Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ вітають із ювілеєм видатного науковця, професора Анатолія Коноха

Представники ЗНУ вітають із ювілеєм видатного науковця, професора Анатолія Коноха

Представники ЗНУ вітають із ювілеєм видатного науковця, професора Анатолія Коноха
26.11.2021 10:39 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультету фізичного виховання здоров'я та туризму ювілей

Двадцять шостого листопада святкує свій 70-річний ювілей почесний працівник фізичної культури та спорту, завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), професор Анатолій Конох.

Першу базову освіту Анатолій Конох здобув у 1977 році, закінчивши ЗДПІ, за спеціальністю «Вчитель фізичного виховання». Потім, у 1989 році, отримав ще одну спеціальність – з напряму географії. У 1994 році Анатолій Петрович керував роботою спортивного клубу на той час ЗДУ. Починаючи з 2000 року, працював викладачем, старшим викладачем, потім – доцентом кафедри теоретичних основ фізичної культури. Із 2002 року керував діяльністю колективу цієї кафедри, яка згодом була перейменована на кафедру теорії та методики фізичної культури і спорту, на посаді її завідувача. У 2001 році йому присудили науковий ступінь кандидата наук із фізичного виховання та спорту, а в 2003 році – присвоїли вчене звання доцента. Науковий ступінь доктора педагогічних наук він отримав у 2008 році, у 2011 році – йому присвоїли вчене звання професора.

Анатолій Петрович – член двох спеціалізованих докторських вчених рад, виступає офіційним опонентом докторських та кандидатських дисертацій, а ще – редактором і рецензентом багатьох наукових праць. Окрім іншого, він – член редакційної колегії Гуманітарного вісника ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» і наукового видання «Вісник Запорізького національного університету. Фізичне виховання та спорт».

На рахунку самого науковця близько 200 публікацій, серед яких – 2 монографії, 10 навчальних посібників, із яких два з грифом МОН України, а також деклараційні патенти на винахід, статті в наукометричній базі Scopus, що є значним внеском у вітчизняну й міжнародну науку. За видатні заслуги в галузі науки та освіти у 2003 році Анатолія Коноха обрали дійсним членом Міжнародної Академії менеджменту в освіті та культурі, а також неодноразово нагороджений почесними грамотами ЗОДА та адміністрації ЗНУ.

Професор Анатолій Конох уже багато років поспіль викладає провідні теоретичні курси з фізичної культури, спорту і спортивно-оздоровчого туризму для студентів факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму. Саме за ініціативи Анатолія Петровича та під його керівництвом розробили та впровадили в ЗНУ технологію підготовки вчителів фізичної культури за спеціалізацією спортивно-оздоровчого туризму, а також фахівців спеціальності «Туризм» (освітні ступені «бакалавр», «магістр»), підготовлені й відкриті на спеціальності «Фізичне виховання» такі нові спеціалізації як «Український рукопаш «СПАС» та «Анімація у фізичній культурі та спорті». А також – в ЕПФК ЗНУ акредитовано спеціальності «Туризм» і «Фізичне виховання».

Увесь багатотисячний колектив ЗНУ, цінуючи його плідну працю, щиросердно бажає шановному ювіляру натхнення й міцного здоров’я, нових здобутків і перемог, нових масштабних планів й успіху в їхній реалізації!

 

 

 

 

Схожі новини