Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики ЗНУ відбувся Медіафестиваль «Сучасна комунікація і молодь»

17.11.2021 14:15 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики співпраця зі школами профорієнтаційна діяльність Медіафест-2021

Шістнадцятого листопада на факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зібралася зацікавлена секретами медіапростору молодь. 100 учасників заходу поринули в розмаїтий журналістський дискурс. Викладачі та студенти факультету розкривали різні таємниці інформаційно-комунікаційного світу та долучали гостей до пошуку медіаістин.

До факультетського «Медіафесту-2021» долучилися учні 8-11 класів та вчителі з низки шкіл міста Запоріжжя та області, зокрема: Козацького ліцею, ЗОШ № 15, 17, 84, 86, 88, 91, «Основа», Запорізької спеціалізованої школи № 100, Гімназій № 1, 2 (медіацентр «Об’єктив»), 8, 25, 46 та 93, ЗНВК 67, Колегіуму «Елінт», Кушугумської гімназії «Інтелект», СШФК № 18, а також вихованці Комплексного позашкільного закладу «Будинок дитячої та юнацької творчості», гуртка «Медіакультура» (м. Енергодар), ВСП «МК ТДАТУ імені Дмитра Моторного» (м. Мелітополь) та ОЗ Нижньосірогозький ліцей Херсонської області. Така зацікавленість та активність молоді, на думку заступниці декана з профорієнтаційної роботи Анни Баранецької, є свідченням небайдужості до сфери медіа та витворюваної ними реальності, прагнення до пізнання глибин створення цікавого та якісного інформаційного продукту.

Розпочався захід із привітань декана факультету журналістики Віктора Костюка. Він наголосив, що саме в цей день відзначають своє професійне свято теле- та радіопрацівники й порадив учасникам Фестивалю залучати своїх рідних та друзів, однокласників та одногрупників до інформаційної грамотності.

У рамках заходу відбулося підбиття підсумків виставки «Медіа/реальність: хто кого?». Ініціативна група факультету журналістики у складі професорок Віти Березенко та Людмили Чернявської, доцентки Наталії Тяпкіної й студентки Крістіни Бут представила більше 30 арт-продуктів на тему медіа, реальності та сучасної комунікації.

Далі для гостей Медіафесту провели лекторії та квест із різних освітніх програм факультету журналістики.

Перший лекторій – «Наголоси – річ уперта» – презентував доцент кафедри журналістики Павло Мірошниченко. Так, у ігровій манері викладач розповідав як правильно ставити наголоси у складних випадках, що є вкрай важливим як для журналістів, так і для блогерів. Усі охочі мали нагоду перевірити свої знання на запропонованих викладачем практиках.

Також студенти та школярі взяли участь у квесті «Редакторія», розробленому доцентками кафедри видавничої справи та редагування Наталею Лебідь та Наталею Романюк й студенткою 3 курсу ОП «редакторсько-видавничої діяльності і медіамоделювання» Олександрою Ткаченко. Гості подорожували уявними станціями-фактами з поліграфії, на яких потрібно було вибрати з картинок правильну відповідь. Також учні долучилися до створення макету обкладинки з різних елементів.

Другий лекторій – «Рекламні практики та ігрові технології» – розробили студенти 2 курсу ОП «реклама та зв’язки із громадськістю» під керівництвом доцентки кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Наталії Санакоєвої. Учасників заходу студенти долучали до відгадування мелодій популярних реклам та логотипів відомих брендів. На своїх проєктах студенти показали шляхи застосування психологічних технік у рекламі та презентували результати свого навчання.

Третій лекторій мав назву «Секрети трьох “К”», під час якого професорка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Вікторія Ковпак розповіла про таємниці ділових комунікацій та корпоративну культуру.

До речі, протягом всього заходу свої комунікаційні вміння показували вихованки факультету журналістики, представниці студентської ради Любов Науменко та Євгенія Таранченко, які були модераторами фестивалю.

Під час завершення дружньої зустрічі гостям показали вірусні відео, створені представниками Іміджевого центру факультету журналістики Валерією Вітер, Ксенією Вербицькою, Юлією Любасенко, Анастасією Мізін і Владом Сопруном. Кожне з них розповідає про перспективи навчання на різних освітніх програмах факультету журналістики ЗНУ.

Організатори заходу щиро вдячні всім гостям, які долучилися до Медіафестивалю та запрошують приєднатися до факультетських (офіційних та студентських) сторінок у соцмеражах, щоб завжди знати всі новини та події з життя факультету журналістики:

Фб: Факультет журналістики ЗНУ: https://fb.com/zhurfak.znu/

Insta: fjznu , znu_zhurfak

Telegram: fjznu, abit_fj_znu

TikTok: tiktok.com/@znu_zhurfak

Марія Падалко,

студентка 4 курсу факультету журналістики

Анна Баранецька,

заступниця декана з профорієнтаційної роботи