Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету продовжують консультувати запорізьких школярів про особливості ЗНО та вступу-2022

Викладачі філологічного факультету продовжують консультувати запорізьких школярів про особливості ЗНО та вступу-2022

Викладачі філологічного факультету продовжують консультувати запорізьких школярів про особливості ЗНО та вступу-2022
09.12.2021 13:47 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

Викладачі філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) у рамках профорієнтаційної роботи серед старшокласників м. Запоріжжя готують чимало важливих проєктів. Для випускників шкіл актуальними сьогодні є питання успішного проходження державної підсумкової атестації й зовнішнього незалежного оцінювання та особливості вступу до закладів вищої освіти, тож відповідній діяльності приділяють у виші чимало уваги.

На запрошення вчительки української мови та літератури Світлани Качури доцентки кафедри української літератури Ірина Бакаленко завітала до Запорізького навчально-виховного комплексу «Запорізька Січ» військово-спортивного профілю, де зустрілася зі старшокласниками – учнями 10-11 класів.

Зустріч зі школярами розпочалась інтерактивними питаннями: «Хто визначився зі своїм майбутнім після закінчення школи? Як старшокласники готуються до зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації? Які спеціальності приваблюють сьогодні молодь? Чи є серед школярів майбутні філологи, фізики, математики…?».

Питання вибору майбутньої спеціальності та закладу вищої освіти для її здобуття, особливості та переваги навчання за освітніми програмами Запорізького національного університету, зокрема філологічного факультету, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання стали предметом обговорення в аудиторії школярів. Зчитавши сканерами QR-коди, запропоновані викладачем, школярі отримали доступ до інтернет-сторінок філологічного факультету з цікавою інформацією не тільки про освітні програми та навчання студентів, зустрічі з видатними особистостями. А також – про майстер-класи досвідчених учителів-словесників та випускників університету у межах «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника», але й дозвілля студентів-філологів, закордонні практики у Болгарії та Польщі, університетські та факультетські заходи.

Вступна кампанія для старшокласників розпочинається складанням зовнішнього незалежного оцінювання, і тому Ірина Бакаленко презентувала школярам основні етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання та особливості вступу до закладів вищої освіти у 2022 році. Старшокласників цікавили різноманітні питання: терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2022 році; особливості визначення «порогового» балу; характеристика сертифікаційних робіт із предметів тестування; предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти; мобільний додаток «Моє ЗНО» від Українського центру оцінювання якості освіти; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв при вступі, творчі конкурси, нові освітні програми філологічного факультету.

Не менш актуальними для школярів були й питання підготовки до написання тестів з української мови та української мови й літератури, математики, історії України та іноземної мови (особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів та власного висловлення), адже саме ці тести є найбільш затребуваними при визначенні результатів державної підсумкової атестації та при вступі на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти.

Старшокласників запросили до участі в пробному тестуванні від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, зізнатися більше про який можна за лінком: https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php, та пробних тренінгах від Запорізького національного університету, більше про це – за лінком: https://www.znu.edu.ua/ Це – важливі складники підготовки до основної сесії ЗНО.

Школярі отримали відповіді на всі актуальні для них питання, розвінчали стереотипи та міфи, які існують про ЗНО, вступну кампанію, переконались у перспективах самореалізації студентів-філологів. Побажання високих балів на ЗНО та зустрічі з випускниками в університеті уже в якості студентів ЗНУ додали впевненості школярам.

Ірина Бакаленко, доцентка кафедри української літератури, зазначила: «Дякуємо директорці комплексу Ларисі Ганжі та вчительці української мови та літератури Світлані Качурі за організовану зустріч зі старшокласниками. Переконана, що такі зустрічі додадуть впевненості школярам у процесі підготовки до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання й дозволять отримати «високі бали». Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!».

 

Філологічний факультет

 


Схожі новини