Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ – серед активних учасників спеціалізованого міжнародного Екологічного форуму «Еко Форум-2021»

Представники ЗНУ – серед активних учасників спеціалізованого міжнародного Екологічного форуму «Еко Форум-2021»

Представники ЗНУ – серед активних учасників спеціалізованого міжнародного Екологічного форуму «Еко Форум-2021»
15.09.2021 12:53 Все Головні новини Факультети Біологічний Менеджменту Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут біологічний факультет економічний факультет факультет менеджменту наукова діяльність екологічна діяльність Еко Форум-2021

Чотирнадцятого-шістнадцятого вересня у Запоріжжі триває V, ювілейний, спеціалізований міжнародний Екологічний форум «Еко Форум-2021». У його рамках уже п’ятий рік поспіль традиційно в обласному центрі збираються кращі фахівці та підприємці різноманітних виробничих галузей, науковці, представники громадських організацій, аби обговорити актуальні на сьогодні екологічні ініціативи та проблеми. Традиційно не залишилися осторонь від важливої для всього регіону події керівництво Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), його науковці та студенти. Вони – серед активних учасників цьогорічного форуму.

Про багаторічну взаємовигідну співпрацю свідчить той факт, що серед волонтерів, які допомагають організаторам у проведенні заходів, вирішенні питань, пов’язаних із проведенням Форуму, чимало студентів біологічного факультету ЗНУ. До волонтерської та екологічної діяльності представників молоді вишу заохочує його керівництво, зокрема ректор Микола Фролов.

Серед постійних учасників цього масштабного заходу – проректор із наукової роботи вишу Геннадій Васильчук. У перший день роботи форуму йому вручили почесний знак учасника заходу.

Як зазначив Геннадій Миколайович, перебування студентів ЗНУ на Форумі, зокрема – майбутніх економістів, – дуже важливе й корисне для здобувачів освіти. Адже на його платформах і дискусійних майданчиках упродовж заходу працюватимуть майже 100 українських та іноземних спікерів, які обговорюватимуть шляхи захисту довкілля та клімату. Серед запропонованих для розгляду тем – Європейський зелений курс, завдяки якому вже за чверть століття учасники проєкту хочуть досягти нульового балансу викидів парникових газів до атмосфери. Таких результатів, стверджують експерти, можливо досягти лише спільними зусиллями влади на всіх рівнях, бізнесу та громадськості. Саме такі актуальні знання, отримані безпосередньо від фахівців-практиків, допоможуть в майбутньому випускникам ЗНУ стати конкурентноспроможними на ринку праці.

Крім того, сам Запорізький національний університет під час «Еко Форуму-2021» гідно презентував досягнення своїх вчених. На експомайданчиках від біологічного факультету під керівництвом доцентки кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Віри Копійки й від інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ під керівництвом доцентки кафедри прикладної екології та охорони праці Каріни Бєлоконь представлені актуальні розробки вчених вишу. Зокрема, йдеться про методи очищення стічних вод й повітря, які зацікавили промислові підприємства міста й використовуватимуться, аби покращити екологічну ситуацію в Запоріжжі. Наукові здобутки університету неабияк зацікавили інших учасників форуму. Своє чергою, участь у ньому – це можливість для ЗНУ знайти нових українських і закордонних партнерів для взаємовигідних проєктів, реалізація яких буде вигідною для Запоріжжя й усієї країни загалом.

Особливо важливим став для Запорізького національного університету другий день Еко Форуму-2021». Адже саме 15 вересня в рамках «Еко Форум-2021» відбувся фінальний етап Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу проєктів з екологічного менеджменту в контексті кліматичних змін. Його організатори – представники ЗНУ, зокрема співробітники кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики факультету менеджменту під керівництвом завідувачки кафедри, професорки Людмили Бухаріної – зазначають, що серед представлених на їхній розгляд робіт від студентів бакалаврського та магістерського рівнів ЗВО України чимало робіт, які свідчать не лише про актуальність теми серед молодих науковців, але й про їхню талановитість і небайдужість до гострих проблем сучасності. Варто також зазначити, що організаційну підтримку проведення конкурсу здійснювали Запорізька міська рада та Запорізька торгово-промислова палата в рамках проведення традиційного «Еко Форуму» м. Запоріжжя.

Тож під час цьогорічного Форуму представники Запорізького національного університету долучилися до нього відразу на кількох важливих рівнях. Вони увійшли до складу організаційного комітету та до волонтерів, які допомагали в його проведенні, стали учасниками експовиставки й відповідальними за проведення всеукраїнського конкурсу для талановитих студентів-науковців, взяли участь як глядачі й учасники панельних дискусій тощо. Усе це дозволило гідно презентувати екологічний потенціал університету, знайти однодумів серед учасників заходу, а також підвищити рівень знань студентів ЗНУ та заохотити їх до громадської активності.

 

 

Схожі новини