Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники адміністрації ЗНУ організували зустріч із колективом факультету соціології та управління

Представники адміністрації ЗНУ організували зустріч із колективом факультету соціології та управління

Представники адміністрації ЗНУ організували зустріч із колективом факультету соціології та управління
04.10.2021 15:22 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління зустріч із представниками адміністрації освітній процес гуртожитки ремонт

Днями керівництво ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) – ректор Микола Фролов та перший проректор Олександр Бондар – зустрілися з науково-педагогічними працівниками факультету соціології та управління, аби в новому навчальному році обговорити стратегічні питання щодо діяльності університету й факультету зокрема. Учасників заходу ознайомили з планами на цей навчальний рік, окреслили основні завдання для колективу факультету, а також підбили підсумки цьогорічної вступної кампанії.

На загальнофакультетські збори, зокрема, завітали декан ФСУ Тетяна Бірюкова, завідувачі кафедр, викладачі та члени студентської ради. Ректор ЗНУ Микола Фролов проінформував присутніх щодо перебігу компанії з вакцинації в ЗНУ, котра на сьогодні – серед першочергових завдань. Виконання цього завдання забезпечить безперебійне функціонування університету та перебіг його освітнього процесу в умовах адаптивного карантину в режимі офлайн у поточному навчальному році. Отже, проаналізувавши попередні результати роботи університету в минулий період, коли освітній процес відбувався в дистанційному режимі, представники адміністрацій дійшли висновку щодо недостатньої ефективності забезпечення якості освіти. Відтак головним на сьогодні завданням, яке постало перед колективом університету, стало досягнення 80% рівня вакцинації серед науково-педагогічних працівників і співробітників університету (і його вдалося досягти поки що на позначці 80,7%). Аби ЗНУ продовжив свою діяльність офлайн, забезпечивши студентам не лише певний рівень безпеки, а й високу якість освітнього процесу як-от: безпосереднє спілкування з викладачами в аудиторіях, лабораторіях, на базах практик тощо. Тоді й опановані під час карантину допоміжні дистанційні ресурси будуть використані з максимальною користю в процесі навчання.

Зокрема, йшлося про аналіз перебігу кампанії із вакцинації, що відбувається згідно з розпорядженням ректора № 55 від 24.09.2021 «Про дотримання карантинних вимог», ознайомитися з яким можна за лінком: https://cutt.ly/iERPsvE

Ректор особисто подякував колективу ФСУ, який забезпечив майже 100% рівень вакцинації. Він зазначив, що й надалі позиція ректорату – провадити активну політику щодо залучення представників колективу до вакцинації та роз’яснення серед студентів необхідності її здійснення, аби забезпечити продовження навчання, не допустити зниження якості вищої освіти та захистити тих, хто поруч, від можливості зараження коронавірусною інфекцією. Зокрема, на базі університету здійснюється щоденний контроль епідеміологічної ситуації та захворюваності. Крім того, щотижня складаються списки охочих вакцинуватися, відбувається безкоштовна вакцинація на базі медичного пункту ЗНУ вакциною Pfizer. Особи, які не проходять вакцинацію, мають надати відповідну довідку від лікаря або щотижня приносити результати ПЛР-тесту чи експрес-тесту. Разом із тим у ЗНУ проходять зустрічі ректора з представниками студентського самоврядування, під час яких обговорюється необхідність залучення й студентів до добровільної вакцинації, аби вберегти їх від інфікування й забезпечити якісний перебіг освітнього процесу.

На зустрічі також йшлося про досягнення ЗНУ за останні 10 років, що свідчать про активну позицію його науково-педагогічних працівників, співробітників і керівництва університету, який стрімко розвивається й упевнено крокує уперед, як у галузі розвитку забезпечення якості вищої освіти, так і щодо матеріально-технічної бази, впровадження в освітній процес інноваційних, зокрема інформаційних, технологій, котрі відповідають європейським стандартам. Серед досягнень, які має ЗНУ на сьогодні, обговорювалися показники конкурентноспроможності університету, який наразі займає провідні позиції, зокрема щодо набору студентів на бакалаврат. А за показниками набору слухачів до магістратури Запорізький національний університет є безперечним лідером у південно-східному регіоні країни.

