Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає професорку кафедри історії України Галину Турченко із ювілеєм!

Колектив ЗНУ вітає професорку кафедри історії України Галину Турченко із ювілеєм!

Колектив ЗНУ вітає професорку кафедри історії України Галину Турченко із ювілеєм!
03.12.2021 12:05 Все Головні новини Факультети Історичний ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет ювілей поздоровлення

Третього грудня свій ювілей відзначає знана науковиця та педагогиня – докторка історичних наук, професорка кафедри історії України ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Галина Турченко. Шановна Галина Федорівна вже майже чверть століття в ЗНУ здійснює підготовку молодих фахівців історичної галузі, політиків та управлінців.

Галина Турченко у 1994 році закінчила навчання на історичному факультеті тоді ще Запорізького державного університету, отримавши диплом із відзнакою за спеціальністю «Історія». Після цього навчалася в денній аспірантурі за спеціальністю «Історія України», яку закінчила достроково, і вже у 1997 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Етносоціальна база Української революції (березень 1917 р.-січень 1918 р.)», здобувши науковий ступінь кандидата історичних наук.

У Запорізькому національному університеті професорка розпочала свою професійну діяльність з серпня 1997 року: спочатку асистенткою, старшою викладачкою, а з березня 2000 року – вже доценткою кафедри історії України. У 2006 році Галина Турченко захистила докторську дисертацію на тему «Південноукраїнський регіон у контексті формування модерної української нації (ХІХ ст. – 1922 р.)». Із 2007 року вона обіймає посаду професорки цієї кафедри. Вчене звання професорки їй присвоїли у 2010 році.

За підсумками конкурсу на здобуття премії НАНУ для молодих учених за кращі наукові роботи у 2006 році Галині Турченко присудили Премію НАН України (за монографію «Південна Україна на зламі епох (1914-1922 рр.)). Талановита дослідниця нової та модерної історії знаходиться в постійному розвитку й у творчому пошуку, вона підвищує свій науковий та навчально-методичний рівень, здійснює стажування на базі вітчизняних та закордонних ЗВО (Інститут ім. Гіорга Еккерта, Німеччина, 2004; Інститут «Яд-Вашем», Ізраїль, 2020 р.). Коло наукових інтересів професорки складають: історія південноукраїнського регіону ХІХ – початку ХХ століття, проблеми українського визвольного руху та українського націогенезу, проблематика новітньої історії України, зокрема сучасної російсько-української гібридної війни, інформаційної війни РФ проти України тощо. Результати досліджень відображені в її наукових працях: це – понад 150 публікацій, із яких 9 – монографії, навчально-методичні посібники та підручники. На сьогодні вона викладає для студентів історичного факультету дисципліни спеціалізації: «Історія держави і права України», «Шкільний курс історії та методика навчання», «Давня та нова історія України», «Історія політичних вчень», «Історія України».

Як експертка галузі Галина Турченко є членом спеціалізованої ради із захисту дисертацій з історичних наук Д. 17.051.01, що діє при ЗНУ, а також вона – членкиня редакційної колегії наукового фахового збірника «Zaporizhia historical review», бере активну участь у виконанні держбюджетних науково-дослідницьких тем, здійснює керівництво науковою роботою аспірантів. Уже успішно захистили свої кандидатські дисертації зі спеціальності 07.00.01 «Історія України» семеро її учнів.

Наукова й освітня діяльність Галини Федорівни неодноразово була відзначена грамотами, дипломами та подяками Запорізької обласної державної адміністрації, районних адміністрацій Запорізької міської ради, управління освіти і науки ЗОДА, ректора ЗНУ.

Цього урочистого дня викладачі та студенти ЗНУ висловлюють щиру подяку шановній Галині Федорівні за її повсякденну відповідальну працю на посаді професорки кафедри історії України ЗНУ та бажають ювілярці щастя й радості на щодень, нових здобутків і перемог, успішного втілення в життя всіх планів і задумів.

 

 

 

Схожі новини