Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцентка кафедри металургії – член журі конкурсу для дівчат «STEM IS FEM»

Доцентка кафедри металургії – член журі конкурсу для дівчат «STEM IS FEM»

Доцентка кафедри металургії – член журі конкурсу для дівчат «STEM IS FEM»
13.09.2021 12:40 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут кафедра металургії STEM IS FEM Платформа спільних дій співпраця зі школами учнівська наука

Одинадцятого-дванадцятого вересня в Запоріжжі відбувся фінал модулю STEM IS FEM «Металургія» від Всеукраїнського конкурсу молодіжних есе «Наука – це вона». Участь в ньому взяли дівчата шкільного віку з усієї України, а його організаторами стали представники освітнього проєкту популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат «STEM IS FEM» та Платформа спільних дій (Запоріжжя). Варто зазначити, що конкурс був цілком жіночим – від учасниць до членів журі, до складу якого увійшла й доцентка кафедри металургії інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ольга Бережна. На цьому модулі Ольга Русланівна була єдиною представницею закладів вищої освіти.

До складу спікерів і членів журі увійшли голова офісу ООН «Жінки в Україні» (UN Women Ukraine) Еріка Квапілова; консультантка в торгово-економічному відділі Представництва ЄС в Україні (European Union in Ukraine) Енн Берсіо; фінансова директорка ТОВ «Метінвест Холдинг» Юлія Данкова; завідувачка лабораторії математичних наук Малої академії наук України Катерина Терлецька.

Незабутньою та інформативною для юних науковиць була екскурсія до ПАТ «Запоріжсталь». Захопливим і цікавим виявився і турнір із настільної гри про металургію. Та для дівчат, які обожнюють точні науки, не менш важливою була й участь у тренінгах. Так, викладачка та вчена з інженерного навчально-наукового інституту в цікавій і доступній формі розповіла талановитим дівчатам про основи металургії. Юні науковиці не лише слухали лекцію, а й мали можливість побачити на власні очі, як виглядають залізна руда, кокс, вапно, чавун і шлак. Це дуже зацікавило учасниць проєкту. «Мене вразила кількість і якість питань, – зазначила Ольга Русланівна. – Навіть студенти профільних спеціальностей не виявляють такої зацікавленості, як ці дівчата, очі яких просто сяяли».

Та крім екскурсії та тренінгів на дівчат чекало справжнє наукове завдання. Вони мали запропонувати новий вид металевого сплаву, а також пояснити, де саме вони планують його використовувати. Більшість юних мрійниць бачили застосування своїх винаходів у космічній галузі, в підкоренні інших планет. Дехто з винахідниць запропонував сплави для виготовлення протезів, для захисних жилетів тощо.

Гран-прі модуля виборола 14-річна школярка Анна Іріоглу із Запоріжжя. Вона в своєму проєкті розробила універсальний сплав, який буде чутливим до електромагнітного імпульсу, і в залежності від цього змінюватиме свою кристалічну структуру. За що вона й отримала Apple MacBook Air. Ольга Бережна із задоволенням спілкувалася з юною переможницею із Запоріжжя. Дівчина розповіла, що виросла в родині істориків, проте сама змалечку захоплюється фізикою та своє майбутнє пов’язує з точними науками.

Друге місце посіли 16-річна учасниця із Дніпра Неллі Тарапата та 15-річна Лілія Яковишина з Рівного. Кожна з яких отримала подарункові сертифікати на 5 000 гривень на купівлю книжок.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини