Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету провадять профорієнтаційну роботу

Викладачі філологічного факультету провадять профорієнтаційну роботу

Викладачі філологічного факультету провадять профорієнтаційну роботу
14.12.2021 15:10 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційна робота співпраця зі школами

Профорієнтаційна робота є важливим складником діяльності всього колективу філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), тому зустрічі зі старшокласниками м. Запоріжжя тривають.

У межах профорієнтаційної роботи філологічного факультету та на запрошення директорки гімназії Марини Луценко в. о. декана філологічного факультету Ірина Бондаренко та доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко завітали до Запорізької гімназії гуманітарного профілю № 25, де зустрілися зі школярами 11 класу.

Розпочалась зустріч вітальним словом в. о. декана філологічного факультету Ірини Бондаренко, яка розповіла школярам про переваги навчання на філологічному факультеті, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання. Із зацікавленням майбутні вступники слухали інформацію про особливості освітніх програм філологічного факультету та практичну підготовку студентів; про традиції та новації, можливості студентів вивчати поглиблено іноземні мови та брати участь у закордонних практиках у Болгарії та Польщі, про захоплююче та насичене подіями студентське життя. Наприкінці виступу Ірина Станіславівна порекомендувала старшокласникам свідомо обирати своє майбутнє та запросила вступати до Запорізького Найкращого Університету.

Продовжилась зустріч не менш важливою та актуальною для старшокласників інформацією від доцентки кафедри української літератури Ірини Бакаленко про особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2022 році. Школярі одразу включились у спілкування: визначили свій настрій; створили онлайн-«хмарки» із власних асоціацій «Що для школярів є ЗНО» та відповідей на актуальні питання: «Яку спеціальність та заклад вищої освіти для її здобуття учні хочуть обрати?».

Питання, якими цікавилися школярі, були різноманітними: терміни проведення ЗНО та вступної кампанії; предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти; особливості визначення «порогового» балу; «порогові» бали предметів ЗНО за попередні роки; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв вступника при поданні документів при вступі до закладів вищої освіти.

У центрі особливої уваги учнів опинились і питання підготовки до написання тестів з української мови, української мови та літератури, математики, історії Україні та іноземної мови (особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів, власного висловлення), адже саме ці тести є найбільш затребуваними й при визначенні результатів державної підсумкової атестації та при вступі на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти.

Слушною для старшокласників стала пропозиція взяти участь у пробному тестуванні із зовнішнього незалежного оцінювання від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, більше інформації про який можна знайти за лінком: https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php, та пробних тренінгах від Запорізького національного університету, інформація про які розміщена на сайті вишу: https://www.znu.edu.ua/, які дозволять перевірити свої знання та вміння та визначитись із подальшою підготовкою до основної сесії ЗНО.

Яскрава презентація, інтерактивні завдання, розповідь про університетські та факультетські заходи викликали інтерес серед учнів, які долучилися до активного діалогу. На всі свої питання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх абітурієнтів, учні отримали змістовні відповіді.

Ірина Бакаленко, доцентка кафедри української літератури зазначила: «Дякуємо директорці гімназії Марині Луценко за організовану зустріч зі старшокласниками. Впевнена, що школярі отримали актуальну та важливу для цього часу інформацію, що дозволить їм успішно підготуватись до складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання. Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!».

 

Філологічний факультет

 

Схожі новини