Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованці факультету СПП, працівники в галузі соціальної роботи Олександра Клименко-Гапон та Олександр Пташка

10.11.2021 10:32 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історія успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). У її рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцями факультету соціальної педагогіки та психології Олександрою Клименко-Гапон та Олександром Пташкою.

Успіх – це складник самореалізації. Для когось ця категорія вимірюється грошима, для когось – ступенем відповідальності та впливу, але головний показник успіху – це внутрішнє відчуття того, що ти – на своєму місці. Без синдрому самозванця, без почуття, що робота тебе виснажує та відбирає життя. Успіх – це коли твоя робота є частиною життя. Про це знають герої нашої історії Олександра Клименко-Гапон та Олександр Пташка – випускники факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету, які незважаючи на особливі освітні потреби, успішно завершили навчання в магістратурі за спеціальністю «Соціальна робота» (о/п Соціальна педагогіка) та наразі працюють за фахом.

- Олександро, Ви, здається, спробували працювати ще під час навчання в ЗНУ?

- Так. Був досвід роботи в галузі освіти (відповідно до диплому бакалавра) на не повний робочий день, оскільки я навчалася стаціонарно. Відвідування занять було першочерговим, тому я не брала індивідуальний графік. А вже після випуску я пішла працювати за фахом на посаду інспектора соціальної служби Запорізького обласного центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді.

- А Ви, Олександре?

- Я також працював, оскільки навчався заочно в магістратурі. Після того, як я отримав диплом магістра, мене призначили на посаду соціального педагога в Білозерський заклад повної загальної середньої освіти №2 ім. Богдана Хмельницького Білозерської селищної ради Херсонської області.

- Чому саме ви обрали соціальну педагогіку?

Олександра: - Я люблю допомагати та ділитися досвідом, хочу зробити світ краще. До того ж, наше навчання проходило в тісному співробітництві з викладачами, що дозволило нам набути фахові знання та розвинути професійні вміння.

Олександр: - У моєму житті зустрічалося багато людей цієї професії, людей сильних духом і щирих серцем, хотів бути схожим на них та допомагати іншим. Взагалі моє навчання на факультеті соціальної педагогіки та психології за о/п «Соціальна педагогіка» дозволило мені отримати необхідні життєві та професійні компетенції, підвищити свою самооцінку, сформувати активну життєву систему цінностей, а також сприяло формуванню вміння саморозвитку та самонавчання.

-Які у вас залишилися найяскравіші спогади про навчання?

Олександра: - Це – практичні заняття та заходи. Найбільше запам’яталася дисципліна з пренатальної педагогіки та психології, інтерактивне заняття на тему «Психолого-педагогічна готовність жінки до материнства».

Олександр: - Для мене це – написання диплому (сміється), особливо нормоконтроль – це справжній виклик, але коли все завершилося, було почуття звершення, почуття, що я спроможний зробити ще багато чого. Тим більше, що тема мого диплому – «Соціально-педагогічна корекція девіантної поведінки старшокласників у закладах загальної середньої освіти» тісно сплетена з моєю роботою зараз.

- Яку пораду ви надасте майбутнім вступникам та нинішнім студентам?

Олександра: - Не відкладайте на потім, дисциплінуйте себе та завжди будьте відкриті до нового в житті. Дуже важливо зробити правильний вибір, я, наприклад, обравши спеціальність «Соціальна робота» (о/п Соціальна педагогіка), потім була дуже задоволена. Оскільки ця гуманна професія дозволяє мені працювати з дітьми та молоддю, сім’ями, людьми з інвалідністю, створювати сприятливі умови для їхньої соціалізації та здійснювати соціально-педагогічну підтримку вразливих верств населення.

Олександр: - Бережіть здоров’я, формуйте корисні звички та не бійтеся попросити по допомогу, коли відчуваєте, що не можете впоратися самі. Мені пощастило, тому що я одразу опинився на тій спеціальності, де мені було цікаво. Зараз робота щодня дозволяє мені розуміти, що я на правильному шляху.

- Дякуємо за цікаву та змістовну розмову!