Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі дизайну ЗНУ відзначили творчими заходами Міжнародний день акварелі

На кафедрі дизайну ЗНУ відзначили творчими заходами Міжнародний день акварелі

Двадцять третього листопада, за ініціативи мексиканського художника Альфредо Гуаті Рохо, у всьому світі відзначають День акварелі. Митець вважав, що акварель –прозора, як сама природа, і саме ця техніка здатна повноцінно передати красу світу. На кафедрі дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) не оминули цей день увагою.

За словами представників кафедри, під час карантинних обмежень і дистанційного навчання нам всім так не вистачає свят і яскравих барв. Тож на кафедрі провели Віртуальну експромт-виставку до Дня акварелі за лінком: https://www.facebook.com/designznu/posts/1228910280929338

Тут представили роботи студентів, викладачів, а також абітурієнтів (слухачів підготовчих курсів) і випускників освітньої програми «Графічний дизайн». Окрасою виставки стали акварельні роботи Заслуженої художниці України, доцентки кафедри дизайну Ірини Гресик. Майстерність художниці, її відчуття композиції і кольору надихає сотні студентів-майбутніх дизайнерів. «Надихає також, що випускники відгукнулися та переглянули свої шафи на предмет своїх старих студентських акварельних робіт», – зазначила старша викладачка Вероніка Сілогаєва, яка презентувала й власні акварельні замальовки, і роботи своїх вихованців.

Роботи з класичною аквареллю та діджитал-аквареллю представила запрошена викладачка, ілюстраторка Катерина Тарлінська. Дуже цікаве й змістовне інтерв’ю Катерина саме до Дня акварелі дала в ефірі телеканалу TV5 в сюжеті «День акварелі: як творять запорізькі митці», переглянути яке можна за лінком: перегляд доступний за покликанням https://youtu.be/iNKfWxT_5hw

Глядачі виставки відзначили роботу студентки 4 курсу Анастасії Війзер у техніці Decollage (викладачка – Катерина Тарлінська), ознайомитсь із якою можна тут: https://fb.watch/9wzbymNAsz

Не залишилися без уваги творчі роботи старшокласниць, вихованок підготовчих курсів Анастасії Лазоренко, Єлизавети Островської та Дар'ї Скомської. Свої акварельні етюди продемонстрували й студенти Діана Левченко, Валентин Колесніков, Юлія Годько, Анастасія Солом'яна, Віталіна Вінічук, Олександра Тимофієва й Ігор Бурий і випускниці Дар'я Гнусова й Анастасія Димова.

Представники факультету СПП запрошують студентів і колег переглянути медіафайли за  наданими покликаннями і поринути разом з ними у світ акварелі – однієї з сотень графічних технік дизайнерів, які опановують майстерність на кафедрі дизайну ЗНУ. Вони вітають усіх із Днем акварелі.