Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання Школи філологічних наук

У ЗНУ відбулося засідання Школи філологічних наук

У ЗНУ відбулося засідання Школи філологічних наук
03.11.2021 16:02 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет Школа філологічних наук засідання профорієнтаційна діяльність

Нещодавно у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували в онлайн-форматі засідання Школи філологічних наук. Цей проєкт діє на базі філологічного факультету за підтримки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Запорізької міської ради у межах міського проєкту «Наукова підтримка інновацій в освіті» та за активної участі викладачів нашого університету та здобувачів вищої освіти вишу.

Учасників зібрання привітала в. о. декана філологічного факультету Ірина Бондаренко. Вона з приємністю відзначила, що випускники філологічного факультету сьогодні активно працюють у багатьох загальноосвітніх закладах Запоріжжя та області, а також їх завжди чимало серед учасників тих заходів, які проводить факультет для вчителів шкіл – української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури, методистів та інших фахівців-словесників. Згадала Ірина Станіславівна й про Асоціацію випускників філологічного факультету, до лав якої запросила приєднатися й учасників зібрання, аби реалізовувати плідну співпрацю й вирішувати актуальні питання взаємодії середньої та вищої школи. Приєднатися до неї можна за лінком: https://forms.gle/2zWkbgbxJr8bpHiG7

На початку заходу координаторка Школи філологічних наук, доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко подякувала всім учителям-словесникам, які готували цьогорічних випускників шкіл до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання в складних умовах тривалого карантину та дистанційного навчання. Окремо відзначили подяками декана філологічного факультету представників адміністрацій та вчителів тих шкіл, випускники яких стали у 2021 році студентами філологічного факультету ЗНУ. Серед таких загальноосвітніх закладів були: ЗОШ №№ 12, 15, 51, 67, 68, 79, 89, 97, 100, 101, «Січовий колегіум», ліцеї №№ 34, 79 та «Логос», гімназії №№ 46 та 71.

Долучилася до привітань учителів-словесників під час зустрічі й фахівчиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників Запорізької міської ради Наталя Ряпісова. Вона озвучила організаційні моменти роботи Школи філологічних наук та побажала її учасникам творчого натхнення, нових знань і креативних «методичних родзинок», активної взаємодії. У рамках зустрічі розглянули два тематичних блоки. У межах першої частини учасники обговорили питання підготовки школярів до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання та ознайомились із матеріалами, що допоможуть їм здійснювати успішну підготовку учнів до складання предметів «Українська мова» й «Українська мова і література». Звертаючись до присутніх, координаторка Ірина Бакаленко також наголосила: «Ми готові прийти до кожної школи на Ваше запрошення, аби надати важливу та актуальну для старшокласників інформацію про особливості державної підсумкової атестації й зовнішнього незалежного оцінювання, вступної кампанії 2022 року».

Звернула вона увагу вчителів і на інструменти, які мають стати в нагоді для учнів: це – спеціально підготовлений мобільний додаток «Моє ЗНО» від Українського центру оцінювання якості освіти, який дасть можливість школярам отримувати актуальну інформацію, аби бути в курсі всіх подій із підготовки до ЗНО-2022. Нагадали організатори й про такий важливий момент: ще до початку ЗНО усі учні повинні отримати паспорти, аби уникнути зайвих проблем під час реєстрації та участі в ЗНО. Учасникам розповіли про «порогові бали» предметів ЗНО за попередні роки. Консультантка охарактеризувала особливості сертифікаційних робіт із предметів тестування «Українська мова» та «Українська мова та література», типові помилки та форми підготовки до написання тестів і власного висловлення. Адже саме тести з названих предметів є обов’язковими при визначенні результатів державної підсумкової атестації та при вступі на будь-яку освітню програму, у будь-який заклад вищої освіти. Учителям презентували добірку посібників та наочних засобів, онлайн-ресурсів і тренажерів. А також запросили разом зі своїми випускниками взяти участь у пробних тренінгах із ЗНО, які традиційно щороку проводить Запорізький національний університет:

https://cutt.ly/oRzjBU9

Розглянули й питання про те, як правильно розставити пріоритети під час подання документів для вступу до закладів вищої освіти та розрахувати конкурсний бал вступника, адже вчителі-словесники, зокрема ті, які є класними керівниками, можуть допомогти старшокласникам зорієнтуватись під час вступної кампанії та правильно обрати своє майбутнє. Ірина Бакаленко підкреслила важливість користування перевіреною та достовірною інформацією про особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії 2022 року, яка міститься на офіційних сайтах Українського центру оцінювання якості освіти, Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Запорізького національного університету, що будуть корисними як для вчителів, так і для самих абітурієнтів. Окремо нагадали, що ЗНУ пропонує велику кількість освітніх програм для своїх абітурієнтів, які сьогодні є популярними й затребуваними на ринку праці, а також про відкриття нових програм, зокрема на філологічному факультеті.

Під час цієї онлайн-зустрічі учасники «Школи філологічних наук» не тільки отримали актуальну та корисну інформацію щодо підготовки школярів до державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії, але й мали змогу поставити питання спікеру та організаторам, надіслати коментарі в чаті, поділитися власним досвідом підготовки учнів до ЗНО.

Окрім іншого, вчителям-словесникам нагадали, що до 12 листопада всі охочі підвищити власну кваліфікацію мають шанс вступати до магістратури ЗНУ (додатковий набір).

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини