Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ долучилися до онлайн-тренінгів від литовських експертів щодо розвитку туристичної галузі

Науковці ЗНУ долучилися до онлайн-тренінгів від литовських експертів щодо розвитку туристичної галузі

Науковці ЗНУ долучилися до онлайн-тренінгів від литовських експертів щодо розвитку туристичної галузі
08.09.2021 09:35 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут економічний факультет факультет фізичного здоров’я спорту і туризму проєктна діяльність міжнародна діяльність онлайн-тренінги

Упродовж двох днів, другого-третього вересня 2021 року, представники проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість і креативність: поширення європейського досвіду в Україні / DIRUT» – одного з переможців конкурсу програми «Erasmus+» за напрямом Жана Моне 2020 року – долучилися до онлайн-тренінгів від литовських експертів щодо розвитку туристичної галузі. У заході від ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь, зокрема, координаторка проєкту, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму економічного факультету, к.е.н. Наталя Венгерська, а також учасники команди – професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, д.п.н. Лариса Безкоровайна та завідувачка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету д.філос.н. Валентина Воронкова.

Захід організували співробітники Запорізької торгово-промислової палати разом із представниками Вільнюської торгово-промислової палати в рамках реалізації проєкту «Стійке зростання експорту в Україні за рахунок переваг кластеризації». Зустріч видалася цікавою й продуктивною, адже головні завдання проєкту полягають у зростанні співпраці між малими та середніми підприємствами з організації надання спільних послуг, розроблення нових продуктів і реалізації маркетингових стратегій. Цей захід став гарною нагодою дізнатися про практичний досвід литовських колег щодо успішного створення та просування кластерних об’єднань.

Так, у рамках зустрічі з доповіддю виступив пан Артурас Якубавичус, експерт-консультант із управління інноваціями, менеджером проєктів Литовського інноваційного центру, професор соціальних наук Вільнюського технічного університету ім. Гедімінаса. Питання, які були висвітлено доповідачем: вступ до кластерізації; організація кластеру; організація виставок, ділових місій та інших заходів; досвід розробки проєктів, зацікавили учасників зустрічі й викликали жваве обговорення після виступу.

Лекція пана Гедріуса Багушинкаса, Голови Литовського кластеру підприємств аграрної галузі, була спрямована на висвітлення питань про практику кластеризації. Пан Гедріус розповів про глобальні та європейські тенденції в кластерах; про міжнародні мережі для кластерів на основі литовської пратики. Він навів цікаві приклади та надав практичні поради для української туристичної галузі. Доречно сказати, що серед учасників обговорення був також Іван Ліптуга, президент Національної туристичної організації України. Він долучився до обговорення й розповів про кластеризацію туристичних підприємств на теренах України, що наразі формується й реалізується в національній туристичній галузі.

Представники Запорізького національного університету висловили щиру вдячність організаторам заходу, зокрема, Віцепрезиденту Запорізької торгово-промислової палати Андрію Куцу, а також почесному голові громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмилі Брацило за запрошення до участі в заході.

 

 

 

Схожі новини