Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває відкритий турнір «Сила фізики-2021», що був започаткований проєктною групою спеціальності «Середня освіта (Фізика)»

У ЗНУ триває відкритий турнір «Сила фізики-2021», що був започаткований проєктною групою спеціальності «Середня освіта (Фізика)»

У ЗНУ триває відкритий турнір «Сила фізики-2021», що був започаткований проєктною групою спеціальності «Середня освіта (Фізика)»
09.11.2021 12:26 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Математичний Популяризація природничих наук та математики в ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами вікторина

Нещодавно на математичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в захопливій та пізнавальній атмосфері відбувся 2 тур відкритого турніру «Сила фізики-2021» для студентів коледжів, учнів закладів загальної середньої освіти, які є базами практики для здобувачів вищої освіти спеціальності «Середня освіта (Фізика)». Цього разу учасниками змагань стали учні Запорізького технічного ліцею та студенти Запорізького металургійного фахового коледжу.

До організації та проведення заходу залучені доктор педагогічних наук, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики, професор ЗНУ Андрій Андрєєв, студент 1 курсу спеціальності «Прикладна фізика» Павло Утюж, який був ведучим. А також – експерти: студент 1 курсу спеціальності «Прикладна фізика» Кирило Утюж, випускник спеціальності «Прикладна фізика», викладач Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Олександр Булах, а ще – доцентка кафедри загальної і прикладної фізики, кандидатка педагогічних наук Наталія Тихонська. Загалом більш ніж 20 учасників долучилось до захопливого наукового змагання з фізики.

На початку заходу доктор педагогічних наук, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики, професор ЗНУ Андрій Андрєєв привітав його учасників та наголосив, що в подальших турах вікторини планується включити до завдань експериментальні та винахідницькі задачі з фізики. Учасників змагань ознайомили з правилами гри, особливостями презентації задач та їх[ рішень, правилами та критеріями оцінювання, правом двічі відмовитись протягом гри від вирішення задачі. Загалом під час вікторини кожна команда презентувала і вирішила 2-3 задачі, а також виконала демонстраційне завдання.

Під час вікторини учасники обрали капітанів – Максима Бондаренка (капітан команди ЗМФК) та Олександра Кудіна (капітан команди Запорізького технічного ліцею). А далі вони вирішували та презентували олімпіадні задачі на визначення сили опору, маси тіл і сили тяжіння, на оптику тощо. Учасники обох команд – доповідачі й рецензенти – детально розглянули разом з членами експертної комісії задачі-малюнки, проаналізували  формули та фізичні закони, пояснили фізичні явища. Учасники змагання за допомогою платформи ZOOM продемонстрували на прикладах особливості розв’язання різних типів задач. Своєю чергою, ведучі і експерти оцінювали повноту відповідей і правильність рішення доповідачів і рецензентів.

У другій частині вікторини Андрій Андрєєв запропонував учасникам розглянути й вирішити цікаву демонстраційну задачу. Їм необхідно було визначити та пояснити, як поводить себе металеве кільце з латуні під час нагрівання, як змінюється внутрішній і зовнішній діаметр кільця. Правильність рішення було перевірено наочно за допомогою яскравого експерименту. Також Андрій Андрєєв пояснив що відбувається, якщо нагріти не кільце, а кулю. Члени експертної комісії оцінили й проаналізували відповіді учасників та пояснили, де це фізичне явище використовується в механіці та техніці в повсякденному житті.

За підсумками студенти Запорізького металургійного фахового коледжу набрали 4,8, а учні Запорізького технічного ліцею – 5,3 бали. Із перемогою привітав учасників вікторини завідувач кафедри загальної та прикладної фізики, професор ЗНУ Андрій Андрєєв. Він побажав їм і далі успішно брати участь у змаганнях. Відзначимо, що через три тижні запланований 3 тур вікторини з іншими закладами освіти.

 

Схожі новини