Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Здобувачі вищої освіти біологічного факультету долучаються до екологічних та освітніх ініціатив

Здобувачі вищої освіти біологічного факультету долучаються до екологічних та освітніх ініціатив

Здобувачі вищої освіти біологічного факультету долучаються до екологічних та освітніх ініціатив
06.12.2021 15:39 Все Головні новини Факультети Біологічний Популяризація природничих наук та математики в ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет екологічні та просвітницькі заходи кафедра загальної та прикладної екології і зоології

Студенти біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) не залишаються осторонь від різних екологічних заходів і підтримують різні просвітницькі та екоакції. Наприклад, студент 4 курсу біологічного факультету за спеціальністю «Екологія» Максим Іваненко – активний учасник різних екологічних та освітніх ініціатив, які він реалізує разом із дітьми-дошкільниками.

Останнім часом Максим активно співпрацює в цьому напрямку із закладом дошкільної освіти (ясла-садок) № 194 «Кобзарик» Вознесенівського району та представниками цього закладу – його директоркою Ларисою Лисечко та виховательками цього дошкільного закладу Оленою Іваненко та Наталією Подкур. За їхньої підтримки Максим Іваненко провів вже не одне екологічне заняття з дітьми середньої та старшої групи (5- 6 роів). Зокрема, він провів низка занять із таких тем: «Знайомство з клітиною», «Мікроскоп», «Забруднення водних джерел країни та їхній вплив на світ тварин і птахів», «Способи фільтрування води», «Способи збереження природних ресурсів, економне та раціональне споживання води» тощо. За його словами, мета подібних занять – це збільшення та покращення екологічної етики саме в наймолодших здобувачів освіти, адже це – наше майбутнє. «Я вважаю, що дітей необхідно змалечку привчати до екологічної свідомості. При чому діти, з якими я вже давно працюю, залюбки підтримують таку діяльність і їм не важко робити це», – переконаний Максим.

«Конспекти занять для дітей раннього віку мені допомагають створювати педагоги. Треба відзначити, що у цьому освітньо-виховному закладі в дітей уже сформована базова екологічна свідомість, адже тут для них регулярно проводять різні екологічні заняття. Вони вже з першого мого заняття знали, що таке мікроскоп, чим я був приємно вражений», – говорить Максим Іваненко.

Поки це – єдиний навчальний заклад, із яким співпрацює Максим, але він не виключає можливості подальшої співпраці в цьому напрямку з іншими освітніми закладами, зокрема зі школами. Разом із дітьми та вихователями Максим активно працює в екологічному напрямку: він взяв участь в озелененні ділянки біля дитячого майданчика дошкільного закладу, за його підтримки разом із дітьми був створений спільний макет «Екомісто майбутнього» для участі у Екофорумі. «Цьогоріч кожний навчальний заклад подавав свій екологічний макет для участі в Екофорумі. Саме я допомагав представникам дошкільного закладу, із яким співпрацюю, створити ідею й оформити макет екоміста майбутнього. Цей макет був створений із матеріалів, які не розкладаються (губки, нейлонові серветки, пластикові килимки, картонові коробки з ліків, що мають штучну основу), задля того, щоб потім цей макет, коли він стане не потрібним, не псував довкілля і не погіршував кліматичний стан», – зазначив Максим.

За словами представників біологічного факультету – декана Людмили Омельянчик, завідувача кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександра Рильського та викладачки кафедри генетики та рослинних ресурсів Вікторії Яранцевої, Максим Іваненко – активний учасник різних природоохоронних та екологічних ініціатив, він бере участь в озелененні України, в різних екологічних форумах. Також Максим плідно та результативно займається наукою, бере участь в різних наукових заходах, конкурсах, конференціях, займається науковими розробками. Так, минулого року він здобув диплом I ступеня конкурсу студентських наукових робіт на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», а в цьому році теж планує брати участь в інших наукових конкурсах і вступати до магістратури.

 

 

 

 

 

Схожі новини