
П’ятнадцятого-шістнадцятого вересня в Києві відбувся ювілейний, V, Український жіночий конгрес. У заході взяла участь доцентка кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Савченко.
Український Жіночий Конгрес – публічна платформа, яка постійно діє та формує порядок денний із питань ґендерної політики для Верховної Ради України, Уряду, місцевих громад, приватного та громадського секторів і медіаспільноти. Конгрес започаткований Міжфракційним депутатським об'єднанням у Верховній Раді України «Рівні можливості». Організатор заходу – Громадська організація «Український Жіночий Конгрес».
У роботі V Українського жіночого конгресу взяли участь представники/ниці політичної та управлінської галузей України, серед них такі, як: Голова Верховної Ради Дмитро Разумков (онлайн), Віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк; представники/ці військової галузі, наукових інституцій, ЗМІ, громадських організацій та бізнесу. Серед спікерок конгресу були й керівниці інституцій міжнародних організацій, зокрема такі, як: Верховна Комісар ООН з прав людини Анн Лінде, Регіональна директорка ПРООН у Європі та СНД Ніна Хечігіан та інші.
У перший день роботи конгресу відбулася презентація історичного проєкту «Жіночі історії лідерства», однією з авторок якого є Ірина Савченко. Цей проєкт втілили в життя за підтримки організації Українського Жіночого Конгресу у співпраці з Українською асоціацією дослідників жіночої історії. Завданням його є представлення широкому загалу постатей десяти жінок із різних регіонів України, які наприкінці 19-на початку 20 століття, в умовах тогочасних гендерних обмежень, проводили діяльність, спрямовану на підвищення ролі жінок у суспільстві, покращення їх становища в різних галузях. Ірина Савченко представила в проєкті постать Віри Канкріної, благодійниці галузі жіночої освіти та попечительки притулку дівчат-сиріт у місті Олександрівську. Спікеркою від проєкту виступила одна з його координаторок та авторок ідеї, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії Оксана Кісь.
Голова Інституту національної пам’яті Антон Дробович, який брав участь у презентації проєкту, висловив вдячність досліднику та дослідницям, які працювали над проєктом, і зазначив, що він – важливий для збереження національної пам’яті. Найближчим часом очікується формування коротких відеоісторій, розрахованих на ознайомлення широкого загалу з діяльністю кожної героїні, представленої в проєкті.