Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, фахівчиня з онлайн-комунікацій креативного агентства «Bart&Fink» (м. Київ) Ірина Соболенко

Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, фахівчиня з онлайн-комунікацій креативного агентства «Bart&Fink» (м. Київ) Ірина Соболенко

Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, фахівчиня з онлайн-комунікацій креативного агентства «Bart&Fink» (м. Київ) Ірина Соболенко
24.11.2021 14:12 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

«Доброзичлива красуня з фігурою фотомоделі й чарівною посмішкою, –згадую Ірину як окрасу свого курсу на спеціальності Реклама та зв’язки з громадськістю. Ось і зараз, коли вона приміряла на себе вже столичне життя і відчула себе в ньому комфортно, нічого не змінилося, тільки красивіша стала», – так згадує Катерина Доценко, доцентка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю про свою студентку. У рамках проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University) пропонуємо вашій увазі з вихованкою факультету журналістики, фахівчинею з онлайн-комунікацій креативного агентства «Bart&Fink» (м. Київ) Іриною Соболенко.

- Приємно, що наша випускниця має таку престижну роботу й при цьому в неї блиск в очах! Це означає захоплення своєю справою, чи не так?

- Так, звісно! Захоплення справою, людьми, можливостями.

- Перше запитання буде трохи ностальгійним: ким Ви хотіли стати у дитинстві? Чи збулася Ваша мрія?

- Я з дитинства різнобічна людина, тож, певно, легше згадати, ким бути у майбутньому мені НЕ мріялося (усміхається). Але наразі я точно там, де мені хотілося бути останні років п’ять.

- Що вплинуло на Ваш вибір під час вибору вишу? Це був Ваш власний вибір, чи порада батьків? А може, порада друга, чи просто з подругою за компанію? Які ЗВО чи спеціальності Ви ще для себе розглядали?

- Обираючи виш, я точно знала, що хочу бути журналістом чи рекламником, а ще, дуже кортіло пожити в гуртожитку. Звідки така відвага…ха-ха. Тож я з Дніпра переїхала до Запоріжжя, щоб здобути освіту в ЗНУ. Чому Запорізький національний? Тому що тоді в рейтингу вишів ЗНУ був на третьому місці після Львова та Києва, а на той час ні можливості, ні бажання переїжджати в згадані вище міста в мене не було.

- Трохи згадаємо про навчання… Що було найцікавішим і які приємні чи смішні випадки можете пригадати?

- Мені подобалося все, розпочинаючи виступами зі студрадою, завершуючи ставленням викладачів до нас. До речі, в мене завжди були класні стосунки з викладачами, і мене дуже тішило те, що навіть після випуску з бакалаврату, деякі з них мені дзвонили та говорили, що мені дуже потрібно в магістратуру. Але я так туди і не дійшла, ха-ха.

- А були не дуже приємні моменти? Або труднощі, і як Ви їх долали?

- Труднощі мене люблять, а я їх – не дуже. Їх, дійсно, було дуже багато, тому була змушена героїчно їх долати, що ж з ними ще робити? Там були й всі курсові на тему SMM, де перевірених наукових джерел немає, і дипломна на цю ж тему, і дистанційне навчання на 4 курсі, яке я поєднувала з фултайм роботою в рекламній агенції, і перше перескладання заліку в другому семестрі останнього курсу навчання. Зараз я все це згадую й усміхаюся, але тоді, звісно, не до сміху було (усміхається).

- Розкажіть трохи про Вашу роботу. Що для Вас стало тим поштовхом, що визначило теперішній вибір?

- Практика, яку нам потрібно було проходити кілька разів за все навчання. Усі компанії, в які я зверталася для проходження практики, пропонували мені роботу. Так я і зрозуміла, що точно роблю щось прикольне, і людям це подобається. Таким чином я потрапила на TV-5 на другому курсі, потім – агенція в Дніпрі, далі фріланс, викладання в школі інтернет-маркетингу, ось так запаморочило, і я опинилася в Києві, про який марила з 10 класу, в креативному агентстві «Bart&Fink».

- Яка була перша робота і чому Ви на неї погодилися? Як довго ви пропрацювали на ній і чому поміняли?

- Першою роботою за фахом стала позиція копірайтера в промо-департаменті телеканалу TV-5. Я й писала багато текстів, і брала участь у деяких сюжетах як журналіст та редактор, і навіть трактувалася на ведучу новин. Але фізично мені було важко поєднувати роботу й навчання, бо, в першу чергу, я хотіла здобути освіту, а робота іноді займала більше часу, ніж я могла виділити не неї. Я працювала з 8 до 12, а за 30 хвилин вже мала була бути на парах, і до самого вечора. І так щодня. Тому я зробила вибір на користь університету.

- Які професії рекламної і піар-галузі Ви вже на себе приміряли і яка подобається найбільше?

- Перший крок на карʼєрних сходинках відбувся на другому курсі, тоді я познайомилася з копірайтингом, потім на третьому курсі – бренд-менеджмент та SMM, які стали поштовхом до дистанційного завершення навчання та написання диплому, уже знаходячись в іншому місті. Я була ще тою відчайдухою. Ось так моя основна діяльність протягом останніх майже 4 років – це SMM. А нещодавно я вперше в житті зіштовхнулася з PR-комунікаціями. Тож, я доволі універсальний солдат.

- Якби можна було повернути час, що б Ви змінили?

- Певно, нічого. Я люблю все, що відбувалося в гуртожитку, в ЗНУ, в Запоріжжі. Усе, що там відбувалося, допомогло мені бути там, де я зараз. А те, де я зараз, мені ну дуже подобається.

- Ким Ви бачите себе у майбутньому?

- Собою. Де б я не була та чим би не займалася, головне, щоб все це мені подобалося. А життя у цій галузі настільки мінливе, що планувати щось на подальшу перспективу особливо для мене неможливо, навіть не дивлячись на те, що я людина-графік.

- Чого б ви побажали теперішнім студентам й абітурієнтам?

- Бути собою та робити те, що дійсно подобається, використовувати можливості, навіть, якщо боїтеся, хвилюєтеся чи не впевнені в собі.

 

Катерина Доценко,

доцентка факультету журналістики

Іван Блінов,

студент 5 курсу

 

Фото з архіву героїні

 

Схожі новини