Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи беруть активну участь у важливих профільних заходах

Представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи беруть активну участь у важливих профільних заходах

Представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи беруть активну участь у важливих профільних заходах
20.09.2021 16:17 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University кафедра туризму та готельно-ресторанної справи

Науковці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи взяли участь у роботі І Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи впровадження європейського досвіду диверсифікації сільського туризму в Україні на засадах креативності та збалансованості», яка проводилася 15 вересня 2021 року в Запорізькому національному університеті за ініціативи колективу економічного факультету ЗНУ, який святкує 30-ти річний ювілей.

Міжнародний захід здійснювався в рамках проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні»/«Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine» (DIRUT) 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE за підтримки Програми Erasmus+: Jean Monnet Європейського Союзу, що реалізується у Запорізькому національному університеті (2020-2023) проєктною групою у складі декана економічного факультету Алли Череп, координаторки проєкту – доцентки кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталі Венгерської, начальниці відділу міжнародних зв’язків Аліни Осаул, професора кафедри маркетингу та управління персоналу Олександра Черепа, професорки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариси Безкоровайної, професорки, завідувача кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Валентини Воронкової, доцентки кафедри садово-паркового господарства та генетики Олени Бойкої та доцента кафедри конституційного та трудового права Сергія Омельянчика, які виступили організаторами роботи конференції.

Тематичний спектр конференції охоплював важливі для сучасної індустрії туризму та готельно-ресторанного бізнесу питання: теоретико-методологічні засади сталого та креативного розвитку сільських територій в Україні та ЄС; сучасні проблеми конвергенції нормативно-правового забезпечення розвитку сільських територій України та ЄС на засадах збалансованості; проблеми та перспективи впровадження європейської практики диверсифікації сільського туризму, до обговорення яких залучилося широке коло керівників структур управління та організації туризму різних рівнів, науковців, освітян, фахівців-практиків, підприємців, власників туристичного бізнесу.

З вітальним словом під керівництвом головуючого оргкомітету – д. іст. н., професора, ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова, виступили д. юр.н., професор, перший проректор Олександр Бондар, який наголосив на важливості дослідження організаційно-правових питань розвитку сільського туризму в Україні; д. іст. н., професор, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, який зауважив на важливості поєднання туристичного бізнесу, науки та освіти задля ефективного функціонування та сталого розвитку туристичної індустрії.

З вітальним словом до аудиторії звернулася почесна голова Запорізької обласної туристичної асоціації Людмила Брацило, яка наголосила на вагомості вивчення регіональних аспектів розвитку сільського туризму; менеджер проектів Жана Моне Національного Еразмус+ офісу в Україні Петро Крайнік, який розповів про важливість участі науковців у проєктній діяльності, впровадженні європейської культури, цінностей та креативності в науковій, освітній та практичній діяльності. Привітала всіх також д. економ. н, декан економічного факультету Алла Череп, яка акцентувала увагу на важливості урахування європейської позитивної практики креативності та диверсифікації для розвитку сільського туризму в Україні як потужного механізму покращання економічного стану держави й суспільства.

Виступи на пленарному засіданні висвітлили різні питання з наукових, правових, організаційних, соціальних, екологічних, економічних, освітніх засад, проблеми менеджменту, інформаційної та іншомовної культури, якості надання послуг, урахування європейської практики кластерного підходу, креативності та диверсифікації туристичних послуг для ефективного функціонування, сталого розвитку індустрії туризму, готельно-ресторанного бізнесу та сільського туризму.

З доповіддю на пленарному засіданні виступив президент Національної туристичної організації України Іван Ліптуга, який висвітлив питання туризму як драйверу розвитку економіки сільських територій Запорізької області, презентував затверджені важливі положення стандартизації та класифікації сільських садиб. Директорка Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко повідомила про проблеми сільського туризму та розповіла про співробітництво з Агенцією регіонального розвитку Запорізької області. Цікавими були виступи д.п.н., професорки кафедри географії та туризму Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Галини Щуки, яка розповіла про досвід та перспективи туризму на сільських територіях Закарпаття; директора Агенції сталого розвитку «АСТАР» Олега Демчука, який розкрив актуальні питання кластерної ініціативи Дністер 1362 як системного рішення для розвитку громад Подністер’я.

Про сільський (зелений) туризм як світовий тренд та перспективи його розвитку в Україні, існуючі стримуючі фактори і перешкоди для реалізації відповідних туристичних продуктів розповіла Марія Юхновець, президент Асоціації в’їзних туроператорів України, керівниця відділу обслуговування іноземних туристів, Туристичний оператор «Київський Супутник». Координаторка проєкту JMM DIRUT, к. економ. н., доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ, Наталя Венгерська презентувала проєкт «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні», розповіла про певні досягнення та результати впровадження навчального курсу проєкту, їх поширення та перспективи подальшої роботи.

Жвавий інтерес викликали виступи Жанни Бучко, д. географ. н., завідувачки кафедри соціальної географії та рекреаційного природокористування Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича про креативні мистецькі майстерні: збереження етнокультурної спадщини та можливості й перспективи для диверсифікації сільського туризму; Ірини Петренко, д. іст. н., завідувачки кафедри педагогіки та суспільних наук Полтавського університету економіки і торгівлі, та Наталії Ковінської, господарки Сільської зеленої садиби «Шляхами хана Кубрата», які презентували спільний новий туристичний маршрут з інтеграції науки, освіти, зеленого туризму «Історія України в дослідженнях вченої Віри Жук (1928-2008 рр.)». Тетяна Божук, д. географ. н., завідувачка кафедри географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка, розповіла про сільський туризм як складову туристичної дестинації: потреба запровадження практичних реалій у навчальному процесі. Також до виступів приєдналася Ірина Колокольчикова, доцентка кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного, яка наголосила на важливості якості підготовки фахівців для туристичної галузі.

Робота конференції передбачала секційні засідання, модераторами одного із яких виступили д.п.н., професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариса Безкоровайна та д. філос. н., завідувачка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Валентина Воронкова. Коло питань, які викликали зацікавленість аудиторії, охоплювало такі наукові напрями, як: збереження та використання біорізноманіття в інтересах сільського та зеленого туризму; умови досягнення сталого та креативного розвитку сільських територій в Україні та ЄС; структура європейської периферії; збалансований розвитку сільських та міських регіонів ЄС в рамках політики згуртування та ін.

Серед учасників були присутні здобувачі освіти різних напрямів підготовки. Так, здобувачів спеціальностей туризм та готельно-ресторанна справа ОП «Туризм» залучила до участі та обговорення проблемних питань співорганізатор конференції д.п.н, завідувачка кафедри готельно-ресторанної справи Наталія Маковецька. Із здобувачами освітньої програми «Міжнародна економіка» взяла участь к.економ.н., доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталія Дугієнко.

Колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи висловлює щиру вдячність організаторам та учасникам міжнародної конференції та приєднується до привітань колективу економічного факультету з 30-ти річним ювілеєм! Бажаємо всім успіхів, творчого натхнення, міцного здоров’я та професійних звершень!

 

Лариса Безкоровайна,

д.п.н., професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

 

 

 

 

Схожі новини