Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету журналістики ЗНУ взяли участь у фестивалі «DocudaysUA»

Представники факультету журналістики ЗНУ взяли участь у фестивалі «DocudaysUA»

Представники факультету журналістики ЗНУ взяли участь у фестивалі «DocudaysUA»
13.10.2021 11:17 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес міжнародний фестиваль Docudays UA

Протягом двох тижнів факультет журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) брав участь у мандрівному міжнародному фестивалі «Docudays UA», який цього року мав назву «Повне одужання». Так, у рамках заходу на факультеті відбулися покази документального кіно. Для перегляду студентами освітніх програм «журналістика», «реклама та зв’язки із громадськістю» та «редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання» було обрано дві стрічки – «А ночі вже більше не буде» й «Колектив».

Студенти 2 курсу разом із викладачками Наталією Тяпкіною та Наталією Лебідь мали змогу обговорити під менторством регіонального координатора Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» Ігоря Гармаша документальні стрічки, які піднімають украй важливі для суспільства теми.

5 жовтня відбувся показ фільму «А ночі вже більше не буде» (Франція, 2020). У фільмі режисерка Елеонор Вебер спростовує пропагандистські образи, пов’язані з війнами в Афганістані, Іраку та Сирії. Авторка мала доступ до архівних відео американських і французьких збройних сил, які й використала у фільмі. Студенти побачили реалії щодо льотчиків-винищувачів, які керують гвинтокрилами над зонами бойових дій. На обговоренні кінокартини піднялися теми етичного висвітлення процесу роботи військових і проблеми знецінення життя людей у період військових дій. Військові пілоти сприймаються наче запрограмовані машини, хоча вони живуть у постійному страху припуститися помилки. «Страшно усвідомлювати, що ми дивимося на реальні картини, де людське життя – це лише мішень, де долю людини вирішує інша людина через камеру, де кожен твій рух – це потенційний ризик» – прокоментувала Дарія Волощук.

12 жовтня на перегляді документальної картини «Колектив» від режисера Александра Нанау розкрилися події 2015 року, коли в бухарестському клубі «Колектив» під час рок-концерту сталася пожежа, у результаті якої 27 людей загинули й 180 були поранені. Ще більше людей зазнали опіків і померли в лікарні від несмертельних ран, що й викликало резонанс як серед лікарів, так і серед населення Румунії. За запитом лікаря місцевої клініки команда журналістів взялася за розслідування причин смертей людей, у яких було всього 10% опіків тіла. У результаті розслідування, проведеного журналістом «Спортивної газети» Каталіна Толонтаном, з’ясувалося, що компанія, яка забезпечувала антисептиками лікарні в Румунії, розбавляла їх в недопустимих пропорціях.

Студенти побачили, як журналісти крок за кроком розкривають масштабні корумповані схеми в системі охорони здоров’я, починаючи від хабарів менеджерам (примітка – головним лікарям) лікарень, завершуючи виданням ліцензій на роботу транспологічних відділень, які не оснащені відповідною технікою.

«Як ви помітили, корупція властива й країнам ЄС. Перед нами постає проблема відповідального ставлення до своєї роботи, а також байдужості влади до реальних проблем у суспільстві. У фільмі не розкрили, як завершилася ця подія та що сталося потім із журналістами, тому ви можете дізнатися на просторах інтернету про те, що відбувається з ними сьогодні. Але закликом у стрічці є висвітлення резонансу журналістами, надання медійності проблемі. Звісно, журналісти не можуть усе зупинити, але можуть зачепити серйозні проблеми та розповісти людям про справжній стан речей», – зазначив координатор фестивалю Ігор Гармаш.

Цей захід став важливим кроком у становленні покоління свідомих журналістів, редакторів та фахівців зі зв’язків із громадськістю.

 

Влада Колодій,

студентка 2 курсу гр. 6.0610-2ж

Наталія Лебідь,

доцентка кафедри видавничої справи та редагування

 

Схожі новини