Під час Дня у професії абітурієнтам презентували освітню програму «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання»

Двадцять другого грудня на факультеті журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) в режимі онлайн організували День у професії для абітурієнтів, які прагнуть більше дізнатися про навчання на освітній програмі «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання». Науково-педагогічні працівники кафедри видавничої справи та редагування та студенти, які обрали для навчання цю освітню програму, розповіли старшокласникам про особливості навчання, затребуваність отриманої професії на ринку праці, умови вступу-2022 тощо.
Модераторка заходу, доцентка кафедри Наталія Лебідь представила учасникам Дня у професії завідувачку кафедри видавничої справи та редагування, доцентку Тетяну Плеханову. Тетяна Миколаївна привітала старшокласників, які приєдналися до дня відкритих дверей. Вона розповіла про важливість професії редактора для всіх засобів масової інформації та розповіла про популярність і важливість цієї професії. Також завідувачка кафедри висловила сподівання, що після завершення карантинних обмежень сподівається побачити вступників у стінах університету під час численних заходів, які представники кафедри організовують в рамках діяльності Школи майбутнього редактора.
Своєю чергою, начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, старша викладачка кафедри Галина Микитів розповіла абітурієнтам про умови вступу-2022. Зокрема, вона нагадала старшокласникам, що реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться із 1 липня 2022 року, а подання в електронному вигляді заяв і потрібних для вступу документів – із 14 липня. При цьому на базі ЗНУ традиційно діятиме консультаційний пункт, співробітники якого допоможуть абітурієнтам у створенні електронного кабінету, завантаженні потрібних документів тощо.
Також Галина Володимирівна наголосила на переліку сертифікатів, необхідних для вступу на цю освітню програму, бал, достатній для участі в конкурсному відборі (100 балів – при вступі на навчання за кошти фізичних чи юридичних осіб, 125 балів – за кошти держбюджету). Йшлося також про категорії вступників, які мають пільги під час вступної кампанії. зокрема про «Квоту-4», що діє для вступників, які уклали угоду про відпрацювання не менше ніж три роки в сільській місцевості або селищах міського типу, при їхньому зарахуванні на місця, що фінансуються за державним (регіональним) замовленням. Також учнів привітали та запросили на навчання до ЗНУ представниці кафедри: доцентка Наталія Тяпкіна, доцентка Наталія Романюк і доцентка Інна Горбенко.
Окрасою заходу стали два інформаційно-презентаційні ролики, які студенти факультету журналістики створили самі, аби творчо й оригінально розповісти про цю освітню програму.
Також перед абітурієнтами виступили третьокурсники освітньої програми «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання» Анастасія Шопен та Ігор Сажинський. Вони розповіли про своє навчання, практику, студентське цікаве життя та запросили вступати на факультет журналістики.
Наприкінці заходу старшокласники щиро подякували представникам ЗНУ за цікавий інформативний захід, завдяки якому вони більше дізналися про освітню програму «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання».
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/