Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбулося засідання Вченої ради

У Запорізькому національному університеті відбулося засідання Вченої ради

У Запорізькому національному університеті відбулося засідання Вченої ради
09.09.2021 11:51 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University Вчена Рада освітній процес звіт нагородження

Сьомого вересня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Вченої ради, під час якого обговорили низку питань й ухвалили кілька стратегічних рішень, які стануть основою для сталого розвитку університету в майбутньому. Серед них: питання щодо підсумків 2020/2021 навчального року та основні завдання на новий 2021/2022 навчальний рік, про затвердження програм атестаційних екзаменів для здобувачів ступеня вищої освіти магістра, про коригування ліміту стипендіатів для здобувачів 1 курсу ступеня вищої освіти бакалавра й магістра факультетів вишу, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ та для здобувачів фахових коледжів, про затвердження програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а також про фінансове забезпечення діяльності вишу.

На початку засідання Микола Фролов від імені всього колективу вишу подякував талановитій вченій, викладачці Тамарі Хомяк за багаторічну плідну і результативну роботу на посаді декана філологічного факультету, а також здобутки, перемоги і досягнення на цій відповідальній посаді і побажав подальших творчих успіхів у педагогічній і науковій роботі. У своєму виступі він згадав про те, що філологічний факультет – один із найстарших у виші, він нерозривно пов'язаний зі становленням університету. Тут не лише завжди готували високопрофесійних фахівців – філологів, вчителів української мови й літератури, але й формували справжніх патріотів української землі, тих, хто навчатиме й виховувати нові покоління свідомих громадян. Це – одне з важливих завдань, якому присвятили свої сили викладачі факультету під керівництвом Тамари Хом’як. Водночас, завдяки академічній і водночас творчій атмосфері, яка на сьогодні панує на філологічному факультеті, розкриваються таланти викладачів і студентів. Серед них – чимало успішних науковців, творчих особистостей, учасників наукових і культурно-масових заходів. Велика заслуга Тамари Володимирівни у підтримці кожного викладача та студента на факультеті. Тож на її адресу під час Вченої ради пролунали слова щирої вдячності та найкращі побажання. Також ректор представив членам Вченої ради виконуючу обов’язки декана філологічного факультету Ірину Бондаренко й побажав їй успіхів та здобутків на відповідальній посаді.

Згодом ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, привітав усіх присутніх із черговими науковими здобутками університету. Так, в урочистій обстановці вручили почесні грамоти Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації за сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність та вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки таким науковцям: професору кафедри соціології Максиму Лепському, завідувачу кафедри прикладної екології та охорони праці ІННІ Геннадію Кожемякіну, доцентці кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Тетяні Павлюк, професорці кафедри фізичної культури та спорту Світлані Карауловій, доценту кафедри соціальної філософії та управління Олегу Масюку. А також – доцентці кафедри фізіології, імунології та біохімії з курсом ЦЗ та медицини Вірі Копійці, доценту кафедри історії і теорії держави та права Олексію Макаренкову, старшій викладачці кафедри акторської майстерності та дизайну Ганні Чемерис і доцентці кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Тетяні Соловйовій.

Також вручили лист подяки Виконавчого комітету Запорізької міської ради за багаторічну сумлінну працю, плідну та бездоганну діяльність у 2020/2021 н.р., активну громадську діяльність та з нагоди Дня науки професору кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Володимиру Волкову. Почесну грамоту Запорізької обласної ради вручили професорці кафедри загальної та прикладної фізики Вікторії Меняйло за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію та плідну науково-педагогічну діяльність у 2020-2021 н.р. Крім того, атестат доцента вручили Тетяні Соловйовій, Олені Лещенко, дипломи докторок філософії Вікторії Косі, Тетяні Грузовій. Грамотами за вміле керівництво колективом переможців літературного творчого конкурсу нагородили представників Школи Конфуція: Ву Чженхуа, Ксіа Юексіа, Ген Ліпін, Чжан Ліфен і Маіруі Джикен.

Докторку економічних наук, викладачку кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Анну Переверзєву відзначили грамотою за перемогу в конкурсі письмових творів китайською мовою. Студентка ЗНУ Аліна Крюк отримала грамоти за перемогу у творчому конкурсі письмових творів китайською мовою та за активну участь у Всеукраїнському відбірковому турі XX Міжнародного студентського конкурсу «Китайський міст». Карину Акопян нагородили грамотою за 7 місце у Всеукраїнському відбірковому турі XIV Міжнародного учнівського конкурсу «Китайський міст». Також Вікторії Меняйло вручили свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір – монографію «Підготовка майбутніх докторів філософії до дослідницько-інноваційної діяльності: теоретико-методичні аспекти».

