Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ вітають із ювілеєм доцентку кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлану Чуян

Представники ЗНУ вітають із ювілеєм доцентку кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлану Чуян

Представники ЗНУ вітають із ювілеєм доцентку кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлану Чуян
29.11.2021 13:28 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології ювілей поздоровлення

Двадцять дев’ятого листопада викладачі та студенти вітають із ювілеєм доцентку кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Світлану Чуян.

Світлана Олександрівна у 1989 році з відзнакою закінчила Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов за спеціальністю «Англійська та німецька мови» та здобула кваліфікацію вчителя англійської та німецької мови. Із 1990 року вона розпочала свою професійну діяльність на кафедрі англійської мови на той час ЗДУ. У період із 1996 по 1999 рр. шановна іменинниця навчалася тут на денній формі аспірантури, а також продовжувала свою викладацьку роботу на кафедрах теорії англійської мови, практики англійської мови, теорії та практики перекладу з англійської мови (із 2006 р.). Окрім цього, Світлана Чуян викладала й в інших ЗВО Запоріжжя та Києва. У 2011 році вона успішно захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук – на тему «Об’єктивація категорії перехідності дієслова в сучасній англійській мові» – в Херсонському державному університеті. У 2014 році їй присвоїли вчене звання доцента.

Світлана Чуян вже понад 30 років поспіль викладає студентам факультету іноземної філології курси дисциплін професійного спрямування – «Основна іноземна мова»,  «Порівняльна граматика», «Переклад (англійська мова)», «Країнознавство» тощо, розповідаючи про специфіку функціонування лінгвістичних систем в англомовних країнах. а також читає спецкурс з порівняльної граматики, проводить практичні й семінарські заняття. Як талановитий педагог й лінгвіст для  формування комунікативних компетенцій студентів ФІФ вона залучає оригінальні матеріали та інноваційні навчальні методики. У рамках підвищення кваліфікації на початку двотисячних викладачка відвідала ЗВО США. Окрім іншого, вона виступає постійною активною учасницею різноманітних семінарів та інших наукових, наково-методичних заходів, які відбуваються у рамках діяльності її кафедри й ФІФ.

Коло наукових інтересів Світлани Чуян складають когнітивно-комунікативні та лінгвокультурологічні параметри дослідження мовних одиниць англійської мови. Вона є авторкою близько півсотні наукових праць, серед яких наукові публікації, 6 науково-методичних посібників тощо.

Енергійну й ініціативну викладачку, цікаву в спілкуванні людину цінують і поважають колеги й студенти факультету іноземної філології. Цього урочистого та святкового для шановної ювілярки дня вся академічна спільнота Запорізького національного університету щиро бажає їй зберегти свою енергійність, життєлюбність та завзяття у професійній діяльності й особистому житті на довгі роки!

 

Схожі новини