Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася традиційна зустріч ректора Миколи Фролова та представників адміністрації вишу зі студентами

27.09.2021 11:43 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділ виховної роботи зустріч ректора зі студентами ремонти освітній ппроцес матерально-технічна база вакцинація

Двадцять четвертого вересня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч ректора Миколи Фролова, а також представників ректорату й інших структурних підрозділів вишу зі студентським активом. На заході були присутні перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, помічник ректора Вадим Воронков, головний бухгалтер відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності Оксана Арістова, начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко, голова студентської ради університету Єгор Гуков та інші голови факультетських студрад й представники університетської спільноти.

Представники студентського активу університету напередодні підготували список запитань від студентів різних факультетів, які поставили ректору Миколі Фролову. Цього разу на розгляд керівництву ЗНУ надійшли запитання й пропозиції в письмовій формі. Вони стосувались передусім теми ремонтних робіт на території студентських гуртожитків, умов проживання в гуртожитках, забезпечення охорони в них, перебігу освітнього процесу тощо. Представники адміністрації університету надали вичерпні відповіді на всі запити та чимало нюансів узяли під контроль.

Під час зустрічі, серед іншого, йшлося про перебіг ремонтних робіт і благоустрій території студентських гуртожитків ЗНУ та інженерного навчально-наукового інституту. Микола Фролов та Сергій Кушнір нагадали учасникам зібрання, що в ЗНУ тривають масштабні ремонтні роботи з реалізації проєктів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що фінансуються за рахунок Європейського інвестиційного банку. Нагадаємо, що в рамках грантового проєкту триває капітальний ремонт фасаду будівлі гуртожитків №№3 та 4, роботи з утеплення гуртожитків (термомодернізація) тощо. Наступного року заплановані внутрішні ремонтні роботи у цих гуртожитках. Що стосується студентських гуртожитків, які закріплені за ІННІ – №№ 6 та 7, тут, як повідомили представники адміністрації, ремонтні роботи будуть проводитись частково. Зокрема, у гуртожитку № 6 запланована заміна сантехніки на наступний рік. Крім того, на наступний рік планується ремонт 4 і 5 поверху гуртожитку № 2.

Інший блок питань стосувався забезпечення охорони гуртожитків, аби туди не проходили сторонні особи. Із цього приводу представники ректорату за участю Вадима Воронкова, який опікується питаннями безпеки ЗНУ, обговорили проблеми й пропозиції від студентської ради щодо збільшення штату служби охорони гуртожитків. Загалом, охороні гуртожитків й надалі буде приділятися більше уваги.

Йшлося й про інші проблеми, пов’язані із матеріально-технічним забезпеченням діяльності факультетів та ІННІ (дотримання температурного режиму, вентиляції тощо). Зокрема, розглядалися питання щодо організації буфету в корпусах №№ 1, 5 і 8 та ІННІ; організації роботи інтернету та WI-FI-покриття в корпусі № 2; виділення аудиторії у 4 корпусі для Студентської ради; оновлення комп’ютерної техніки і програмного забезпечення для спеціальності «Графічний дизайн»; продовження робіт із будівництва коворкінгу, встановлення меблів і закупівлі обладнання, що планується у 2022 році.

Окремий блок обговорення був присвячений розгляду питань щодо формату освітнього процесу. Так, було наголошено, що для продовження роботи в офлайн-форматі необхідно вакцинувати 80 % співробітників. А на момент зустрічі вакциновано 76%. Зокрема, серед науково-педагогічних співробітників вже на момент зустрічі вакциновано 95 % осіб. Також учасники зустрічі обговорили інші проблемні питання щодо навчання в наступному році, зокрема можливий вибірковий перехід факультетів на дистанційну форму навчання, можливу організацію масової вакцинації студентів на базі медпункту ЗНУ за їхнім бажанням. Окрім іншого, головна бухгалтерка Оксана Арістова поінформувала учасників зібрання щодо фінансових витрат університету за різними статтями, зокрема щодо закупівлі фахової літератури в друкованому і електронному вигляді.

Наприкінці зустрічі ректор Микола Фролов закликав усіх присутніх об’єднати зусилля студентів і керівництва університету заради плідної партнерської співпраці, спрямованої на подальший розвиток Запорізького національного університету. А представники студентства подякували керівництву університету за підтримку їхніх ініціатив.

Олена Перевєрзєва