У рамках засідання ректор Микола Фролов доповів про підсумки 2020/2021 навчального року та основні завдання на 2021/2022 навчальний рік. Зокрема, він звернув увагу присутніх на головні завдання цього року. Серед них: адаптація до нових викликів пандемії Covid-19, вакцинація (на сьогодні вакциновано близько 40% співробітників), формульний підхід до фінансування закладів вищої освіти та формування навантаження для педагогічних працівників, впровадження індикативних цін, проведення акредитаційних процедур Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти на принципово нових засадах, поступове й неухильне посилення вимог до освітнього процесу шляхом прийняття низки нових стандартів вищої освіти, ЄДКІ, а також – ускладнення вступної кампанії, як процедурно, так і щодо доступу до окремих спеціальностей (підвищений конкурсний бал, ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ).

Крім того, він розповів про фінансові витрати вишу, зокрема, він згадав, що показники зростання середньої заробітної плати штатних співробітників до 12 259 грн; про матеріально-технічне забезпечення університету (оновлення матеріальної бази аудиторій, ремонти в корпусах, коворкінгу, гуртожитках), про цифровізацію й розвиток інформаційного середовища, про підвищення якості освіти і розвиток наукового і кадрового потенціалу.

Микола Олександрович проаналізував кількісні показники результатів вступної кампанії цього року в порівнянні з іншими ЗВО, які дозволили забезпечити необхідний обсяг навантаження для викладачів, показники державного замовлення, статистичні дані за результатами вступної кампанії. Так, ЗНУ набрав більше студентів ніж минулого року, що свідчить про авторитет і популярність вишу серед абітурієнтів, адже ЗНУ відіграє ключову роль у підготовці кадрів і формуванні кадрового потенціалу не тільки в Запорізькій області, але й на півдні та сході України. Станом на 6 вересня у виші навчається 3 223 студенти (2 150 – денна форма і 1 075 – заочна). Загалом, на сьогодні контингент студентів вишу разом із коледжем складає більш ніж 14 тисяч. Ректор наголосив, що у 2021 році ЗНУ посів 21 місце в рейтингу вітчизняних закладів вищої освіти «Топ-200 Україна 2021».

Проаналізував Микола Фролов і контингент студентів за факультетами. Так, найбільше студентів навчається в ІННІ, на факультеті соціальної педагогіки та психології, на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму, на економічному факультеті та факультеті іноземної філології. Наголосив він на необхідності підтримки інженерних спеціальностей, а також розвитку історичного і філологічного факультетів, зокрема за рахунок пошуку й відкриття нових освітніх програм. Так, на сьогодні в університеті вдвічі зросла кількість освітньо-професійних програм. Загалом, здійснюється підготовка за 199 освітньо-професійними програмами і вони потребують кількісного та якісного упорядкування.

У своїй доповіді ректор також розповів про процес акредитації освітніх програм і розвиток системи внутрішнього забезпечення якості освіти, про нові умови акредитації та можливість Вченою радою започатковувати нові освітньо-професійні програми, за винятком регульованих. Так, за останній час в університеті тривали процедури акредитаційних перевірок 15 програм. А в цьому році у виші планується провести 30 акредитацій освітньо-професійних програм (19 на рівні бакалаврату і 11 – на рівні PhD). При цьому ключовими завданнями в контексті акредитаційних процедур є координована робота всіх підрозділів, оновлення навчально-методичного забезпечення освітнього процесу, підвищення статусу гарантів освітньо-професійних програм.

Також ректор проаналізував досягнення в роботі наукової бібліотеки, обсяги підготовки науково-педагогічних кадрів через аспірантуру і докторантуру ЗНУ, здобутки в міжнародній діяльності за різними напрямами, стан ліцензійно-акредитаційної діяльності у виші, виховної і навчально-методичної роботи, показники наукової діяльності (більше 100 наукових статей опубліковано в науково-метричних базах даних, 19 наукових шкіл функціонує, індекс Гірша – 21, виконується 16 госпдоговірних тем, 119 діючих об’єктів права інтелектуальної власності, 60 патентів, 18 свідоцтв на винаходи, 40 свідоцтв про реєстрацію авторського права, 1 ліцензійна угода), а також обсяги фінансових надходжень від виконання госпдоговірних тем, публікаційну активність, участь науковців у грантових проєктах. Крім того, ректор відзначив успішну роботу 7 спеціалізованих вчених рад із захисту докторських дисертацій, апробацію нових підходів до захисту наукових дисертацій згідно зі стандартами МОН України та європейськими вимогами. Також ректор наголосив на важливості  підвищення якості освіти та ефективності освітньо-виховного процесу, вдосконалення форм і методів навчання, забезпечення стабільного матеріально-технічного та фінансового становища, збереження та зміцнення науково-педагогічного кадрового потенціалу, забезпечення належного статусу та соціальних гарантій всіх членів трудового колективу та студентства ЗНУ.

