Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбулася Конференція студентів із підбиття підсумків діяльності органів самоврядування

У Запорізькому національному університеті відбулася Конференція студентів із підбиття підсумків діяльності органів самоврядування

У Запорізькому національному університеті відбулася Конференція студентів із підбиття підсумків діяльності органів самоврядування
14.12.2021 10:29 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University студентська рада ЗНУ студентське самоврядування конференція студентів ЗНУ вибори голови дебати

Десятого грудня відбулося засідання конференції студентів ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), на якому наприкінці року підбили підсумки діяльності студентської ради університету. Під час заходу затвердили керівників структурних підрозділів цього органу студентського самоврядування й низку робочих документів. Участь у конференції взяли 149 студентських делегатів від ЗНУ, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ та університетських коледжів. Привітати й підтримати ініціативи учасників конференції завітав проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук.

Геннадій Миколайович передав вітання від ректора ЗНУ Миколи Фролова. Адже Микола Олександрович завжди радо підтримує актуальні студентські ініціативи. Проректор, зокрема, зазначив, що попри карантинні обмеження, протягом цього року в ЗНУ відбулося багато цікавих й корисних заходів. Він наголосив: «Університет завжди виступав майданчиком, який допомагав студентам робити перші кроки в доросле життя. Ми пишаємось нашими студентами, які не бояться відстоювати свою думку, які прагнуть зробити студентське життя, побут, відпочинок кращими. Бажаю всім вам, аби цей корпоративний дух ЗНУ ви пронесли через усе своє життя!». Від імені студради університету її голова Єгор Гуков вручив почесну грамоту Геннадію Васильчуку, який завжди активно підтримує студентський рух у ЗНУ.

На початку конференції також обрали лічильну комісію та затвердили порядок денний. Першочерговим питанням, котре  розглянули під час заходу, став Звіт про роботу студентської ради ЗНУ за 2020-2021 рр.,  представив її голова Єгор Гуков, який уже складає свої повноваження. Тож під час заходу голосуванням затвердили кандидатуру тимчасової в.о. голови студентської ради університету, якою стала перша його заступниця Ірина Ульченко.

-      дебати кандидатів на посаду голови студради ЗНУ проходитимуть із 13 по 22 лютого;

-      вибори голови студентської ради ЗНУ відбудуться 22 лютого.

У звіті Єгора Гукова йшлося про досягнення й заходи, які здійснила студентська рада впродовж 2020-2021 навчального року. Він визначив при цьому три основні напрямки діяльності студради: це – інформатизація, комунікація та єднання. У рамках кожного з цих напрямів діяльності передвиборчої програмі Єгора Гукова відбулася ціла низка заходів. У виші реалізували чимало ініціатив, грантів, ввели новацій – задля активізації студентського руху в ЗНУ, покращення умов для комфортного перебування й навчання студентів. Завдяки масштабній цифровізації, яка відбулася в цей період, студенти мали змогу виступити на студентському телебаченні, надсилати свої звернення через чат-бот, спілкуватися в соцмережах, налагодити ефективну систему комунікації: адміністрація – студентська рада ЗНУ – студенти. Наприклад, завдяки створенню проєкту SOSZ, студенти мають змогу налагодити корисні знайомства, звернутися за потрібною інформацією до інших студентів, отримати допомогу, налагодити взаємодію із охороною гуртожитків тощо. Створили також корпоративну пошту на платформі Googl-диску, якою вже користуються 230 підписників, і до якої можуть приєднатися всі охочі.

Завдяки започаткуванню системи менторства на сьогодні налагодили комунікацію і взаємодію зі студрадами ІННІ ЗНУ та коледжів. Також важливо відзначити, що завдяки співпраці студради з ректоратом, сьогодні майже всі студентські ради факультетів мають своє власне приміщення. Задля розширення інформування студентів ЗНУ працює й Telegram-канал студентської ради ЗНУ, а також функціонує 17 каналів її структурних підрозділів, підписниками яких є 57% студентів університету. Тут транслюється важлива для них інформація, а також звіти й накази ректора.

Завдяки діяльності студради університету, упродовж року відбулося чимало різноманітних студентських заходів, форумів, вечорів, завдяки яким не втратилася комунікація між студентами попри карантинний період. Серед цікавих ініціатив: «Таємний Санта», «ЗНУ-шні листівки», «Звуки ЗНУ», посвята в студенти, «День борщу», «Абітурієнт ЗНУ» тощо. Відзначили під час конференції й участь у загальноуніверситетських заходах, що проходять у співпраці з Центром культури ЗНУ, факультетами. Серед них – «Медіашкола», обладнана за грантові кошти медіастудія ЗНУ, закуплені мікрофони для звукозапису. Окрім іншого, розширюються межі комунікації студентства ЗНУ з регіональними та всеукраїнськими молодіжними організаціями, чому завдячують проєкту «Наша хата не з краю», участі у всеукраїнських конгресах, що відбулися в Києві та Львові, Медіафорумі, проведенню чатів зі студентами інших ЗВО.

Окремим пунктом висвітили розподіл студентського кошторису за минулий рік, завдяки якому закупили нову форму та спортивні знаряддя для університетської жіночої волейбольної команди «Орбіта», а також мерч, здійснили оренду ПК «Орбіти» для проведення студентського заходу «Miss University», автобусів для поїздок на форуми й багато іншого. Проте досі не вирішили питання щодо фінансування студрад коледжів, що не передбачено законодавством.

У рамках напрямку «єднання» Єгор Гуков відзначив серед основних досягнень – започаткування й розвиток активної взаємодії між колективами студентських рад ІННІ ЗНУ та коледжів, яким допомагали цього року організовувати й проводити вибори студактивів. А також розширення міжфакультетської та міжструктурної комунікації в рамках діяльності студради ЗНУ. Голова студради подякував усім, хто із ним працював у цей період, й тим, хто надавав активну підтримку на шляху розвитку студентського самоврядування в ЗНУ.

Важливим моментом конференції став звіт голови лічильної комісії засідання Конференції студентів ЗНУ Любові Чебурчан, яка також відповіла на запитання студентів. Обрали й голову із двох претендентів: Любов Чебурчан та Іллі Панова (студент математичного факультету, член лічильної комісії). Кандидати коротко презентували себе та свої досягнення, а також відповіли на десять запитань делегатів. Після чого процедурою голосування обрали головою лічильної комісії Іллю Панова. Він також представив нову команду, яка працюватиме в складі Студентської виборчої комісії ЗНУ.

Наприкінці засіданні ухвалили важливі для продовження ефективної діяльності студради університету документи: Положення про студентське самоврядування ЗНУ; Положення про вибори студентів ЗНУ та Положення про контрольно-наглядову діяльність студентів ЗНУ.

 

Олена Хлистун

 

 

Схожі новини