Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ активно розвивають цифрові soft skills

Студенти інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ активно розвивають цифрові soft skills

Студенти інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ активно розвивають цифрові soft skills
29.11.2021 14:05 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут ім Ю М Потебні кафедра інформаційної економіки підприємництва та фінансів кейс-клуб освітній процес стейкґолдери

На черговому засіданні кейс-клубу «Клуб інноваційних бізнес-ідей «Академія» інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), яке відбулося 23 листопада 2021 року, з доповіддю на тему «Цифрова взаємодія бізнесу та органів публічної влади: практична площина» перед студентством виступили гостьові лектори. Це – Людмила Матвейчук, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Кам'янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, членкиня громадської організації «Центр медіації та екаунтингу» та «Спілки польських вчених України», експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, та Павло Польовий, начальник відділу управління персоналом та нагород Чернівецької ОДА, здобувач PhD Хмельницького університету управління та права ім. Леоніда Юзькова.

На жаль, пандемія внесла свої корективи у формат зустрічі: засідання кейс-клубу відбулося дистанційно на платформі Zoom. Але для тих, хто прагне вдосконалювати свої цифрові компетентності, це не стало на заваді. Сучасні інформаційно-комунікаційні технології «зняли» просторові бар'єри між університетами та уможливили тим самим новий спосіб академічної мобільності учасників освітнього процесу - поєднали між собою науковців і здобувачів інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), Кам'янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка (KPNU, Kamianets-Podіlskyi Ivan Ohiienko National University) та Хмельницького університету управління та права ім. Леоніда Юзькова (KUML, Leonid Yuzkov Khmelnytskyi University of Management and Law).

За словами завідувача кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів, керівника кейс-клубу В'ячеслава Глущевського, у віртуальній аудиторії майже не залишилося «вільних місць», адже в онлайн-зустрічі взяли участь здобувачі як економіко-управлінської освіти (освітні програми «Інформаційна економіка», «Фінанси держави та підприємницьких структур», «Економіка підприємства», «Оподаткування, облік, контроль в управлінні підприємством», «Промисловий менеджмент» і «Державне управління»), так й представники інженерного спрямування (освітні програми «Програмне забезпечення систем», «Охорона праці», «Технологія захисту навколишнього середовища», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Мікро- та наносистемна техніка», «Електроніка», «Промислове і цивільне будівництво» тощо).

Під час першої частини зустрічі Людмила Матвейчук ознайомила учасників онлайн-лекції з Концепцією розвитку цифрової економіки та суспільства України, анонсувала амбітний проєкт «Дія Сіті» за ініціативи Мінцифри, метою якого є запровадження спеціального правового режиму для IT-індустрії, що дозволить створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі. Вона розтлумачила популярну віднедавна терміносполуку «органи публічної влади»: це – органи місцевого самоврядування, громадські організації та органи державної влади, розповіла про цифрові ресурси органів публічної влади. Лекторка окреслила правові аспекти цифровізації партнерських відносин у бізнесі. Вона наголосила на затребуваності з боку роботодавців цифрових soft skills у майбутніх фахівців, причому незалежно від їхньому університетської спеціальності, та, як наслідок, на актуальності й важливості їх здобуття ще під час навчання в університеті тощо.

Після цього Павло Польовий провів майстер-клас з акцентом на системне підвищення рівня цифрової грамотності громадян і продемонстрував цифрові сервіси на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта». Зокрема, він провів онлайн-інтерактив на проходження цифрового тесту «Цифрограм», прорекламував новий сучасний формат цифрової освіти – освітні серіали, які розроблено як покрокові інструкції з акцентами на різні аспекти цифровізації суспільного життя.

Навіть коли лектори завершили свої виступи, учасники кейс-клубу не поспішали залишати аудиторію. Від них «посипалися» різноманітні запитання: про електронні підписи, організації, що їх видають, преференції від їх використання; про веб-портали відкритих даних та доступ до них для формування статистичної бази наукових досліджень і навчально-пошукових завдань; про сервіси електронних петицій і перспективи розвитку е-демократії в Україні загалом. Були й прагматичні запитання, зокрема до Павла Польового, про вимоги щодо працевлаштування на держслужбу до Чернівецької ОДА. Пан Павло пояснив принципову схему такого відбору та у відповідь запросив випробувати власні здібності, але вже після отримання диплома про вищу освіту, адже це є необхідною умовою для держслужбовця.

На завершення учасники кейс-клубу дійшли спільної згоди щодо необхідності підсилення цифрових soft skills у студентів абсолютно всіх спеціальностей та ініціювали розгляд цього питання на засіданнях відповідних кафедр. «Студенти – це найвимогливіші стейкґолдери, вони як індикатори всього нового та інноваційного, що відбувається поза межами університетів. Тож ми уважно дослухаємось до таких ініціатив і неодмінно враховуємо їх для покращення освітнього процесу, адже вдосконалення якості освіти є неперервним і незупинним процесом», – так прокоментував цю «спонтанну» ідею організатор заходу В'ячеслав Глущевський.

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету гостинно відкриває двері та запрошує усіх охочих стейкхолдерів долучитися до процесу покращення якості підготовки здобувачів на освітніх програмах спеціальностей економіко-управлінського та інженерного напрямів.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 ім. Ю.М. Потебні ЗНУ

Схожі новини