Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор Микола Фролов зустрівся із колективом факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму

Ректор Микола Фролов зустрівся із колективом факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму

Ректор Микола Фролов зустрівся із колективом факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму
23.09.2021 15:37 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму зустріч із ректором

Черговою у низці заходів адміністрації ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) із науково-педагогічними працівниками й студентами стала зустріч на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму. Учасників зібрання ознайомили з планами та основними завданнями на поточний рік, а також провели аналіз результатів цьогорічного вступу та обговорили стратегію розвитку факультету на поточний навчальний рік.

Участь у зібранні також взяли декан факультетуфізичного виховання, здоров’я та туризму Микола Маліков, представники факультетської адміністрації, завідувачі кафедр, викладачі та члени студентської ради. На заході йшлося, що першочерговим завданням керівництва ЗНУ на поточний навчальний рік стане забезпечення безперебійного функціонування університету та перебігу його освітнього процесу в умовах адаптивного карантину, а також досягнення сталого розвитку в усіх галузях його життєдіяльності. У зв’язку із цим ректор передусім ознайомив присутніх на зустрічі із нещодавно прийнятими рішеннями Уряду, Державної комісії ТЕБ і НС, а також органів місцевого самоврядування, згідно з позиціями яких з 23 вересня відбувається посилення карантину на всій території України. Тож навчальні заклади продовжуватимуть свою роботу за умов наявності 80% вакцинованого персоналу. Отже Микола Олександрович закликав долучитися якомога більшу кількість викладачів і керівників підрозділів до вакцинації, яка триває в університеті і здійснюється безкоштовно, аби попередити інфікування студентів і колег коронавірусною інфекцією.

Також йшлося про коригування навчального графіку. Це, передусім, пов’язано з економічними питаннями щодо забезпечення життєдіяльності ЗНУ, про що йшлося й на попередніх зустрічах із факультетськими колективами. Аби забезпечити раціональне використання коштів ЗНУ, безперебійні виплати заробітної плати і виплат за відпустки, надбавок за вчені ступені та наукові звання тощо, адміністрація ухвалила рішення змінити графік освітнього процесу, модернізувати його за європейською системою, а також забезпечити різдвяні канікули для освітян.

Новий навчальний рік розпочали в ЗНУ за графіком – 1 вересня. Перший семестр триватиме з 1 вересня по 25 грудня. До 1 лютого 2022 року організують канікули для студентів, а також період першої відпустки для освітян. У цей час не будуть опалюватися навчальні корпуси, окрім адміністративного (навчальний корпус № 1). Другий навчальний семестр першими розпочинатимуть заочники, які долучаться до освітнього процесу вже з 1 лютого, а всі інші представники денної форми навчання – з 14 лютого. Відповідно здійснюватиметься за семестрами й оформлення викладачів, які працюють за сумісництвом. Літні відпустки відбуватимуться за графіком. Але усі педагогічні працівники університету мають вийти на роботу вже за 1,5-2 тижні, аби вчасно підготуватися до нового навчального року.

Серед досягнень, які має ЗНУ на сьогодні, обговорювалися показники конкурентноспроможності університету, який сьогодні займає провідні позиції, зокрема щодо набору студентів на бакалаврат. А за показниками набору слухачів до магістратури Запорізький національний університет є безперечним лідером. Наразі колектив студентів університету разом із представниками його структурних підрозділів складає понад 17 000. А також саме ЗНУ виступає найбільшим платником податків в Олександрівському районі Запоріжжя. Йшлося й про проблеми регіонального масштабу, факультетські, на подолання яких цього навчального року мають спрямувати свої зусилля представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, аби продовжити здійснювати свій розвиток й нарощувати потужності, зокрема в галузі підготовки професійних спортсменів.

Отже, одним із головних завдань для науково-педагогічних працівників факультету є подолання кризових явищ під час вступної кампанії наступного року, до якої вже сьогодні мають розпочати готуватися. Присутнім нагадали, що провідні позиції по набору бакалаврів у ЗНУ в 2021 році займають факультет СПП, ІННІ. Отже варто проаналізувати результати літньої вступної кампанії, розробити відповідну стратегію на наступний рік, аби покращити відповідні показники й забезпечити робоче навантаження для викладачів. Серед запропонованих ректором ефективних заходів, як показує досвід, є уведення актуальних нових навчальних програм на факультеті, посилення профорієнтаційної діяльності серед старшокласників, студентів коледжів тощо, а також робота з підготовки студентів старших курсів, які вступатимуть до магістратури, до успішного складання ЄВІ з іноземної мови.

Разом із тим, йшлося про організацію та посилення роботи щодо різних форм комунікації із студентами: це – вихована робота серед мешканців гуртожитків, зокрема тих, які проживають в гуртожитках №№ 3, 4, де відбуваються ремонти, а також проведення масових заходів за умов послаблення карантину і продовження роботи університету.  Окрім іншого, ректор відповів на запитання учасників зібрання, а ще надав корисні поради, які спрямовуватимуть роботу колективу на забезпечення функціонування усіх ланок життєдіяльності факультету. Він також запевнив представників факультету, що адміністрація університету завжди готова підтримати корисні ініціативи.

До обговорення питань, які сприятимуть розвитку факультету, долучилися декан Микола Маліков, викладачі та студентський актив. Зокрема, їх цікавило питання щодо продовження ремонтів у навчальному корпусі, де розташовується деканат і кафедри факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, облаштування стадіону на території студмістечка університету, яке включила адміністрація університету до плану його перетворення на ЗВО європейського типу. Обговорили також питання щодо можливості організації й проходження практик, проведення спеціальних іспитів для студентів кафедри фізичної терапії та ерготерапії, зокрема у зв’язку з ліквідацією Економіко-гуманітарного факультету у Мелітополі та переведенням його студентів до ЗНУ. Представники студактиву цікавилися, своєю чергою, можливістю отримати власне приміщення для зібрань факультетської студради.

Наприкінці зустрічі від імені представників факультету та студентства декан Микола Маліков подякував ректору Миколі Фролову за змістовну розмову, підтримку з боку адміністрації та корисні поради, які сприятимуть зростанню загального рівня факультету і його спільноти.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини