Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ – активні учасники німецько-українського онлайн-семінару

Правники ЗНУ – активні учасники німецько-українського онлайн-семінару

Правники ЗНУ – активні учасники німецько-українського онлайн-семінару
07.12.2021 15:27 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет міжнародна діяльність наукова діяльність онлайн-семінар

Сьомого-дев’ятого грудня 2021 року в рамках співпраці Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) із Центром німецького права науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти юридичного факультету ЗНУ активно долучилися до участі в роботі онлайн-семінару «Відкритість і законність держави». Захід організували й провели в рамках реалізації Програми МЗС Федеративної Республіки Німеччини, зусиллями ГО «Українсько-німецький юридичний діалог», Центру німецького права (м. Київ).

Упродовж трьох днів фахові активні дискусії точилися навколо обговорення питань європейських стандартів законодавства та якості законодавства України (професор Остен Баллер, Німецько-українська школа управління Інституту адміністративної модернізації та реформи поліції в Центральній та Східній Європі, Берлінська школа економіки та права), порівняльно-правового аналізу адміністративного процес в Україні та Німеччині (доцентка Ірина Бойко, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого). А також – прозорості та участі громадськості в прийнятті рішень на місцях під час бюджетного планування, нових підходів до посилення легітимності прийняття адміністративних і політичних рішень (професор Генріх Бюккер-Гертнер, Інституту адміністративної модернізації та реформи поліції в Центральній та Східній Європі), меж судового контролю щодо дискреційних адміністративних актів, (доцентка Надія Писаренко, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), привабливості державної служби в часи демографічних змін (професор Робер Кнаппе, Інституту адміністративної модернізації та реформи поліції в Центральній та Східній Європі) та інші.

Представники закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку здобувачів за спеціальністю 081 «Право» в Україні, юристи-практики, представники громадських правничих організацій, а також відомі представники правничої науки Німеччини змогли виявити особливості правового регулювання відносин публічного адміністрування в аспекті реалізації принципів відкритості та законності. А також – виокремити позитивні та критичні практики нормотворення та правозастосування, запропонувати основні напрямки співпраці в пошуках оптимальних уніфікованих моделей правового регулювання відносин у галузі публічного адміністрування загалом і в окремих його галузях.

Представники ЗНУ змогли не лише представити результати своїх напрацювань, а й домовитися про новітні напрямки співпраці із колегами із Німеччини як в освітній галузі, так і в науковій діяльності. За підсумками заходу розробили дорожню карту посиленої співпраці на найближчу перспективу.

 

Схожі новини