Крім того, Микола Фролов представив увазі членів Вченої ради основні завдання на 2021/2022 н.р. Серед них: нарощування потужностей ЗНУ загалом та інженерно-наукового інституту ЗНУ зокрема; вдосконалення та оптимізація внутрішньої структури університету; акредитація; профорієнтація; модернізація проведення вступної кампанії; організація ефективного освітнього процесу; розробка та запровадження відповідно до чинного законодавства системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти; вирішення проблеми малочисельних кафедр; продовження роботи з удосконалення навчально-методичного забезпечення дисциплін навчального плану, завершення змістовного наповнення Системи електронного забезпечення навчання ЗНУ. А також – розробка та впровадження системи організаційно-методичних заходів, спрямованих на посилення практичного складника фахової підготовки; здійснення роботи з оновлення електронної системи управління освітнім процесом у ЗНУ «Деканат-Ректорат», дебюрократизація, оптимізація документообігу; забезпечення подальшої реалізації Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ. Крім того, йшлося про необхідність продовження розвитку матеріально-технічної бази, зокрема здійснення модернізації комп’ютерної техніки, забезпечення освітнього процесу необхідними мультимедійними засобами, оновлення навчально-лабораторного обладнання; подальша реалізація окреслених планів щодо створення сучасної наукової електронної бібліотеки. А ще – участь у конкурсах наукових проєктів на отримання фінансування за рахунок загального фонду державного бюджету України та укладання госпдоговорів, що фінансуються за рахунок замовників; підвищення ефективності проєктної діяльності, залучення до цієї роботи усіх факультетів; включення принаймні одного фахового видання університету до баз Web of Sciencе або Scopus; багатовекторне функціонування оновленого Музею університету; академічна доброчесність; збереження всіх видів матеріального стимулювання науковців, передбачених у Колективному договорі, диференціація виплат; розробка нової Стратегії розвитку Запорізького національного університету на наступні 5 років та інше.

Звертаючись до представників усіх факультетів і структурних підрозділів, ректор наголосив на тому, що університет не повинен зупинятися на досягнутому, адже сьогодення ставить нові виклики та завдання. Він зауважив, що університет демонструє показники інтенсивного розвитку: у галузі освітніх і наукових технологій, забезпечення навчальних навантажень, зростання матеріально-технічної та інформаційної бази. Крім того, ректор звернув увагу на важливість вирішення організаційних питань роботи університету в умовах пандемії коронавірусу, готовності до дистанційної роботи в цих умовах, посилення карантинних заходів і контролі за дотриманням протиепідемічних заходів.

Своєю чергою, про результати затвердження програм атестаційних екзаменів для здобувачів ступеня вищої освіти магістра доповіла керівниця навчального відділу Людмила Нестеренко. Також вона прозвітувала про коригування ліміту стипендіатів для здобувачів 1 курсу ступеня вищої освіти бакалавра та магістра факультетів ЗНУ, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, а також для здобувачів 1 курсу передфахової вищої освіти ВСП «Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж ЗНУ», ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ», ВСП «Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ» за спеціальностями.

Крім того, представники Вченої ради підтримали рішення про розміщення тимчасово вільних коштів вишу на депозиті у 2021 році в установах банку державного сектору економіки. З цього питання виступила головний бухгалтер університету Оксана Арістова. Наприкінці засідання учасники обговорили питання організації підвищення кваліфікації педпрацівників, про яке доповів проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Також присутні затвердили програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Микола Фролов подякував за плідну роботу всім учасникам Вченої ради. Він висловив сподівання, що й надалі ефективність залишиться важливим показником діяльності представників Запорізького національного університету. Відповідно до кожного пункту порядку денного учасники засідання розглянули та затвердили проєкти рішень.


В публікації використані фото Володимира Лінікова

 

 

 

 

Схожі новини