Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет журналістики став співорганізатором та учасником фахової регіональної дискусії «Стандарти та саморегуляція: як зберегти якісну журналістику для суспільства?»

19.10.2021 08:34 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики наукова діяльність регіональна дискусія

Сьомого жовтня 2021 року об 11:00 год.у комбінованому форматі офлайн/онлайн відбулася фахова регіональна дискусія «Стандарти та саморегуляція: як зберегти якісну журналістику для суспільства?» від Комісії з журналістської етики у партнерстві з виданням «Запорізька правда» та факультетом журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) з прямою трансляцією у Фейсбуці.

У заході взяли участь керівники й журналісти регіональних ЗМІ Запорізької області, викладачі і студенти факультету журналістики ЗНУ, експерти, члени Комісії з журналістської етики.

Модерував розмову Олексій Погорєлов, президент ГО «Українська Асоціація Медіа Бізнесу», заступник Голови КЖЕ (онлайн) та Наталія Зворигіна, головна редакторка ТОВ РІА «Запорізька правда» (офлайн).

Під час дискусії обговорювали такі питання:

- репутація  ЗМІ як інструмент формування та збереження довіри аудиторії;

- роль саморегуляції медіа та Комісії з журналістської етики у формуванні репутації медіа;

- як якісна журналістика допоможе підвищити монетизацію ЗМІ.

Комісія з журналістської етики – орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій, який дозволяє обговорювати та пропонувати шляхи вирішення конфліктних ситуацій базуючись на єдиному стандарті роботи – Кодексі етики українського журналіста.

Серед основних доповідей варто відзначити виступ та ґрунтовну презентацію Ліни Кущ, членкині КЖЕ, Першої секретарки Національної спілки журналістів України, журналістки з досвідом роботи в медіа понад 25 років (газета «Голос України», Українська служба Бі-Бі-Сі, Reuters), експертки в питаннях висвітлення збройного конфлікту, міграції, життя окремих соціальних та етнічних груп (зокрема, для проєктів ICMPD, IFES Ukraine, Gustav Stresemann Institute, Media Dialogue та ін.), співукладачки та консультантки кількох видань із журналістської етики та журналістської практики. Від факультету привітав учасників, підкреслив значущість заходу, окреслив перспективи співпраці декан факультету, доцент Віктор Костюк, а основними концептами освітніх компонент у царині журналістської етики, дискусійних тлумачень цензури/ оціночних суджень/ саморегуляції, синергії правозахисного та етичного дискурсів, щодо перспективи дослідження феномену саморегуляції не тільки ЗМІ, а й ЗМК, у галузі культури й мистецтва, що є аналітичним простором спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знань «Культура і мистецтво» професорка Вікторія Ковпак.

Цінним було те, що найбільший блоком зустрічі стали питання від студентів – 2 курсу «журналістів», які саме зараз мають академічну дисципліну «Журналістська етика» у викладанні доц. Анни Баранецької, яка також була активною учасницею заходу; 3 курсу «журналістів» (викл., доц. Павло Мірошниченко, проф. Вікторія Ковпак); 3 курсу «інформаційників» (викл, доц. Ірина Бондаренко). Їх зацікавленість засвідчила не тільки вагомість актуалізованої проблематики, а й їх обізнаність із стандартами Кодексу журналістської етики. У заході також взяла участь зав. кафедри журналістики проф. Людмила Чернявська.

Фахова зустріч, яка сталася завдяки ініціативі головної редакторки ТОВ РІА «Запорізька правда» Наталії Зворигіної, журналістці, яка завжди на сторожі професійних стандартів, окреслила перспективу подальшої спільної роботи, що, зрештою, у системі заходів стане інструментом підтримки клімату неприйняття непрофесійної поведінки, стане «майданчиком» для актуалізації цієї теми серед студентів-журналістів, студентів-інформаційників у фаховому колі.

Про цю подію пишуть ЗМІ:

Кафедра соціальних комунікацій та