Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету, ОП «міжнародної економіки», менеджерка з партнерської співпраці у фінансовій ІТ-компанії Катерина Гаврилова

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету, ОП «міжнародної економіки», менеджерка з партнерської співпраці у фінансовій ІТ-компанії Катерина Гаврилова

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету, ОП «міжнародної економіки», менеджерка з партнерської співпраці у фінансовій ІТ-компанії Катерина Гаврилова
13.10.2021 11:30 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет кафедра міжнародної економіки природних ресурсів та економіки міжнародного туризму відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проект «Історії успіхів випускників ЗНУ». Наскільки важливо любити свою справу, бути цілеспрямованим у досягненні поставлених цілей, опановувати сучасні технології, чому доносити інформацію до аудиторії варто вже по-новому – про це та інше читайте в інтерв’ю з однією з талановитих вихованців економічного факультету Катериною Гавриловою.

- Пані Катерино, розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ. У якому році Ви його закінчили?

- У 2020 році я закінчила навчання на економічному факультеті Запорізького національного університету за спеціальністю 051 «Економіка» освітньо-професійна програма «Міжнародна економіка».

- На якій посаді та де Ви зараз працюєте?

- Я -– менеджерка з партнерської співпраці (КАМ) у фінансовій ІТ-компанії. Принцип роботи: моніторинг й аналіз сталих робочих процесів із контрагентами за домовленостями, покращення цих умов, завдяки аналізу зменшення витрат компанії, налагодження партнерства з фізичними або юридичними особами в країні, яка є основним ринком для компанії, або ж на ринку, який потенційно розглядається. Спілкування та співпраця з контрагентами з Південно-Східної Азії, частково – з Африки та Латинської Америки.

- Пані Катерино, чому Ви обрали саме навчання в ЗНУ?

- На той час в ЗНУ саме відкрилась спеціальність «міжнародна економіка», яка здалась мені дуже привабливою. Я подавала документи саме в ЗНУ на різні спеціальності. Інші університети нашого міста навіть не розглядала.

- Як складалися стосунки з викладачами?

- За всі роки навчання в мене складалися тільки добрі відносини з викладачами, за що я вдячна всім, хто доклав зусиль, аби допомогти мені досягти поставлені цілі в навчанні.

- Що для Вас було найважчим у студентські роки?

- Найскладнішим було звикнути до всього нового: до нової системи оцінювання та власне завдань, особливо в умовах карантину, коли довелося вивчати особливості Moodle та Zoom, але викладачі завжди допомагали своїми порадами й у мене все виходило, бо головне ж – це бажання.

- Чи мріяли Ви стати економістом-міжнародником?

- Не мріяла, але це класний варіант – альтернатива й суцільний комплекс із цікавої інформації. Економісти-міжнародники можуть бути ким – завгодно, але ніхто не може з іншої професії стати класним економістом-міжнародним економістом.

- Які знання та навички, отримані під час навчання, Вам знадобилися або що Ви використовуєте в своїй професійній діяльності?

- Кожен предмет потроху дає цілісне розуміння економіки країни та світу. Дозволяє бути ерудованою людиною. Я можу проводити дослідження. Мені знадобилися всі предмети: від англійської до ділової англійської, від філософії до міжнародних відносин, від української мови до ділового спілкування, від економічної думки до вивчення структури ТНК, від регіональної економіки до глобальної, від інформатики до економічної кібернетики, теорії ймовірностей. Усе, що вивчали, стало в пригоді. Я працевлаштувалась завдяки тому, що була впевнена в тому, що це – гігантський багаж знань, який я зможу на практиці використати та довершити.

- Щоб Ви порадили студентам, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка»?

- Ніколи не сумніватися в необхідності інформації, яку вам надають викладачі та ніколи не сумніватися в необхідності високих запитів до виконання завдань. Будете за це дякувати! Ходіть на пари: ви не отримаєте ніде такую інформацію як особисто на лекціях або практичних заняттях.

- На Вашу думку, на сьогодні Ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?

- Так! Можна сказати, що я – у процесі росту. Головне, не зупинятися і не боятися змін.

- Яким Ви бачите розвиток університету, економічного факультету та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?

- На мою думку, економічний факультет – дуже гарний приклад неспинного розвитку, особливо в напрямі міжнародної взаємодії між університетами, міжнародних стажувань тощо. Я вважаю, що економічний факультет і кафедра й надалі повинна рухатися у напрямі міжнародної співпраці.

Пані Катерино дуже тепло згадує студентські роки – й ті часи, коли навчалася і коли здобувала знання на економічному факультеті в ЗНУ за спеціальністю «міжнародна економіка». І якщо б їй запропонували щось змінити у своєму житті, вона б відмовилася.

- Чим Вам запам’ятались студентські роки?

- Посвята в студенти на першому курсі, два випускних (бакалавр, магістр), щорічний творчий конкурс «Студентська весна», конференції, написання курсових, багато індивідуальних завдань, купи тез та статей, карантин та дистанційне навчання, поїздки Україною, а також – міжнародне стажування за програмою AIESEC.

Я була активною з першого курсу до останнього, на магістратурі перекваліфікувалась на старосту, писала всі дипломні роботи від душі та на тему, яка мене цікавила. Мала найкращу кураторку групи – Дугієнко Н.О. ЗНУ та економічний факультет, якщо виходити з мого досвіду, полюбляє творчих, активних, ініціативних, кмітливих і скромних студентів. Університет надав мені першу офіційну роботу в міжнародному відділі –з’явилася можливість спілкуватися з людьми з професорського кола та зрозуміти систему з іншого боку та більш широко збагнути, як працює така велика машина. Головне, цінувати та з щирим серцем ставитися до викладачів та до процесу навчання. ЗНУ люблю, ціную, сумую за ним. Студентські роки – найкращі, тому потрібно насолоджуватися ними наповну, та використовувати всі можливості, які надає університет та статус студента.

- Які риси вдачі, на Вашу думку, мають бути в людини, котра обрала Вашу професію?

- Комунікабельність, професіоналізм, витримка, цілеспрямованість, багатозадачність, активність, неконфліктність і стресостійкість.

- Які Ваші цілі, пов’язані з професійними досягненнями?

- На цьому етапі – це вдосконалення професіоналізму й можливий кар’єрний зріст.

- Що побажаєте студентам ЗНУ?

- Проводьте час з користю. Пам’ятайте, що навчання ‒ на першому місці, бо знання зі школи та університету однозначно знадобляться в дорослому житті. Увесь час поповнюйте свій багаж знань і пам’ятайте, що вчитися ніколи не пізно. Розвивайтеся!

Наприкінці зазначу, що я дуже вдячна всім викладачам економічного факультету Запорізького національного університету, які доклали багато зусиль за роки мого навчання. Я всім їм дякую за допомогу в навчанні та загалом у житті, адже наше життя безпосередньо залежить від таких моментів. Особливу подяку висловлюю декану економічного факультету Аллі Череп і всій кафедрі міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму.

 

Оксана Гамова

доктор економічних наук,

доцентка кафедри міжнародної економіки,

природних ресурсів та економіки міжнародного туризму

 

Схожі новини