Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедрі менеджменту організацій та управління проєктами інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ – 25 років

Кафедрі менеджменту організацій та управління проєктами інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ – 25 років

Кафедрі менеджменту організацій та управління проєктами інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ – 25 років
23.09.2021 11:37 Все Головні новини Факультети Менеджменту навчально-науковий інститут кафедра менеджменту організацій та управління проєктами ювілей

Щиро вітаємо викладачів і студентів із 25-річчям заснування кафедри менеджменту організацій та управління проєктами інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу). Кафедра менеджменту організацій та управління проєктами була створена у 1996 році в Запорізькій державній інженерній академії, і нині їй виповнилося у 2021-му 25 років. На кафедрі існує дві випускових спеціальності: 073 «Менеджмент» (освітньо-професійна програма «Промисловий менеджмент») і 281 «Публічне управління та адміністрування» (освітньо-професійна програмам «Публічне управління та адміністрування»), де студенти отримують освіту за денною та заочною формами навчання за державним замовленням та за кошти фізичних (юридичних) осіб. Найкращими спеціальностями є «Менеджмент» і «Публічне управління та адміністрування», тому що там де менеджмент, там успіх і перемога, там високопрофесійні спеціалісти, які працюють на всіх ділянках управлінського простору незалежної України, спеціальності якої є затребуваними на ринку праці.

Для історії 25 років – це мало, але для кожного з нас це частина життя. Заснування кафедри менеджменту організацій та управління проєктами стало сходинкою пізнання для кожного, хто переступив поріг аудиторій нашого освітнього закладу. За роки існування кафедри вона мала різні назви (адміністративного менеджменту, управління персоналом, менеджменту організацій, менеджменту організацій та управління проєктами). Сьогодні наші випускники працюють керівниками на підприємствах, установах та організаціях, багато з них захистили кандидатські і докторські дисертації, працюють викладачами на кафедрі та в інших закладах вищої освіти Запоріжжя, України та за кордоном.

Мета викладацького корпусу кафедри – це підготовка висококваліфікованих, професійних і перспективних менеджерів із новими поглядами та способами мислення щодо управління та реалізації можливостей розвитку підприємств та організацій, підготовка управлінців для роботи в органах державної влади і місцевого самоврядування, громадських організаціях. Якщо промисловий менеджмент охоплює управління проєктами та програмами, управління конкурентноспроможністю організацій та підприємств, то публічне управління та адміністрування – сприяє підготовці управлінської еліти за європейськими стандартами на принципах Good Governance з метою розвитку комунікацій у публічних адміністраціях з використанням технологій проєктного менеджменту.

За роки існування кафедри створили наукову школу «Філософія управління» - науковий керівник професорка В.Г. Воронкова, яка підготувала 18 кандидатів і докторів – всі вони гордість наукової школи. Серед них докторка політичних наук О.М. Кіндратець, доктор політичних наук І.В. Алєксєєнко, докторка політичних наук О.М. Постол, докторка філософських наук В.О Нікітенко, докторка філософських наук В.І. Додонова, докторка наук державного управління М.А. Ажажа. На кафедрі працюють високопрофесійні науково-педагогічні працівники. З них 3 доктори наук, професори, доценти В.Г. Воронкова, М.А. Ажажа, В.О. Нікітенко і 4 кандидати наук: доценти О.М. Венгер, Н.П. Капітаненко, О.С. Мороз, О.О. Фурсін. Вони передають свої знання і досвід і відкривають нові можливості і горизонти знань молодшому поколінню. Кафедра готує фахівців-аспірантів із спеціальності 073 «Менеджмент». Це відповідає сучасним умовам цифрового і технологічного розвитку країни.

Кафедра має міжнародні зв’язки з Литвою, де щорічно викладачі, студенти магістри, аспіранти беруть участь у конференціях; випускає фаховий журнал «HUMANITIES STUDIES», в якому створена наукова платформа для обміну досвідом у міжнародному науково-освітянському просторі. Викладачі кафедри відкривають перед студентами та магістрантами широкі обрії, отримують задоволення від плодів зусиль на освітянській та науковій нивах, реалізуючи ідеї гнучкості менеджменту, управлінської культури, формування управлінської команди.

За 25 років існування кафедра МОУП зробила управлінську освіту сучасною і готовою до змін. За цей час на кафедрі навчилися впроваджувати новітні технології в освітянський процес, бути частинкою глобалізаційних змін, плекати свободу в науці. Ювіляри пройшли від нестачі підручників до майже повного забезпечення студентами навчальною літературою та вийшли на новий обрій онлайн-освіти, опанували нові креативні цифрові технології, які впровадили в освітній процес.

Колектив кафедри МОУП і в подальшому сприятиме отриманню знань, щоб стати успішними і готувати високопрофесійних спеціалістів, які б досягали кар’єрного зростання; вчитиме студентів, як стати лідерами і хорошими керівниками, щоб випускники працювали успішно в будь-якій галузі менеджменту, економіки, фінансів, публічного управління та адміністрування, тому що спеціальності Інженерки – найкращі, затребувані й перспективні. Адже кваліфіковані викладачі кафедри МОУП, а також креативні цифрові технології навчання забезпечують отримання якісної освіти та отримання диплома міжнародного зразка.

У ЗНУ щиро привітали всіх представників кафедри-ювіляра, відзначивши у своїх віншуваннях: «Бажаємо осягнення глибин знань, які дають викладачі кафедри, опановуючи та переймаючи кращий європейський досвід, щоб бути сильними й успішними в конкурентному середовищі в умовах глобалізованого світу. Бажаємо всім викладачам і студентам наснаги, майстерності і успіху у оволодінні управлінською професією, яка є надзвичайно важкою, адже йдеться про те, як стати успішним та ефективним керівником. Керуйтеся й надалі цінностями, досвідом, знаннями, компетентностями і технологіями для формування успішніших керівників-лідерів і особистостей та трансформації оточуючого світу. Зауважимо, що цей рік особливий, тому що країна відсвяткувала величне національне свято – День Незалежності України! Свято особливе, адже 30 років тому український народ виявив волю, велич, мудрість і відродив державність. Потужне джерело натхнення і незламного оптимізму українства, творча будівнича енергія примножують славу України, наповнюють її криницю добробуту процвітанням і благополуччям. Тож разом із нашої країною – до нових ювілеїв і досягнень»!

 

 

Валентина Воронкова, завідувачка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами інженерного навчально-наукового інституту

 

Схожі новини