Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували результати діяльності вчених вишу під час засідання Науково-технічної ради

У ЗНУ презентували результати діяльності вчених вишу під час засідання Науково-технічної ради

У ЗНУ презентували результати діяльності вчених вишу під час засідання Науково-технічної ради
22.11.2021 13:54 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Науково-технічна рада освітній процес наукова діяльність грантова діяльність

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в online-режимі відбулося засідання Науково-технічної ради університету під головуванням проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука. За час заходу його учасники заслухали звіти представників ЗНУ про здійснену ними науково-дослідницьку роботу. Вони внесли зауваження та обговорили пропозиції щодо подальшого розвитку наукової діяльності у виші.

На початку онлайн-зібрання Геннадій Миколайович за доброю традицією, що склалася в Запорізькому національному університеті, відзначив досягнення науковців і студентів вишу, які стали переможцями обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2021 році. Серед них: студентка Обруч Крістіна (у номінації «Біологічні, хімічні, екологічні науки»), завідувач лабораторією клітинної та організменної біотехнології науково-дослідної частини Руслан Амінов (у номінації «Біологічні, хімічні, екологічні науки» в категорії «молоді науковці»), студентка Вікторія Чернова (у номінації «Педагогічні та психологічні науки»), студентка Ольга Грищенко (у номінації «Мистецтвознавство, архітектура і дизайн»), студентка юридичного факультету Дарина Куліченко та аспірантка кафедри адміністративного та господарського права Дар’я Кремова (у номінації «Юридичні науки»), студент Володимир Бублєєв (у номінації «Філософські науки»). Також відзначили роботу наукових керівників із підготовки студентів, а саме: Т. Коломоєць, О. Сорокіної, О.Фролова, Г. Локарєвої, О. Рильського, Н. Губи. Усі переможці і наукові керівники отримали Подяки ректора ЗНУ.

Під час засідання представили результати навчального візиту до Естонії науковців ФІФ Вікторії Погонець, Марини Залужної, Наталія Надточій у рамках освітнього проєкту «MultiEd» «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України» за програмою «Erasmus+ KA2». Про них прозвітувала доцентка кафедри англійської філології та лінгводидактики Наталія Надточій. Під час доповіді проаналізували перспективність методології CLIL і мовного занурення для вдосконалення програм підготовки здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра та магістра спеціальностей «Філологія» та «Середня освіта» в Запорізькому національному університеті. Загалом, візит присвятили ознайомленню зі специфікою застосування методології інтегрованого навчання предмету і мови (CLIL) у навчальних закладах Естонії.

Науковиця розповіла про комплексне вивчення досвіду та ефективних практик використання мовного занурення в процесі навчання іноземної мови у навчальних закладах різних рівнів освіти, про принципи використання методології CLIL, особливості планування занять за цією методикою, способи організації освітнього простору, стратегії оцінювання, організацію співробітництва. Зокрема, цей досвід планується далі впроваджувати у виші для оновлення навчальних програм, впровадження нових навчальних дисциплін, проведення методичних семінарів для вчителів міста і області.

Учасники засідання цього дня також заслухали доповіді професора кафедри загальної та прикладної фізики Василя Гіржона та доцентки кафедри романської філології і перекладу Юлії Третяк про результати візиту в межах договору про співробітництво з Ургенчським державним університетом (Республіка Узбекистан) в рамках академічної мобільності. Зокрема, Василь Гіржон розповів про організацію наукових семінарів для викладачів цього освітнього закладу, про прочитаний курс лекцій із механіки для студентів Ургенчського державного університету. Обговорили присутні й можливість реалізації спільного з науковцями фізико-математичного факультету Ургенчського державного університету гранту з переробки вторинного алюмінію та написання спільних наукових робіт. Крім того, Василь Гіржон проаналізував матеріально-технічну базу лабораторій університету, кількість практичних, лекційних і лабораторних занять. Про гуманітарну підготовку з іноземної мови студентів цього вишу в рамках стажування, про взаємний обмін досвідом навчання студентів іноземній мові, проведені методичні семінари, використання альтернативних технік викладання французької мови розповіла Юлія Третяк. Вона звернула увагу на високий рівень знань студентів із французької мови і можливість організації для них навчання на цій мові в магістратурі факультету іноземної філології ЗНУ.

Свою доповідь «Архіви спецслужб: від “цілком таємно” до “абсолютно відкрито”» представив учасникам НТР кандидат історичних наук, старший викладач кафедри новітньої історії України Юрій Щур. Він звернув увагу присутніх на відкритість архівів спецслужб, органів державної безпеки для науковців, які здійснюють фахові дослідження, можливість фотографувати та зберігати на електронні носії важливу інформацію для досліджень. Науковець вишу розповів про дослідження архівно-слідчої справи директора Педагогічного інституту Олексія Заїки та інших історичних матеріалів у контексті дослідження історії ЗНУ. Під час свого виступу він акцентував увагу на величезному обсязі здійсненої наукової роботи з даної тематики. У рамках презентації він представив докладний аналіз напрацювань у цій галузі, зокрема дослідження діяльності групи українських підпільників, осередків ОУН на території Запорізької області та інше.

За час засідання про участь у професійних об’єднаннях як засіб підвищення наукового рейтингу доповіла доцентка кафедри ділової комунікації, регіональний координатор організації «TESOL Ukraine» (Асоціація вчителів англійської мови) Наталя Наумова. Зокрема, вона презентувала можливості, які відкриває участь у професійних об’єднаннях. Серед них: отримання сертифікатів за міжнародними стандартами для викладачів-немовників, проходження тренінгів для онлайн-викладання, оформлення грантових заявок, пошук партнерів для грантової діяльності, подання грантових проєктів для отримання сертифікату стажування або школи педагогічної майстерності та підтримки публікацій.

Окрім іншого, учасники засідання розглянули низку питань про рекомендацію до друку та поширення через мережу Internet наукових видань, монографій і збірників наукових праць, електронних фахових наукових видань. Також вони обговорили питання про внесення змін до складу редакційної колегії збірників наукових праць, про затвердження до виконання госпдоговірних робіт, затвердження й уточнення тем кандидатських і докторських дисертацій, затвердження індивідуального плану роботи над ними, призначення й зміну наукових керівників, консультантів та інше.

Підбиваючи підсумки роботи Науково-технічної ради, проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук подякував представникам найактивніших факультетів вишу за їхню плідну наукову роботу, підняття рейтингу ЗНУ та підкреслив значущість проваджуваної науковцями вишу діяльності. У результаті голосування присутні ухвалили всі проєкти рішень НТР та затвердили заключні звіти.

 

Схожі новини