Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили напрямки подальшої навчально-методичної роботи

У ЗНУ визначили напрямки подальшої навчально-методичної роботи

Двадцять першого вересня у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання науково-методичної ради. Захід проходив під керівництвом голови НМР, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та керівниці навчально-методичного відділу Людмили Нестеренко. У засіданні також взяли участь голови науково-методичних рад усіх факультетів вишу, Інженерного інститут, заступники деканів з навчальної роботи факультетів університету та інші науково-педагогічні працівники – члени НМР.

Під час засідання учасники обговорили низку важливих питань, пов’язаних із затвердженням плану роботи науково-методичної ради ЗНУ на 2021-2022 навчальний рік, графіку роботи та робочої програми Школи педагогічної майстерності на 2021-2022 навчальний рік, освітньо-професійних програм підготовки здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра та магістра, результатів підвищення кваліфікації, отриманих у системі неформальної освіти, а також розглянули інші стратегічні питання щодо організації освітнього процесу та напрямків навчально-методичної роботи.

На початку засідання затвердили склад науково-методичної ради ЗНУ на 2021-2022 навчальний рік, Новообраними членами НМР стали: голова НМР філологічного факультету, доцент кафедри слов’янської філології Іван Мацегора, студентка 2-го курсу біологічного факультету, представниця студентської ради ЗНУ – Таміла Кіт, студент 1-го курсу економічного факультету, представник студентської ради ЗНУ – Микита Курченко. Упродовж заходу представили й рекомендували до затвердження освітньо-професійні програми першого (бакалаврського) рівня – «Театральне мистецтво» та освітньо-професійні програми другого (магістерського) рівня – «Педагогіка вищої школи» та «Історія», розроблені відповідно до затвердженого стандарту вищої освіти. Усі ці програми пройшли необхідну процедуру погодження, фахівці врахували всі отримані зауваження. Крім того, програми оприлюднили й для громадського обговорення. У своїх виступах доповідачі: Надія Стадніченко – гарантка освітньо-професійної програми «Театральне мистецтво»; Олександр Іваницький – гарант освітньо-професійної програми «Педагогіка вищої школи», завідувач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності; Юлія Головко – гарантка освітньо-професійної програми «Історія», завідувачка кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін – проаналізували внесені зміни до програм у відповідності до стандартів вищої освіти та розповіли про їх особливості, фокус і унікальність, фахову специфіку, освітні компоненти, зв’язок із стратегією розвитку вишу. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура звернув увагу присутніх на відповідність змісту освітніх програм критеріям НАЗЯВО та відповідність науково-педагогічних кадрів ліцензійним умовам. Також учасники засідання обговорили питання організації освітнього процесу, якості освітніх програм, особливості системи оцінювання і контролю знань студентів, системи накопичення ними балів, присвоєння професійних кваліфікацій тощо.

Крім того, під час засідання затвердили графік роботи та робочу програму Школи педагогічної майстерності на 2021-2022 навчальний рік, яку презентувала Ольга Юдіна – керівниця Школи педагогічної майстерності. Під час засідання керівник Центру післядипломної освіти Сергій Ільїн презентував загальні короткострокові програми підвищення кваліфікації для державних службовців Центру післядипломної освіти: «Ділова українська мова на щодень» та «Регіональний економічний розвиток: інновації, екосистема, місцеве самоврядування», які затвердили члени НМР.

Також учасники засідання затвердили й план роботи науково-методичної ради ЗНУ на 2021-2022 навчальний рік, який представила заступниця голови науково-методичної ради ЗНУ, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко. Присутні також затвердили останні результати підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, отримані в системі неформальної освіти. Наприкінці заходу його учасники одностайно узгодили рекомендований до друку список навчально-методичної літератури, який їх увазі представила методист навчально-методичного відділу Наталія Мацюх .

Олена Переверзєва