Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітали представники громадської організації «Arnika» (Чехія) – учасники проєкту «Чисте повітря для України»

До ЗНУ завітали представники громадської організації «Arnika» (Чехія) – учасники проєкту «Чисте повітря для України»

До ЗНУ завітали представники громадської організації «Arnika» (Чехія) – учасники проєкту «Чисте повітря для України»
16.09.2021 13:00 Все Головні новини Факультети Біологічний Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет інженерний навчально-науковий інститут відділ міжнародних зв’язків екологічна діяльність візит

Чотирнадцятого вересня з робочим візитом до Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) прибули представники громадської організації «Arnika» (Чехія) – керівник проєкту «Чисте повітря для України», експерт із питань участі громадськості Мартін Скальськи та координаторка проекту з ГО «Arnika» Марцела Чернохова. Під час зустрічі з ректором Миколою Фроловим вони обговорили шляхи можливої співпраці з нашим вишем, а також екологічне становище в Запоріжжі, внесок науковців ЗНУ в покращення стану екології тощо.

Крім ректора Миколи Фролова від Запорізького національного університету, на заході були присутні декан біологічного факультету Людмила Омельянчик і начальниця відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул. Привітавши учасників, Микола Олександрович розповів гостям про Запорізький національний університет як про провідний заклад вищої освіти південного сходу України. Він наголосив, що на сьогодні до структури вишу входять 12 факультетів і 4 фахові коледжі, а також інженерний навчально-науковий інститут, який приєднали до ЗНУ в 2019 році. На сьогодні у виші та його підрозділах навчається близько 17 тисяч студентів і працюють близько 1550 співробітників. У його виступі йшлося про сучасний стан освітнього процесу в ЗНУ, здобутки вишу та подальші перспективи його розвитку.

Зокрема, він приділив окрему увагу тому, що в ЗНУ великого значення надають вивченню мов – слов’янських на філологічному факультеті та цілої низки іноземних – англійської, німецької, французької, іспанської, віднедавна – китайської. Успіхи студентів у цій царині зумовлені тим, що в університеті постійно перебувають іноземні викладачі – носії мов.

Ректор наголосив, що серед пріоритетних завдань вишу – розвиток міжнародної діяльності, відкриття нових напрямків міжнародної співпраці тощо. Зокрема, він висловив сподівання, що почесні гості допоможуть ЗНУ в майбутньому налагодити контакти із закладами вищої освіти Чехії.

Своєю чергою, пан Мартін Скальськи розповів, що їхня делегація представників громадської організації «Arnika» (Чехія) завітала на «Еко Форум-2021», який саме зараз триває в Запоріжжі. У розкладі їхнього перебування в місті заплановані зустрічі з посадовцями й науковцями Запорізького краю. Найбільше їх цікавить співпраця щодо моніторингу стану забруднення повітря й розробок щодо його очищення. Результатом цього й став візит до Запорізького національного університету.

Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик розповіла, що у колі наукових інтересів викладачів факультету – розробка екологічного способу очищення стічних вод на підприємствах за допомогою мікроорганізмів. Цей метод уже впроваджують на таких промислових підприємствах міста, як «Запоріжсталь» і «Мотор-Січ». Ця інформація викликала зацікавленість у гостей вишу.

Крім того, Микола Фролов зазначив, що питаннями очищення забрудненого повітря займаються вчені Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Він запропонував, що науковці вишу, які спеціалізуються на цьому напрямку досліджень, можуть підійти до експо-стенду представників Чехії й домовитись про подальшу співпрацю.

Під час зустрічі також йшлося про підписання в майбутньому Меморандуму про співпрацю між ЗНУ й чеською стороною. Крім того, гості вишу запропонували надати установки для моніторингу якості повітря в Запоріжжі. А ректор Миколи Фролов запевнив, що, за потреби офіс чеської громадської організації можна буде відкрити на базі університету.

Також гості вишу пообіцяли передати інформацію про ЗНУ до чеських університетів, аби в майбутньому між ними була налагоджена співпраця. Зацікавив учасників зустрічі анонс про те, що в жовтні відбудеться онлайн-презентація проєкту, адресованого закладам вищої освіти України. У ній йтиметься про матеріальну й технічну підтримку в організації конференцій, присвячених проблемам забруднення повітря, надання мікрогрантів українським науковцям тощо.

 

Схожі новини