Традиційно обговорили й показники конкурентноспроможності ЗНУ, а також проблемні моменти розвитку університетів в Україні, до таких належать формульний підхід щодо розподілу державного фінансування між ЗВО, індикативне ціноутворення для оплати за навчання на певних спеціальностях тощо. Проте, працюючи в складних умовах сьогодення, ЗНУ не втрачає своїх високих іміджевих позицій, він, як і завжди, користується повагою та популярністю серед молоді регіону. Отже серед головних завдань колективу ФСУ є збереження й примноження цих показників у наступні періоди. Над досягненням гарних результатів у наборі студентів на факультет і підготовкою до вступної кампанії 2022 року вже сьогодні мають розпочати працювати представники факультетської адміністрації та викладацького колективу ФСУ. Особливу увагу мають, зокрема приділити моніторингу та якості підготовки студентів випускних курсів, які прагнуть вступати до магістратури, зокрема, готувати їх до складання ЄВІ з іноземної мови та ЄФВВ (єдине фахове вступне випробування). Окрім цього, перший проректор Олександр Бондар вказав представникам ФСУ на актуальність і перспективність розвитку ними такого напрямку діяльності, як додаткові освітні послуги. 

До науково-педагогічних працівників ФСУ довели інформацію щодо нового графіку на поточний навчальний рік, пов’язаного із впровадженням режиму економії коштів спеціального фонду ЗНУ. Згідно з європейською системою, наразі й представникам колективу ЗНУ забезпечили різдвяні канікули, університет у 2021/22 навчальному році працюватиме за таким графіком: перший семестр триватиме з 1 вересня по 25 грудня; з 25 грудня до 1 лютого 2022 року – канікули для студентів, а також період першої відпустки для освітян. У цей час не будуть опалюватися навчальні корпуси, окрім адміністративного (навчальний корпус № 1). Другий навчальний семестр першими розпочинатимуть заочники, які приєднаються до освітнього процесу вже з 1 лютого, а представники денної форми навчання – з 14 лютого. Відповідно здійснюватиметься за семестрами й оформлення викладачів, які працюють за сумісництвом. Літні відпустки відбуватимуться за графіком, але всі науково-педагогічні працівники університету мають вийти на роботу вже за 1,5-2 тижні, аби забезпечити підготовку до нового навчального року.

Нагадали також представникам ФСУ про необхідність забезпечення якісної підготовки певних освітніх програм до проведення передбаченої в поточному навчальному році акредитації. А ще, йшлося про загальне коригування освітніх програм у ЗНУ, яких сьогодні нараховується 199, про зменшення кількості мікрогруп тощо. Серед запропонованих ректоратом ефективних заходів є також посилення профорієнтаційної діяльності серед старшокласників, студентів коледжів.

Відзначивши неабиякі загальні досягнення ФСУ, представники адміністрації також наголосили на необхідності підвищення рівня комунікації зі студентами, який був дещо втрачений за період, коли університет змушено функціонував в дистанційному режими. Особливу увагу сьогодні мають приділити мешканцям гуртожитків й, зокрема, тих, де відбуваються роботи із термомодернізації – №№ 3, 4, аби створити їм безпечні умови проживання в цей період.

Отже, в умовах подолання кризових явищ є важливим побудувати правильну стратегію розвитку факультету в поточному навчальному році й вже зараз розпочати готуватися до вступної кампанії наступного року. Також учасники зустрічі обговорили й інші цікаві для них питання, які стосувалися, зокрема, вступної кампанії-2022, функціонування електронної системи обліку студентів, виконання умов колективного договору, зокрема виплат надбавок для науково-педагогічних працівників за різноманітні досягнення в галузі освіти й науки.

Наприкінці зустрічі ректор Микола Фролов відповів на запитання учасників зібрання. Багато питань надійшло й від студентських активістів, які цікавилися організаційними моментами щодо фінансування студентської ради факультету з фонду університету, можливістю запровадження на рівні мерії дотацій і надання знижок на проїзд у міському транспорті й для студентів, як це передбачено для учнів загальноосвітніх закладів. Представники адміністрації останній запит порадили студентству ініціювати на рівні обласної студентської ради.

Окрім іншого, представники керівництва ЗНУ закликали співробітників ФСУ бути в умовах кризових явищ, які сьогодні переживає наша країна, як ніколи консолідованими й вболівати не лише за свій факультет, а й за університет загалом. А також надали корисні поради, які спрямовуватимуть роботу університетської спільноти на забезпечення функціонування всіх ланок життєдіяльності факультету. Зі свого боку, представники ректорату готові підтримати корисні ініціативи факультетської спільноти. А декан ФСУ Тетяна Бірюкова висловила вдячність гостям за змістовну зустріч і корисні поради, котрі надали викладачам і співробітникам факультету.

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

Схожі новини