Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ вітають із ювілеєм видатного науковця, професора Анатолія Коноха

26.11.2021 10:39 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультету фізичного виховання здоров'я та туризму ювілей

Двадцять шостого листопада святкує свій 70-річний ювілей почесний працівник фізичної культури та спорту, завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), професор Анатолій Конох.

Першу базову освіту Анатолій Конох здобув у 1977 році, закінчивши ЗДПІ, за спеціальністю «Вчитель фізичного виховання». Потім, у 1989 році, отримав ще одну спеціальність – з напряму географії. У 1994 році Анатолій Петрович керував роботою спортивного клубу на той час ЗДУ. Починаючи з 2000 року, працював викладачем, старшим викладачем, потім – доцентом кафедри теоретичних основ фізичної культури. Із 2002 року керував діяльністю колективу цієї кафедри, яка згодом була перейменована на кафедру теорії та методики фізичної культури і спорту, на посаді її завідувача. У 2001 році йому присудили науковий ступінь кандидата наук із фізичного виховання та спорту, а в 2003 році – присвоїли вчене звання доцента. Науковий ступінь доктора педагогічних наук він отримав у 2008 році, у 2011 році – йому присвоїли вчене звання професора.

Анатолій Петрович – член двох спеціалізованих докторських вчених рад, виступає офіційним опонентом докторських та кандидатських дисертацій, а ще – редактором і рецензентом багатьох наукових праць. Окрім іншого, він – член редакційної колегії Гуманітарного вісника ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» і наукового видання «Вісник Запорізького національного університету. Фізичне виховання та спорт».

На рахунку самого науковця близько 200 публікацій, серед яких – 2 монографії, 10 навчальних посібників, із яких два з грифом МОН України, а також деклараційні патенти на винахід, статті в наукометричній базі Scopus, що є значним внеском у вітчизняну й міжнародну науку. За видатні заслуги в галузі науки та освіти у 2003 році Анатолія Коноха обрали дійсним членом Міжнародної Академії менеджменту в освіті та культурі, а також неодноразово нагороджений почесними грамотами ЗОДА та адміністрації ЗНУ.

Професор Анатолій Конох уже багато років поспіль викладає провідні теоретичні курси з фізичної культури, спорту і спортивно-оздоровчого туризму для студентів факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму. Саме за ініціативи Анатолія Петровича та під його керівництвом розробили та впровадили в ЗНУ технологію підготовки вчителів фізичної культури за спеціалізацією спортивно-оздоровчого туризму, а також фахівців спеціальності «Туризм» (освітні ступені «бакалавр», «магістр»), підготовлені й відкриті на спеціальності «Фізичне виховання» такі нові спеціалізації як «Український рукопаш «СПАС» та «Анімація у фізичній культурі та спорті». А також – в ЕПФК ЗНУ акредитовано спеціальності «Туризм» і «Фізичне виховання».

Увесь багатотисячний колектив ЗНУ, цінуючи його плідну працю, щиросердно бажає шановному ювіляру натхнення й міцного здоров’я, нових здобутків і перемог, нових масштабних планів й успіху в їхній реалізації!