в рамках реалізації спільного проєкту з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ»
01.09.2021 15:35 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління центр післядипломної освіти проєктна діяльність міжнародна діяльність програма підвищення кваліфікації

Першого вересня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося урочисте відкриття нової відеолабораторії. Захід провели в рамках реалізації проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», який втілюється в життя університетом спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH). Програма підвищення кваліфікації соціальних працівників під назвою «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах» втілюється в життя на базі ЗНУ під егідою центру післядипломної освіти в тісній співпраці з факультетом соціології та управління.

 Під час урочистого відкриття лабораторії право перерізати стрічку надали ректору ЗНУ Миколі Фролову, який активно підтримує реалізацію міжнародного проєкту та опікується ним. На заході були присутні менеджер проєкту – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура, керівник центру післядипломної освіти університету Сергій Ільїн, декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів і співробітники цього підрозділу.

Під час відкриття лабораторії всім гостям продемонстрували її технічне оснащення: комп’ютер, камеру, об’єктив, штатив, студійне освітлення, студійний мікрофон, вебкамери для відеолекцій, радіосистему, тощо. Усе це обладнання використовуватимуть для створення і відеозапису навчального контенту, який викладатимуть в системі Moodle в різних варіантах (в знаковій формі, у формі відеотренінгів, відеолекцій), а також для – організації повноцінного дистанційного навчання і підвищення кваліфікації соцпрацівників у рамках реалізації проєкту.

Також на YouTube-каналі Запорізького національного університету регулярно з’являтимуться відеоролики, створені в цій лабораторії. Йдеться про звернення деканів, записи розмов із викладачами, дидактичний матеріал, відео зі студентами тощо. Ця загальноуніверситетська лабораторія функціонуватиме на базі відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, а технічний супровід роботи лабораторії виконуватиме фахівець цього відділу Микола Мельничук.

Під час відкриття лабораторії відбувся запис виступу ректора Миколи Фролова. «Я вітаю всіх із цією значною для нашого університету подією. У цій відеолабораторії передбачається проведення інтерв’ю з деканами, зі студентами, які розказуватимуть про своє навчання, ділитимуться тим, що їх хвилює. Я сам планую брати активну участь у цій важливій діяльності діяльності. Це – крок до того, щоб просувати університет у віртуальному просторі. Тож вітаю робочу групу, яка виборола міжнародний грант, зокрема менеджера цього проєкту – проректора Олександра Гуру, вдячний за їхню плідну працю та бажаю подальших успіхів. До роботи!», – зауважив Микола Олександрович.

Своєю чергою, Сергій Ільїн при записі відео зауважив: «Сьогодні було започатковано велику справу. Відеолабраторія функціонуватиме в рамках реалізації проєкту підтримки соціальних працівників громад Запорізької області, який реалізується в ЗНУ у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH). Завдяки можливостям цієї лабораторії, ми можемо розширити перелік цифрових послуг, які надає університет. Зокрема, йдеться про викладення на YouTube-каналі лекцій для підвищення кваліфікації соцпрацівників нашої області».

Декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова зазначила: «Соціальна робота є надзвичайно важливим напрямком реалізації політики держави. Тож підготовка фахівців цієї галузі дуже багато важить. ЗНУ як лідер вищої освіти на Півдні України готує відповідних фахівців. Відтепер виш, завдяки підтримки німецького партнера, може сприяти підвищенню кваліфікації фахівців-практиків. Варто також відзначити, що цей університет – єдиний у регіоні, обраний Німецьким товариством міжнародного співробітництва для реалізації цієї програми».

Як зазначив проректор Олександр Гура, розповідаючи про особливості реалізації роботи, основна ідея цього масштабного міжнародного проєкту полягає в створенні максимально зручних умов для представників територіальних громад з області, які проходитимуть навчання на базі центру післядипломної освіти підвищення кваліфікації. Щоб максимально наблизити до них освітній процес, і триватиме відповідна робота.

Відзначимо, що програма проєкту зорієнтована на фахівців та фахівчинь соціальної галузі територіальних громад Запорізької області. Термін її дії: жовтень 2021 р.- травень 2022 р. Форма проведення – очно-дистанційна: теоретичні заняття – дистанційно; тренінгові заняття – очно на базі Запорізького національного університету (одна субота на місяць). Програма навчання розрахована на 200 годин і матиме п’ять змістовних модулів: «Нормативно-правові та соціально-економічні основи надання соціальних послуг в територіальній громаді», «Комунікація як механізм забезпечення соціальних послуг в територіальній громаді», «Особливості організації групової роботи при наданні соціальних послуг в територіальній громаді», «Технології забезпечення зворотного зв’язку під час надання соціальних послуг в територіальних громадах та моніторинг надання соціальних послуг» та «Інституційні засади управління якістю соціальних послуг в громаді». Після її завершення слухачі отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка на 200 годин, завірене Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Переглянути відеосюжет, присвячений відкриттю лабораторії, можна за лінком:

https://www.youtube.com/watch?v=_wsFltlH7R0

 

Схожі новини