Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся Об’єктивний Структурований практичний (клінічний) іспит для магістрів спеціальністю 227.1 «Фізична терапія», галузі знань 22 «Охорона здоров’я»

У ЗНУ відбувся Об’єктивний Структурований практичний (клінічний) іспит для магістрів спеціальністю 227.1 «Фізична терапія», галузі знань 22 «Охорона здоров’я»

У ЗНУ відбувся Об’єктивний Структурований практичний (клінічний) іспит для магістрів спеціальністю 227.1 «Фізична терапія», галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
13.12.2021 11:16 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму кафедра фізичної терапії та ерготерапії освітній процес Об’єктивний Структурований практичний (клінічний) іспит

Одинадцятого грудня 2021 року, відповідно до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр зі спеціальністю 227.1 «Фізична терапія», галузі знань 22 «Охорона здоров’я», у стінах Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) вперше провели Об’єктивний Структурований практичний (клінічний) іспит (ОСКІ).

За допомогою Об’єктивного Структурованого практичного (клінічного) іспиту – ОСКІ (Objective Structured Clinical Examination (OSCE) визначається готовність випускника до провадження професійної діяльності відповідно до вимог стандарту вищої освіти. Під час іспиту оцінюється практична (клінічна) майстерність і відповідні спеціальні фахові компетентності, шляхом демонстрування практичних клінічних знань і навичок на реальному об’єкті (на стандартизованому пацієнті). Оцінка компетентностей і навичок здобувачів вищої освіти відбувається на підставі принципів об’єктивності, структурованості та наближення до реальної клінічної ситуації за допомогою Стандартизованої оціночної шкали.

Успішно здати ОСКІ та з легкістю захистити кваліфікаційну магістерську роботу побажав на початку заходу усім магістрам перший проректор Олександр Бондар. У своєму виступі проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, який наголосив на важливості та значущості цього іспиту та побажав успіхів під час здачі ОСКІ. Із привітальним словом до магістрів звернулась завідувачка кафедри фізичної терапії та ерготерапії, д. біол. н., професорка Надія Богдановська. Надія Василівна зазначила, що на сучасному етапі фізична терапія, як вид професійної діяльності, вимагає від фахівців цієї галузі сформованих професійних компетенцій та особистих якостей для успішного виконання професійної діяльності, готовності і здатності ефективно виконувати свою роботу. Вона також висловила підтримку магістрам і побажала професійного творчого натхнення під час виконання практичних (клінічних) завдань на станціях.

Слово для привітань надали голові екзаменаційної комісії, д.мед.н., професорці, завідувачці кафедри загальної практики-сімейної медицини, гастроентерології, фізичної та реабілітаційної медицини Запорізької медичної академії післядипломної освіти Олені Алипової. Вона зазначила, що для цієї спеціальності ОСКІ – це абсолютно новий досвід, але дуже потрібний. За його допомогою оцінюється комунікативні, практичні, маніпулятивні, когнітивні навички. Вона також побажала всім здобувачам вищої освіти успіхів при складанні іспиту.

У складі екзаменаційної комісії, яка мала оцінити знання та навички магістрів ЗНУ, працювали: її голова – д.мед.н., професорка, завідувачка кафедри загальної практики-сімейної медицини, гастроентерології, фізичної та реабілітаційної медицини Запорізької медичної академії післядипломної освіти Алипова О. Є. та члени екзаменаційної комісії: д.мед.н., професор директор Запорізької лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Івченко Д.В.; завідувачка відділенням реабілітації, лікар фізичної та реабілітаційної медицини Колесова А.В.; д.біол.н., професорка, завідувачка кафедри фізичної терапії та ерготерапії ЗНУ, Богдановська Н. В.; к.мед.н., доцентка кафедри фізичної терапії та ерготерапії ЗНУ Кальонова І.В. і доцентка кафедри фізичної терапії та ерготерапії ЗНУ Позмогова Н.В. Головна секретарка екзаменаційної комісії – старша лаборантка Оніщук В.С.

Під час Об’єктивного Структурованого практичного (клінічного) іспиту  магістри послідовно переміщувалися за визначеним маршрутом по спеціально облаштованим станціям, на кожній із яких перебували обмежений час (10 хвилин). Усього цього дня здавали іспит 14 магістрів. На кожній такій станції магістри виконували спеціальні практичні (клінічні) завдання, які оцінювалися за допомогою контрольних чек-листів, які заповнювали екзаменатори-контролери на своїх станціях. Екзаменаторами-контролерами були викладачі кафедри фізичної терапії та ерготерапії: доцентка Бессарабова О.В., доцентка Потапова Л.В., доцентка Страколист Г.М., доцентка Потапова О.В.; співробітниця кафедри медико-біологічних основ фізичної культури і спорту, доцентка Дорошенко В.В.; лікарки фізичної та реабілітаційної медицини ЗОКЛ Пришпетлива І.В. та Кулюпіна Т.П. й фізичний терапевт ЗОКЛ Лазарєв К.В.

Таким чином відбувалося оцінювання професійної діяльності майбутніх фізичних терапевтів у спеціально змодельованих умовах. Загалом було організовано вісім станцій, кожна з яких була оснащена відповідним реабілітаційним приладдям (там були кушетки, валики, подушки, милиці, ходунці, тростинка, гоніометри і т.п.).

Під час проведення іспиту увесь час на всіх станціях провадили аудіо- та відеозйомку. Відповідальна за фотозйомки була студентка 2 курсу спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Сафонова Карина.

Стандартизованими пацієнтами були студенти-волонтери 2-4 курсів спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія»: Кредич Я., Красна Н., Пучкова А., Василейко Н., Коломоєць А., Прокопенко Д., Давиденко А. та Ковальова А. Також на кожній станції були присутні помічники, це теж студенти 2-4 курсів: Мартиросян К., Зайцев І., Каврін М., Бригеда А., Нікіташина К., Саприкін О., Щербіна О., Куліченко В., Трандафілов В. та Шевченко О. Для студентів участь у цьому заході стала можливістю придбання нового величезного досвіду, а також нових знайомств і яскравих вражень.

Науково-педагогічні працівники кафедри фізичної терапії та ерготерапії вдячні своїм студентам за підтримку та допомогу в проведенні Об’єктивно Структурованого практичного (клінічний) іспиту ОСКІ.

«Це був дуже хвилюючий та насичений день, і підбиваючи загальні підсумки, можна з упевненістю констатувати, що всі магістри спеціальності 227.1 «Фізична терапія» пройшли заплановані випробування й успішно здали Об’єктивний Структурований практичний (клінічний) іспит ОСКІ, – зазначають представники кафедри. – Дякуємо всім небайдужим за розуміння та допомогу при проведенні ОСКІ. Крокуємо далі!».

 

Схожі новини