Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Ірину Фесенко

Представники ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Ірину Фесенко

Представники ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Ірину Фесенко
18.10.2021 09:07 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології ювілей привітання

П’ятнадцятого жовтня свій ювілей відсвяткувала досвідчена науковиця, яка присвятила науці й педагогічній роботі значну частину життя, – доцентка кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Фесенко. Цього святкового дня її колеги висловили шановній ювілярці щиру подяку за віддану працю на благо університету й факультету зокрема й побажали всього найкращого.

Близько 40 років життя Ірина Фесенко присвятила науковій і педагогічній діяльності: цей час був сповнений сумлінної та натхненної праці, спрямованої на розвиток та підготовку багатьох талановитих викладачів, філологів, перекладачів і науковців. У 1980 році іменинниця закінчила з відзнакою Запорізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Вчитель англійської і німецької мов». Із 1980 по 1982 рік працювала вчителем англійської мови у середній школі № 4 м. Бердянська. А з 1982 року працює в Запорізькому національному університеті доцентом кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови. У 1993 році вона захистила кандидатську дисертацію в Київському Національному Університеті ім. Тараса Шевченка зі спеціальності «Германські мови (англійська)», а у 1997 році їй присудили вчене звання доцента.

Науковиця повсякчас прагне підвищувати свою кваліфікацію і педагогічну майстерність. Основні наукові інтереси ювілярки – це проблеми термінології, переклад науково-технічної термінології, проблеми співвідношення власне картини світу та мовної картини світу. Вона – авторка близько 30 наукових праць, зокрема 10 навчальних посібників. Студентам-філологам і перекладачам іноземних мов Ірина Фесенко читає низку загальних дисциплін, серед них: «Практичний курс з основної іноземної мови» та «Проблеми перекладу термінології».

Варто зазначити, що невтомна праця ювілярки відзначена почесними грамотами та подяками. Зокрема, у 2016 році за багаторічну сумлінну працю та з нагоди 50-річчя факультету іноземної філології Ірину Фесенко нагородили почесною грамотою ректора Запорізького національного університету. Викладачі, співробітники та студенти факультету іноземної філології бажають шановній ювілярці міцного здоров’я на довгі роки, всіляких гараздів, щастя, великої життєвої енергії, вірних і надійних друзів, сил, наснаги, довголіття, подальшої плідної роботи та реалізації всіх задумів й успішного втілення в життя всіх планів!

 

 

Схожі новини