Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники відділу виховної роботи та студенти ЗНУ взяли участь в інформаційному заході благодійної організації

Представники відділу виховної роботи та студенти ЗНУ взяли участь в інформаційному заході благодійної організації

Представники відділу виховної роботи та студенти ЗНУ взяли участь в інформаційному заході благодійної організації
24.09.2021 12:34 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділу виховної роботи інформаційний захід внутрішньо переміщені особи соціальна допомога субсидіювання

Представники ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) – начальниця відділу виховної роботи Світлана Кондратенко та студенти університету – нещодавно взяли участь в онлайн-конференції, яку організували фахівці благодійної організації з метою інформування молоді, котра перемістилася з тимчасово окупованих територій. Теми стосувалися їхніх прав та обов’язків. Модераторками заходу виступили менеджерка фонду Валерія Вершиніна та координаторка проєкту «Сила» Анастасія Перепелиця.

Метою такої зустрічі стало інформування студентів, які прибули з тимчасово окупованих територій, щодо реалізації їхніх прав та обов’язків. Зокрема це стосується процедури отримання довідки внутрішньо переміщеної особи, статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, а також виплат: передбачених державою соціальних стипендій. Під час презентації висвітлили й інші питання, які стосувалися соціального захисту, новацій і програм підтримки молоді, котра належить до категорії внутрішньо переміщених осіб.

Подібні рекомендації розробили представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Учасники обговорювали й заходи з підтримки та соціального захисту студентів, розроблені за участю Міністерства молоді та спорту України . 

Разом із начальницею відділу виховної роботи Світланою Кондратенко участь у заході взяли й студенти ЗНУ – внутрішньо переміщені особи – Ганна Овсяницька та Марія Фурсова (філологічний факультет), Кирило Гавлаков (історичний факультет), Антон Півник, Крістіна Євтюшина (економічний факультет), Владислава Резунова (факультет журналістики), Дмитро Єрмішин (математичний факультет). Під час зустрічі обговорили й субсидіювання. Отже, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 505 (редакція від 24.04.2021) «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», ці студенти мають право на отримання субсидії для покриття витрат на житлово-комунальні послуги в студентському гуртожитку. Така допомога їм надається не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання.

Варто також зазначити, що розпорядженням адміністрації ЗНУ, у зв’язку із економічною ситуацію, що ускладнилася у період пандемії коронавірусу, з 1 вересня 2020 року вартість проживання в студентських гуртожитках упродовж навчального року для цієї соціальної категорії студентів була встановлена на рівні 25% від реальної вартості. Отримати таку знижку можна за умови, якщо ці студенти не отримують соціальну допомогу згідно з вищеназваною Постановою. При цьому треба враховувати, що знижка на проживання або соціальна допомога здійснюється лише до періоду досягнення ними 23 років.

Звертаємо також увагу студентів, які належать до категорії внутрішньо переміщених осіб, що в разі виникнення додаткових питань щодо отримання субсидії, соціальної допомоги, адвокації тощо, вони можуть звертатися до заступників деканів з виховної роботи своїх факультетів, представників відділу виховної роботи: навч. корп. № 4, каб. №211, тел. 228-76-48. Також нададуть консультації й фахівчині БО «БФ «ССС» Валерія Вершиніна -  тел. 097-519-60-03, Анастасія Перепелиця – тел. 050-42-50-121 («Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез»).

 

Олена Хлистун

Схожі новини