Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці центру ґендерної освіти ЗНУ долучилися до важливих фахових заходів

Науковці центру ґендерної освіти ЗНУ долучилися до важливих фахових заходів

Науковці центру ґендерної освіти ЗНУ долучилися до важливих фахових заходів
18.10.2021 13:43 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології центру ґендерної освіти науково-суспільна діяльність Мережа радників/-ць із ґендерних питань для захисту прав жінок і чоловіків в Україні

Дванадцятого-тринадцятого жовтня 2021 року в Києві відбулася перша зустріч представників Мережі радників/-ць із ґендерних питань для захисту прав жінок і чоловіків в Україні, Від Запоріжжя на заході була Тетяна Голованова, керівниця центру ґендерної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), радниця заступника голови обласної державної адміністрації з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі (на громадських засадах),

Офлайн-зустріч радників і радниць із гендерних питань почалася з привітання зарубіжних експертів й експерток. Координаторки проєкту: Саша Гаврич, Агата Жевуська й Ангеліна Бірюкова – зазначили, що питання демократичних інститутів, прав людини, діалогу громадянського суспільства й органів державної влади, національної безпеки, інституціональної безпеки є дуже актуальними. У зустрічі взяли участь Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, а також – представники та представниці державних організацій, які займають посади радників із гендерних питань.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики підкреслила, що «зміцнення інституційного механізму є важливим напрямом державної політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Його архітектура прописана в Законі Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Важлива роль у ньому належить радникам та радницям з гендерних питань, хоча їхнє призначення досі залишається факультативною нормою». 12 – 13 жовтня був проведений тренінг для радників/радниць, а 13 жовтня створена Національна мережа радників та радниць із ґендерних питань. Ця мережа, до речі, є відкритою.

Захід організували за підтримки Бюро Демократичних інститутів із Прав людини ОБСЄ. Модераторками заходу були Юлія Гончар, експертка ОБСЄ, Елла Ламах, українська соціальна активістка, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Центр «Розвиток демократії» й Ольга Чижова, директорка з комунікацій, аналітичний центр Рада зовнішньої політики «Українська призма». 

Розповідаючи про свою участь у цьому важливому заході, Тетяна Голованова зазначила, що «дуже важливо, щоб суспільство зрозуміло переваги гендерної рівності, адже фахівцям, які здійснюють ґендерну політику, необхідно мати  своєрідний “компас” у своєї діяльності, тому я підтримую створення Мережі».

 

 

 

 

Схожі новини