Університетська спільнота та представники ФІФ, Школи Конфуція ЗНУ відзначили Свято середини осені – Чжунцю

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відсвяткували традиційне китайське Свято середини осені – Чжунцю. Захід ініціювали студенти факультету іноземної філології, спеціальності «Китайська мова і література». У святкуванні взяли участь викладачі та студенти факультетів іноземної філології та соціальної педагогіки і психології, викладачі китайської мови, а також представники Школи Конфуція при університеті.
Під час свята наголосили, що близько трьох тисячоліть нараховує Свято середини осені, яке відзначають 15 серпня за китайським місячним і сонячним календарем китайці та в’єтнамці в усьому світі. Традиція святкування склалася ще за династії Шан, проте офіційною церемонія стала за часів правління імператорів відомої династії Тан. Існує кілька версій легенди, яка переповідає про історію становлення цього свята і згадує про вправного лучника, котрий рятує світ. За це боги його винагородили еліксиром безсмертя, який той відмовився пити: він прагнув залишитися із своєю коханою Чане. Натомість сама Чане була змушена прийняти еліксир безсмертя й піднятися на небо, аби ніхто не міг зловживати цим магічним напоєм. Китайці вірять, що вона й досі мешкає на місяці.
Серед учасників урочистого заходу були присутні представники ФІФ і факультету СПП, зокрема декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, викладачі та студенти різних курсів, а також керівники Школи Конфуція – директори Володимир Волков (від ЗНУ) та У Чжанхоа (від китайської сторони, Аньхойський педагогічний університет), а також викладачі китайської мови. Ведучими свята виступили: викладач-стажист ФІФ Марія Якутович, студентки Анастасія Добровольська та Катерина Корнієнко.
Організатори та учасники свята розмістилися за кількома локаціями, де підготували для відвідувачів маленькі сюрпризи й частування. Так, для глядачів студенти спеціальності «Театральне мистецтво» разом із іноземними філологами підготували чудовий східний танок із віялами. А от другокурсники ФІФ Олег Клюєв та Анастасія Сухорукова, які торік були учасниками тренінгів з ушу, цього дня продемонстрували своє мистецтво присутнім та запросили молодь приєднатися до спільного цікавого й корисного челенджу.
На інших локаціях облаштували куточки, де демонстрували напрями традиційного китайського мистецтва. Так, студентки спеціальності «Дизайн» розмальовували рослинним орнаментом папір й складали його у формі віял. На іншому майданчику викладачка китайської та англійської мови Ся Юеся та її асистентка займалися малюванням китайських ієрогліфів, які несуть у собі, як вірять китайці, магічний зміст: це – побажання щастя, удачі, любові тощо. Їх малюють спеціальною рослинною фарбою, яку розтирають й розводять водою до потрібної консистенції, аби отримати чорнила різної кольорової насиченості. Кожен охочий цього дня міг отримати собі на удачу такий символ, намальований фахівчинями на папері або на руці.
А ще відома вже у ЗНУ співачка Ся Юеся разом із студентами ФІФ, яким викладає китайську мову, заспівали для учасників свята привітальну пісню із найкращими побажаннями на майбутнє. Присутні дізналися, що за традицією Свято середини осені – це родинне свято врожаю, його символом виступає Місяць. Цього дня сім’ї і рідні збираються разом, насолоджуються частуванням і спогляданням повного місяця. Отже й учасників свята пригостили так званими «місячними пиріжками», які символізують повну фазу цього небесного об’єкту. Зазвичай їх розмір, смак і стиль відрізняються залежно від регіону Китаю: це можуть бути як солоні м’ясні пиріжки, так солодкі – горіхові, фруктові.
Також цього дня обов’язково запалюють червоні повітряні ліхтарі, які символізують родючість. Отже й зону святкування у ЗНУ прикрасили такими ліхтариками, аби тут учасники свята могли зробити селфі або групове фото на добру знадку. А у затишку на траві також облаштували із м’яких крісел куточок для відпочинку, де молодь спілкувалася, спостерігала за святом й насолоджувалася мелодійною китайською музикою, яка супроводжувала захід.
Олена Хлистун