Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, фахівець галузі публічних закупівель, енергозбереження та енергоефективності Костянтин Федосєєв

Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, фахівець галузі публічних закупівель, енергозбереження та енергоефективності Костянтин Федосєєв

Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, фахівець галузі публічних закупівель, енергозбереження та енергоефективності Костянтин Федосєєв
16.11.2021 13:25 Все Головні новини Факультети Юридичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває успішна реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіху випускників ЗНУ». Сьогодні вашій увазі пропонується інтерв’ю з вихованцем юридичного факультету 2020 року Костянтином Федосєєвим, який після закінчення навчання працює у лабораторії енергозбереження та енергоефективності ЗНУ.

- Вітаю, Костянтине, розкажіть, будь ласка, яким був шлях Вашого становлення як фахівця?

- Я навчався в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ, а потім – на юридичному факультеті за спеціальністю «Право». Отримав диплом бакалавра у 2020 році. Зараз працюю в лабораторії енергозбереження та енергоефективності у ЗНУ, співпрацюю з адвокатом щодо питань публічних закупівель і стартапів.

- Цікаво, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Обрати коледж було досить легко. Я обрав ЕПФК через якість освіти та можливості подальшого навчання в університеті. Це стало перевагою цього варіанту. Навчання на факультеті вже було закономірним, навіть думки не виникло змінити університет і довчитись десь ще. 

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими. Та які отримані у виші знання стали в нагоді в дорослому житті та роботі?

- Це – важке питання. З одного боку, це – навчання, години проведені в дискусіях і розмовах із викладачами про право, різні життєві ситуації. З іншого боку – це студентське самоврядування, де я здобув незамінний досвід, знайшов нових друзів і, власне, роботу.

- Є викладачі, яких Ви найчастіше згадуєте зараз? Чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?

- Звісно, є – і з коледжу, і з університету. Із кимось інколи зустрічаємось в університеті, з кимось спілкуємось у соціальних мережах, а є викладачі, до яких можна приїхати в офіс, випити кави й обговорити зміни в законодавстві. Загалом усі викладачі були й залишились цікавими людьми.

- Що Вас надихає в роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Основним джерелом натхнення для мене є результат і розуміння, що твоя робота чогось варта. Коли ти 1,5 роки працюєш над проєктом гуртожитків, а роботи так і не можуть початися з певних причин, потім різкий поворот трапляється – і все працює, то неможливо передати те відчуття радості й заряд енергії, аби працювати далі. Ну, а «необхідність» роботи очевидна, немає жодного бажання робити щось позбавлене сенсу.

- Чи зустрічалися Ви з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

- Це – надзвичайно важко, ми і під час навчання не могли разом зібратись, у кожного купа справ. Але часом виходить, і це дуже цікаво: послухати хто, де і як. Хтось має успішну кар'єру в правоохоронних органах, хтось – у судових, а є й ті, що зрозуміли: право не для них.

- А чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студентом?

- Не певен, можливо, зробив би щось інакше, але зараз я не можу сказати, що шкодую про те, як пройшов цей час. Напевно, займався ще більшою кількістю речей.

- Чим Ви сьогодні живете? Чому обрали саме цю професію?

- Основне місце роботи – лабораторія енергозбереження та енергоефективності ЗНУ. Це всіх дивує: юрист і в лабораторії. Насправді, технічні питання будівництва, енергозбереження мене цікавили з дитинства. Потім знайшов їм застосування під час роботи в студраді над коворкінгом, для цього навіть навчився створювати 3D візуалізації інтер'єру. Проте моя робота включає і юридичний складник: написання листів, підготовка документів за проєктами з енергозбереження. Найкращий приклад роботи, який можна побачити, – термомодернізація гуртожитків ЗНУ. Можу пишатися, що доклав до цього чимало зусиль. Крім цього, співпрацюю з адвокатом у галузі публічних закупівель. Це питання досить цікаве, адже діяльність будь-якого державного чи комунального закладу пов’язана з публічними закупівлями. Також у цього бюро є юридичний стартап, де я можу допомогти у створенні різноманітних шаблонів документів. У принципі, ідея, яку реалізують у цьому бюро, виникла в мене самого кілька років тому, і от зараз я знайшов однодумців і допомагаю їм.

- Ваші професійні звички – які вони?

- Важко сказати, не впевнений, що вони є. Єдине, що доводиться робити постійно, це – складати список задач. Інколи буває, що на день 20-30 пунктів. Це допомагає бачити загальний обсяг роботи й правильно пріоритезувати задачі.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє. Про що мрієте?

- Найближчим часом не планую якихось значних зрушень. Я ще навчаюсь, а тому доступ до багатьох юридичних професій поки закрито (наприклад, це – робота адвоката, прокурора, судді). Але я дуже сподіваюсь і вірю в те, що трохи згодом спробую різну юридичну роботу, я зможу визначити, який напрямок для мене є ближчий. Поки стою на роздоріжжі, як то кажуть: «не знаю ким стану, коли виросту», – але на 100% впевнений, що зв'язок із юриспруденцією буду тримати. Щодо мрій, поки я б сказав, що це – велика та потужна юридична компанія, яка займається не лише наданням правової допомоги, а й допомогою для студентів у навчанні та практиці, допомогою для вразливих груп населення й проведенням різноманітних правопросвітницьких заходів.

- Що Ви хотіли б порадити студентам та випускникам ЗНУ, зокрема, здобувачам освіти з Вашого факультету?

- Студентами я б порадив намагатися зрозуміти матеріал, як працює право та який алгоритм дій в тій чи тій ситуації. Інколи відволікатись від занять і проводити час в університеті, у самоврядуванні. Це дасть не лише добрих друзів і знайомих, а й навички. Головне, намагайтесь пробувати багато всього. Я наприклад, трохи можу робити дизайн, візуалізації інтер'єру, організовувати івенти, працювати з командою, створювати фотозони та дуже багато всього. Випускникам я б порадив не засмучуватись, якщо важко знайти роботу або вона не подобається, а намагатися вичавити максимум користі й рухатись далі. Головне, це не зупинятись і йти вперед.

 

Ганна Мала,

студентка факультету журналістики

 

 

 

Схожі новини