Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ тривають дистанційні заняття в рамках курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників ЗЗСО

На базі ЗНУ тривають дистанційні заняття в рамках курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників ЗЗСО

На базі ЗНУ тривають дистанційні заняття в рамках курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників ЗЗСО
12.11.2021 10:45 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Центр післядипломної освіти ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультети співпраця зі школами курси підвищення кваліфікації для вчителів

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) тривають заняття для запорізьких педагогів у межах організації курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Це стало можливим завдяки тендеру, виграному ЗНУ, на надання цієї освітньої послуги педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти в трьох районів міста, а ще в 4 – на право вести прямі перемовини із закладами загальної середньої освіти.

Керівник Центру післядипломної освіти університету Сергій Ільїн зазначає, що на сьогодні, в умовах «червоної карантинної зони», навчання для підвищення кваліфікації вчителів проходять в дистанційному режимі для першої групи вчителів. Для другої групи слухачів курсів підвищення кваліфікації заняття розпочнуться 17 листопада 2021 року, далі триватимуть заняття для третьої групи. Загалом курси для педагогічних працівників будуть працювати до 15 грудня 2021 року. Усього слухачами курсів із підвищення кваліфікації стануть близько 2000 тисяч вчителів 6-11 класів закладів загальної середньої освіти міста Запоріжжя та області. Викладатимуть на курсах близько 50 науково-педагогічних працівників із 8 факультетів Запорізького національного університету. У виші створені всі умови, аби на його базі отримати освіту відмінної якості. Він має значний науковий потенціал, серед його викладачів – 140 професорів, докторів наук і близько 620 доцентів, кандидатів наук. А матеріально-технічна база дозволяє забезпечувати рівень навчання не гірший, ніж у провідних вишах України. Університет здійснює підготовку вчителів за багатьма освітніми програмами. Але основна частина курсів підвищення кваліфікації прив’язана до тих дисциплін, які вчителі читають у школі. Зокрема, найбільша кількість слухачів курсів проходить перепідготовку і підвищення кваліфікації за такими навчальними предметами: українська мова і література, англійська мова, інформатика, математика, фізика.

Нагадаємо, що структура курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти  має два важливих складники: перший, інваріативний, на 20 годин, присвячений підвищенню фахової компетенції її учасників та обов’язковий для них. Другий блок, на 10 годин, пропонує кілька тем на вибір вчителів: забезпечення потреб інклюзії, протидія булінгу та мобінгу, цифрова освіта, українська мова та створення безпечного середовища. Тож кожен із учасників курсів може обрати для себе найбільш актуальну тему, знання з якої допоможуть йому підвищити ефективність освітнього процесу. Треба відзначити, що найбільш популярними напрямами перепідготовки для вчителів є забезпечення потреб інклюзії, протидія булінгу та мобінгу. Ці напрямки обрала найбільша кількість слухачів курсів.

Представники факультетів ЗНУ пропонують теми, які допоможуть педагогічним працівникам підвищити їхню професійну компетентність. Зокрема, викладачі біологічного факультету проводять заняття із вчителями за напрямками біологія, хімія, основи здоров’я, природничі науки, створення безпечного освітнього середовища; історичного факультету за напрямами занять: історія та правознавство; математичного факультету за напрямами: математика, інформатика, фізика, діджиталізація та використання інформаційно-комунікативних і цифрових технологій в освітньому процесі; юридичного факультету за напрямами: громадянська освіта й право; факультету соціальної педагогіки та психології за напрямами: особливості інклюзивного навчання та забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітям з особливими освітніми потребами, протидія та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти; факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму за напрямом: фізичне виховання; філологічного факультету за напрямами: українська мова та література, зарубіжна література, мовно-комунікативна компетентність вчителя-предметника та факультету іноземної філології за напрямами: англійська мова, французька мова, німецька мова. Для учасників курсів усі навчальні й довідкові матеріали завантажені в систему електронного забезпечення навчання Moodle ЗНУ, а безпосередньо заняття з педагогами, які проводитимуть тренінги на курсах, відбуватимуться на платформі Zoom. Із дотриманням усіх карантинних вимог, невеличкими групками, педагоги зможуть також завітати на факультети ЗНУ, безпосередньо поспілкуватися з викладачами й деканами, а вчителі природничих дисциплін – скористатися можливостями лабораторій на математичному й біологічному факультетах вишу.

Учасники курсів висловлюють позитивні відгуки про якість навчання та відзначають, що серед актуальних питань, які розглядаються на курсах підвищення кваліфікації, – перепідготовка педагогів-філологів, вчителів іноземної мови, вчителів, які працюватимуть з учнями Нової української школи, різні аспекти впровадження інклюзії, підвищення медіаграмотності вчителів тощо. Можливістю відвідати відповідні тематичні освітні заходи вже скористалося чимало вчителів запорізьких ЗЗСО.

Після проходження курсів вчителі складатимуть тести й за їхніми результатами отримають сертифікати про підвищення кваліфікації. Нагадаємо, що на сьогодні всі запорізькі заклади загальної середньої освіти вже мають досвід успішної співпраці із Запорізьким національним університетом, адже на всіх його факультетах постійно організовують методичні семінари й тренінги для педагогічних працівників, під час яких йдеться про підготовку учнів до олімпіад та успішного складання ЗНО, про використання інноваційних методик під час проведення занять, зокрема про діджиталізацію освітнього процесу в умовах карантину тощо.

Про високу довіру керівництва та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти до освітніх послуг, які надає ЗНУ, свідчить той факт, що вже існує запит на приєднання до курсів асистентів вчителів, бібліотекарів, соціальних педагогів і психологів. Адже ці працівники теж прагнуть підвищити свою кваліфікацію саме на базі ЗНУ. Хоча в рамках виграного тендера у виші проходитимуть курси, розраховані лише на педагогічних працівників, але ректор Микола Фролов пообіцяв у майбутньому створити такі курси для інших працівників ЗЗСО.

 

Схожі новини