Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі електротехніки та енергоефективності ІННІ ЗНУ організували День толерантності

18.11.2021 11:25 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут ім Ю Потебні виховний процес День толератності

Студенти інженерних спеціальностей цікавляться не тільки електронікою та технікою. Важливі соціальні та суспільні теми охоплюють усі професії рівною мірою, і студенти всіх спеціальностей можуть змінити світ на краще, віднайшовши власну «точку опори». Саме тому на кафедрі електротехніки та енергоефективності Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні провели День толерантності – звісно, в онлайн форматі. До нього була підготована інтерактивна презентація під назвою «Історія нерівності».

Слухачі дізналися, як змінювалось суспільство від стародавніх часів до сьогодення, а також – які складнощі та проблеми супроводжували цей складний і тривалий шлях. Від племен кам’яної доби та первісної боротьби за ресурси фокус уваги перейшов до кочових племен Скіфії та античних поселень – часів, коли людство вперше познайомилося з рабовласницьким устроєм. Від занепаду Римської імперії – до Темних часів, феодалізму та полювання до відьом. Чи знали ви, що протягом 300 років за чаклунство було страчено понад 50 тисяч жінок? Епоха стрімких відкриттів та колонізація нових територій пустила до світу нове зло: винищення корінного населення Американського континенту та новий виток рабства. Протягом 400 років понад 17 мільйонів темношкірих рабів вивезли з Африки до Америки, і врешті політична система не змогла перетравити таку нерівність, втонувши в громадянській війні. Жінки століттями не мали свободи та власної волі, бо вважались власністю чоловіка. Історія знає чимало прикладів нерівності та несправедливості.

Втім, людство розвивається та вдосконалюється, і сучасне суспільство вже не може змиритися з такими жахливими речами, як расизм, домашнє насильство та торгівля людьми. Сьогодні толерантність стає основною ознакою розвиненої держави. Люди навчились сприймати інакшість та розмаїття – і в зовнішності, і у культурі.

Чому важливо згадувати неприємні сторінки історії, якщо зараз все добре і ми живемо у прогресивні, безпечні часи? Бо, по суті, все це – не так далеко, як здається. Останній вирок за відьомство було винесено у 1820 році – всього лише 200 років тому! Рабство у США відмінили півтора століття тому, а «чорні гетто» існували аж до вісімдесятих. Жінки у Великобританії вибороли право голосу лише у 1918, і лише трохи раніше отримали доступ до освіти.

Презентація отримала позитивні відгуки серед слухачів – більшість із них були вражені новими та несподіваними фактами. Під час обговорень студенти прийшли висновку, що толерантність є неодмінною частиною нашого життя та проявляється постійно навіть у побутових ситуаціях, укорінившись у правилах елементарної ввічливості.