Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ з німецькими партнерами готує тренерів із медіаграмотності для місцевих громад Запорізької області

ЗНУ з німецькими партнерами готує тренерів із медіаграмотності для місцевих громад Запорізької області

ЗНУ з німецькими партнерами готує тренерів із медіаграмотності для місцевих громад Запорізької області
26.10.2021 16:49 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики факультет іноземної філології проєктна діяльність підготовка медіатренерів співпраця з об’єднаними територіальними громадами

Із 25 по 31 жовтня світ відзначає глобальний тиждень інфомедійної грамотності. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучився до цієї події низкою заходів, серед яких – старт програми підготовки тренерів «Медіаграмотність у регіонах України». Варто відзначити, що цей проєкт уже став традиційним для ЗНУ і втретє реалізується факультетами журналістики та іноземної філології в співпраці з давнім партнером університету – ГО «Інтерлінк Академія» (Німеччина) за підтримки Посольства Німеччини в Києві.

Одинадцять представників об’єднаних територіальних громад області з Пологівського, Якимівського, Вільнянського, Михайлівського та інших районів пройдуть навчання в змішаному, очно-дистанційному, форматі й опанують методологію проведення тренінгів із медіаграмотності. Тренерами проєкту вже традиційно є німецький журналіст і медіаексперт Ерік Альбрехт, доцентка кафедри журналістики, медіатренерка Катерина Сіріньок-Долгарьова та завідувачка кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови, медіатренерка Світлана Запольських.

Проєкт триває три місяці – з жовтня по грудень і передбачає вивчення низки тем з інфомедійної грамоності, серед яких – механізми поширення маніпуляцій і фейків, різновиди медійного контенту, медіа система України, джерела інформації, стандарти журналістики, стереотипи і мова ворожнечі, кібербезпека і критичне мислення.

Особливістю програми є її стовідсотковий практичний складник – усі учасники, пройшовши тренінговий інтенсив, мають провести по кілька мультиплікаційних тренінгів, охопивши жителів своїх місцевих громад – учителів місцевих шкіл, учнів та їхніх батьків, громадських активістів і журналістів і всіх зацікавлених жителів своїх сіл і містечок. Тож учасники роз’їхалися готувати власні тренінги, а заключний етап програми відбудеться в ЗНУ в грудні. 

 

 

 

Схожі новини