Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Головне управління ДПС у Запорізькій області влаштувало День відкритих дверей для студентів інженерного навчально-наукового інституту

Головне управління ДПС у Запорізькій області влаштувало День відкритих дверей для студентів інженерного навчально-наукового інституту

Головне управління ДПС у Запорізькій області влаштувало День відкритих дверей для студентів інженерного навчально-наукового інституту
23.09.2021 10:42 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут кафедра інформаційної економіки підприємництва та фінансів кафедра менеджменту організації та управління проєктами головне управління державної податкової служби в Запорізькій області день відкритих дверей

На початку тижня студенти та викладачі інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу) завітали на день відкритих дверей у Головне управління Державної податкової служби в Запорізькій області. До речі, це вже не перший подібний захід, який ДПС влаштовує для студентів інституту – співпраця стала приємною і доброю традицією. Учасниками заходу були директорка ІННІ Наталя Метеленко, доценти кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Ірина Сіліна та Олександр Шапуров і студенти І-ІІІ курсів, що навчаються за освітніми програмами «Інформаційна економіка», «Фінанси держави та підприємницьких структур», «Промисловий менеджмент».

Особливо вразила студентів зустріч із керівником податкової служби регіону Романом Афоновим. Неординарна особистість, талановитий економіст, голова ради стейкхолдерів спеціальностей економіко-управлінського блоку ІННІ ЗНУ та випускник інженерного навчально-наукового інституту, продемонстрував на власному прикладі, що розумом, гідною освітою та працездатністю в житті можна досягти чимала. Під час розмови з молоддю Роман Петрович наголосив на стратегічних завданнях, які щоденно виконують співробітники Державної податкової служби. Як економіст і свідомий громадянин він упевнений, що податки сплачувати необхідно, і ніхто не має уникати цього. Обговорювалися і такі питання, як детінізація економіки, якісне адміністрування податків і зборів, підтримка представників бізнесу, підвищення якості сервісних функцій і цифровізація взаємодії з платниками.

Розповідь Романа Афонова викликала жваве обговорення серед гостей. Студентів цікавило все: від того, як ДПС знаходить тих, хто уникає податків, до того, як розпочати кар’єру в податковій інспекції. Та, мабуть, найбільш цікавим виявилось питання Дмитра Стародубцева, який навчається відразу на двох економічних спеціальностях: 051 «Економіка» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Хлопець поцікавився в Романа Петровича, що б він порадив собі - двадцятирічному. Керівник Головного управління Державної податкової служби в Запорізькій області відповів: «завжди квапитися», адже можна не встигнути щось зробити. Він вважає дуже важливим постійно навчатися, вивчати іноземні мови, тому що це відкриває перед молоддю широкі перспективи.

Наприкінці бесіди Роман Афонов висловив сподівання, що такі зустрічі допоможуть студентам визначитися з майбутнім місцем роботи, адже цей вибір вони мають зробити вже найближчим часом. Він запросив усіх охочих долучитися до команди запорізьких податківців.

Запам’яталась гостям і дуже детальна екскурсія відділами податкової інспекції, адже вони змогли не лише поспілкуватися з керівниками підрозділів, а й побачити те, що зазвичай не демонструють екскурсантам! Початком екскурсії стало відвідування пресцентру, в якому гості дізналися про історію та здобутки запорізьких податківців. А начальниця управління кадрового забезпечення Світлана Мякота розповіла про перспективи працевлаштування у податковому відомстві, переваги державної служби та можливості кар’єрного зростання. Адже випускників інженерного навчально-наукового інституту дуже цінують у податковій інспекції і охоче працевлаштовують магістрантів. До речі, і сьогодні два магістранти є співробітниками Державної податкової служби в Запорізькій області.

Після чого Наталія Клочкова - керівниця відділу організації документування не лише продемонструвала, як працює її відділ, а й розповіла, що таке режим paperless, які переваги він має та як втілюється в ДПС. А потім Ірина Бєляєва - очільниця управління електронних сервісів допомогла майбутнім фаховим економістам розібратися з можливостями дистанційної взаємодії зі службою, а також запропонувала протестувати податкового бота – InfoTAX. Про систему моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (СМКОР) розповів гостям заступник начальника управління-начальник відділу моніторингу операцій та ризиків Дмитро Шаповалов.

Викладачі та студенти кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів і кафедри менеджменту організації та управління проєктами щиро дякують голові та колективу Головного управління Державної податкової служби в Запорізькій області за цікавий і пізнавальний день відкритих дверей і з нетерпінням чекають на нові зустрічі.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

 

Схожі новини