Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося підсумкове засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося підсумкове засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося підсумкове засідання Вченої ради
22.12.2021 15:56 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Вчена рада засідання економічний факультет науково-дослідна робота центр освітніх послуг для іноземних гр

Двадцять першого грудня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували підсумкове в 2021 році засідання Вченої ради університету, на якому керівники структурних підрозділів звітували про результати діяльності їхніх структур за минулий рік. Учасники засідання також вирішували кадрові питання щодо присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам, а також затвердили низку документів, які регламентують перебіг освітнього процесу та вступної кампанії у 2022 році.

Ректор Микола Фролов в урочистій обстановці вручив відзнаки науково-педагогічним працівникам університету, що свідчать про визнання їхніх професійних досягнень на регіональному та всеукраїнському рівнях. Так, диплом доктора економічних наук здобула доцентка кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Світлана Маркова. Грамотами Запорізької міської ради відзначили доценток факультету соціальної педагогіки та психології Оксану Лукасевич (кафедра психології) та Олену Самсонову (кафедра дошкільної та початкової освіти) – за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки, підготовку висококваліфікованих фахівців і з нагоди 30-річчя факультету. Лоцентка кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Лариса Іванова отримала подяку від Запорізької облдержадміністрації. Грамоти Запорізької обласної ради також вручили професорці кафедри психології Галині Горбань, доцентці цієї кафедри Наталії Мосол і старшій викладачці кафедри акторської майстерності Тетяні Петрик. Окрім цього, орденами «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня Запорізької обласної ради нагородили заслужену артистку України, доцентку кафедри акторської майстерності Надію Стадніченко та доцентку кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, керівницю центру гендерної освіти факультету СПП Тетяну Голованову.

У рамках порядку денного звіт про роботу спеціалізованих вчених рад університету представив проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. У своїй доповіді він відзначив, що в ЗНУ працюють не тільки стаціонарні спецради із захисту кандидатських і докторських дисертацій, а починаючи з минулого року, також уже діють одноразові спецради. Під час виступу також йшлося про зміни в роботі спеціалізованих вчених рад, порядок присудження та позбавлення наукових ступенів, про академічну доброчесність. Ці питання викликали жваве обговорення серед учасників засідання. Зокрема, ректор Микола Фролов, звертаючись до присутніх у залі, наголосив, що кожен представник колективу ЗНУ має усвідомлювати власну відповідальність і фаховість, адже це формує суспільну думку про університет.

Про підготовку в ЗНУ здобувачів вищої освіти – іноземних громадян доповів присутнім в.о. начальника центру освітніх послуг для іноземних громадян Карім Ель Гуессаб. Так, на сьогодні 207 громадян із 16 країн Азії, Африки, Латинської Америки, Європи та країн ближнього зарубіжжя здобувають освіту на 12 факультетах та в інженерному навчально-науковому інституті за різними спеціальностями та напрямками підготовки. Варто відзначити, що сьогодні в ЗНУ для іноземних студентів викладають предмети англійською та французькою.

Про ефективність діяльності економічного факультету звітувала перед членами Вченої ради ЗНУ декан Алла Череп. Вона зупинилася на таких важливих питаннях, як наявність значного кадрового потенціалу на факультеті, що дозволяє здійснювати підготовку висококваліфікованих кадрів для країни, академічна мобільність представників факультету, зокрема розвиток співробітництва між УрДУ та ЗНУ, високоефективна діяльність аспірантури – 96% захистів (24 аспіранти), результати науково-дослідницької роботи, досягнення студентів – переможців галузевих конкурсів, фінансування. Аналіз щодо ефективності діяльності економічного факультету за результатами перевірки надав голова експертної комісії – декан факультету журналістики, доцент Віктор Костюк.

За результатами звітів члени Вченої ради затвердили проєкти рішень. Окрім цього, проголосували за обрання на вакантні посади представників керівного складу. На наступний термін на посаді завідувача кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності затвердили професора Даміра Бікулова, завідувачем кафедри хімії – професора Олександра Бражка, завідувачкою кафедри англійської філології та лінгводидактики – професорку Санію Єнікєєву, завідувачем кафедри ділової комунікації – доцентку Яну Дибчинську, завідувачкою кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини – професорку Оксану Кущ, завідувачкою кафедри видавничої справи та редагування – доценту Тетяну Плеханову та завідувачем кафедри комп’ютерних наук – професора Сергія Чопорова. Також проголосували за присвоєння вчених звань доцентів: по кафедрі соціології – Іві Павленко, по кафедрі фізичної терапії та ерготерапії – Ганні Страколист.

Окрім іншого, учасники зібрання затвердили освітньо-професійні програми за спеціальностями для здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра та магістра. А ще – документи, що регламентують роботу ЗНУ у 2022 році: Правила прийому до Запорізького національного університету у 2022 році та додатків до них, Положення про Приймальну комісію на 2022 рік, внесення змін до Порядку присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам ЗНУ, до Порядку призначення і виплати академічних стипендій у ЗНУ, до Порядку формування рейтингу успішності студентів ЗНУ для призначення академічних стипендій.

Затвердили й програми атестаційних екзаменів для здобувачів освітнього ступеня бакалавр за спеціальностями та освітніми програмами на 2022 рік, ліміт стипендіатів для здобувачів ступеня бакалавра та магістра, фахових коледжів університету, результати атестації наукових працівників, підвищення кваліфікації (стажування) за неакредитованими програмами та шляхом неформальної/інформальної освіти науково-педагогічних працівників ЗНУ, рекомендацію до друку навчально-методичної літератури тощо.

Наприкінці заходу ректор Микола Фролов подякував членам Вченої ради за плідний рік і привітав усіх представників науково-педагогічного колективу університету із прийдешніми святами – Новим роком та Різдвом Христовим. А також побажав усіляких гараздів й нових визначних досягнень у 2022 році.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Олена Хлистун

Схожі новини