Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники кафедри німецької філології влаштували День відкритих дверей для абітурієнтів-2022

07.12.2021 14:34 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології кафедра німецької філології профорієнтаційна діяльність День відкритих дверей

Представники факультету іноземної філології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) четвертого грудня організували День відритих дверей кафедри німецької філології та перекладу в режимі Zoom-конференції.

Під час заходу його учасники дізналися багато цікавої та корисної інформацію про цю кафедру. Зокрема, їм розповіли, що з 2006 року нею керує кандидат філологічних наук, доцент Сергій Вапіров. Свою сучасну назву кафедра отримала у 2008 році. На сьогодні її представники готують близько 120 студентів. Зараз на кафедрі працюють 14 викладачів, із них 9 – кандидати філологічних наук. Це – В. С. Ботнєр, С. Ю. Вапіров, І. О. Велика, Н. В. Захарова, Я.П. Кравченко, О. О. Ніколова, О. В. Романенко, Л. В. Федоренко та П. І. Яценко.

Учасників заходу на початку зустрічі привітав завідувач кафедри, кандидат філологічних наук, доцент Сергій Вапіров. Докторка філологічних наук, доцентка кафедри Олена Тупахіна розповіла їм про спеціальності, за якими можна здобути вищу освіту на факультеті іноземної філології, про перспективи працевлаштування для випускників та особливості вступної кампанії.

Про історію факультету, виміри якості, програми підготовки та можливості для навчання й саморозвитку студентів розповіла викладач факультету іноземної філології Оксана Соколова. Вона зазначила, що кафедра німецької філології – №1 у Запоріжжі, вона має дві акредитовані навчальні програми: «Мова і література (німецька)», «Переклад (німецька мова)», 3 цикли підготовки: бакалавр, магістр, доктор філософії, 4 доктори філологічних наук, 8 кандидатів філологічних наук та 46 років досвіду викладання німецької мови.

Також Оксана Валеріївна розповіла про посади й місця, де працюють випускники факультету. Це, серед іншого, – Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада, Торгівельно-промислова палата, Заклади середньої й вищої освіти, круїзні лайнери, готелі й туристичні бюро, мовні курси, копірайт і репетиторство. Під час Дня відкритих дверей йшлося про те, що Гете-інститут є надійним партнером ЗНУ. Він сприяє вивченню німецької мови, міжнародній культурній співпраці, підтримці діяльності культурних товариств, перекладів німецької літератури українською мовою, проведенню тематичних заходів, організації іспитів із німецької мови на міжнародний сертифікат і розвитку мережі мовних центрів-партнерів.

Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри Наталя Шапочка додала, що викладачі акредитовані Гете-інститутом, і що стратегічна мета кафедри полягає в забезпеченні тривкого інноваційного розвитку навчальної та науково-дослідницької діяльності в області філології в межах загальноосвітнього контексту університету. Студенти ФІФ мають доступ до ресурсів інтернет-платформи Гете-інституту і разом з цим опановують технології дистанційного навчання.

Наталія В’ячеславівна також представила студентів, які вирішили поділитися з абітурієнтами своїми враженнями від навчання в університеті.

Серед них була студентка Дар'я Близнюк, яка розповіла про Німецьку службу академічних обмінів DAAD (Deustscher Akademischer Austauschdienst. Йшлося про можливість академічних обмінів, міжнародних літніх шкіл та освітні подорожі Німеччиною. Про презентації щодо можливостей навчання в Німеччині коштом стипендій DAAD, мовні тестування, консультації, тренінги для учасників програм академічних обмінів та вивчення німецької з носіями мови – лекторами DAAD. Дар’я зазначила, що їй дуже подобається навчатися на факультеті, й вона рекомендує дану спеціальність для вступу.

Ключовими партнерами цієї кафедри ЗНУ є Гете-інститут, Університет Магдебург-Стендаль, Університет Дуйсбург-Ессен, Академія Баден-Вюртемберг, Університет Карла фон Оссєцького, Гейдельберзький педагогічний університет, Університет Віадріна (Фракфурт), Академія Інтерлінк (Берлін).

А студент 2 курсу Андрій Христич поділився з учасниками Дня відкритих дверей враженнями щодо студентського життя. Від нього абітурієнти дізналися про існування німецького розмовного клубу, а також про студентську наукову роботу. Більш за все Андрію подобаються спортивні секції й студактивність на факультеті у вигляді фестів й челенджів, тематичних вечірок й волонтерства.

Кароліна Лемешко