Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники біологічного факультету ЗНУ приєдналися до екологічного суботника з висадки дерев

Представники біологічного факультету ЗНУ приєдналися до екологічного суботника з висадки дерев

Представники біологічного факультету ЗНУ приєдналися до екологічного суботника з висадки дерев
26.10.2021 16:00 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет факультет журналістики екологічная акція висадка дерев

Нещодавно, за ініціативи громадського союзу «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», у рамках проєкту «Forever green» відбувся масштабний суботник на території КСП «Зеленгосп», де волонтери на площі 1,2 га висадили 5 тисяч саджанців дерев, які згодом будуть радувати запорожців в різних районах міста. Серед тих, хто став учасником екологічної акції – представники ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), найбільше серед яких було представників адміністрації біологічного факультету та викладачі (22 особи), а також 23 студента цього факультету.

Загалом у цьому масштабному заході взяли участь не лише освітяни та студентська молодь, а й представники громадських організацій, обласної та міської ради, промислових підприємств, а також звичайні запоріжці, які дізналися про акцію із соцмереж. Вони разом висадили дерева п’яти видів: два різновиди кленів, катальпи, верби й липи. Зокрема, до КСП «Зеленгосп» завітала і добре організована команда біологічного факультету. Його декан Людмила Омельянчик, яка у цей період перебувала у відпустці, не могла оминути увагою цю масштабну екологічну подію. Разом із колегами – професоркою  Оксаною Кущ, доцентами Наталією Вороновою, Максимом Малько, Валерієм Горбанєм, Іриною Поляковою, Вікторією Перетятько, Наталією Новосад, Наталією Григоровою, Галиною Дударєвою, викладачкою Вікторією Яранцевою та іншими представниками факультету – вона активно займалася висадкою молодих дерев.

Людмила Олександрівна, відзначаючи важливість такої акції, наголосила: «Ми це робим, аби мешканці нашого міста і наступні покоління могли дихати свіжим повітрям! Адже всім відомо, що зелені насадження поглинають вуглекислий газ і натомість насичують повітря нашого промислового міста киснем!». А також вона скористалася нагодою й запросила молодь приєднуватися до числа студентів біологічного факультету, аби бути корисними своєму місту і країні.

Начальник управління соціальної галузі ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Самарський поділився думками з приводу значущості проведення екологічних акцій: «Ми живемо в промисловому місті й дуже важливо дбати про зелений складник нашої екології. Сьогодні ми даруємо нашому місту 5 тисяч дерев, які буквально через пару років будуть рости у дворах наших мешканців і робити наше місто ще кращим».А керівник громадського союзу «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба розповів, що після висадки саджанців протягом кількох років за рослинами доглядатимуть співробітники «Зеленгоспу», які їх поливатимуть, робитимуть прополку тощо. Коли дерева досягнуть 1,5-1,8 метрів заввишки, їх висадять у різних локаціях міста Запоріжжя: на територіях парків, скверів, подвір’ях ОСББ тощо.

Така масштабна акція з озеленення міста стала першою в Запоріжжі, проте її організатори й учасники переконані, що подібні заходи набуватимуть все більшої популярності серед містян. Як відзначили організатори, серед учасників суботника були і новачки, і люди з досвідом. Так, студентка факультету журналістики ЗНУ Євгенія Богдань раніше уже брала участь у висадці рослин: «Коли я дізналася про цей проєкт, вирішила взяти участь, бо озеленення для нашого промислового міста дуже актуальне. Це не перший такий досвід для мене. Раніше я мешкала в місті Кривий ріг і брала участь у подібній акції там. Тоді ми висаджували кущі, а тепер дерева. Вважаю що це дуже круто. В подальшому мені б хотілося, щоб дерева висадили на проспекті, бо там багато автомобілів і дерева будуть допомагати очищати повітря від вихлопних газів».

Зазначимо, що за інформацією сайту «Індустріального Запоріжжя» наприкінці жовтня в Запоріжжі відбудеться ще одна масштабна екологічна акція в рамках проєкту «Озеленення планети-2021». Цього ж дня, 30 жовтня, дерева висадять і в інших містах України, а також в інших країнах.

Більше інформації про участь представників біологічного факультету в екологічній акції – за лінком: https://bit.ly/3BdPNWb

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

Схожі новини