Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні зустрічі із запорізькими старшокласниками та їхніми батьками

Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні зустрічі із запорізькими старшокласниками та їхніми батьками

Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні зустрічі із запорізькими старшокласниками та їхніми батьками
24.12.2021 11:15 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

На запрошення директорки школи Людмили Златової та її заступника Леоніда Лагоди доцентка кафедри української літератури Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко завітала в Запорізьку загальноосвітню школу № 88, де зустрілася зі старшокласниками та їхніми батьками. Наразі для випускників шкіл та їхніх батьків актуальними є питання успішного проходження державної підсумкової атестації й зовнішнього незалежного оцінювання та особливості вступу до закладів вищої освіти, які й стали предметом обговорення в аудиторії.

Використання гаджетів та інтерактивних вправ: визначити свій настрій; створити онлайн-«хмарки» із власних асоціацій «Що для школярів є ЗНО» та відповідей на актуальні питання: «Яку спеціальність та заклад вищої освіти для її здобуття учні хочуть обрати?» – дозволили одразу долучити старшокласників до активного спілкування.

Особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році; терміни проведення ЗНО та вступної кампанії; предмети ЗНО, необхідні для підсумкової атестації та для вступу до закладів вищої освіти; новації у характеристиці сертифікаційних робіт з предметів тестування; визначення «порогового» балу; розрахунок конкурсного балу вступника, зокрема регіональний та галузевий коефіцієнти; п’ять заяв на бюджетну форму навчання та обмеження кількості заяв на контрактну форму навчання в межах 20 заяв; пріоритетність заяв при вступі; вступ за квотами; порядок подання заяв; творчі конкурси, освітні програми Запорізького національного університету – питання, які цікавили майбутніх вступників та їхніх батьків.

Не менш актуальною для учасників зустрічі стала інформація про пробне тестування із зовнішнього незалежного оцінювання від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, більше інформації про яке можна знайти за покликанням: https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php, та пробні тренінги від Запорізького національного університету, про які інформація розміщена за лінком: https://www.znu.edu.ua/, що дають можливість побачити технологічну процедуру проведення зовнішнього незалежного оцінювання. А ще – перевірити свої знання та вміння, психологічно підготуватися до важливих вступних випробувань і визначитись із подальшою підготовкою до основної сесії ЗНО.

Ірина Бакаленко окреслила типові помилки учасників ЗНО, презентувала цінні поради та «лайфхаки» щодо умов успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання, а порівняльна таблиця з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки переконала школярів у важливості сумлінної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. А батькам надали поради щодо підтримки дітей у цей складний та напружений період та відповіді на всі поставлені питання.

Зацікавила випускників й інформація про особливості та переваги навчання за освітніми програмами філологічного факультету ЗНУ, зокрема про відкриття нової освітньої програми «прикладна лінгвістика», на яку вперше цього року буде здійснено набір; можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання; практичну підготовку студентів; закордонні практики у Болгарії та Польщі; цікаве та насичене подіями студентське життя; різноманітні університетські та факультетські заходи.

Родзинкою зустрічі зі старшокласниками стало «звернення» до школярів Олександра Авраменка – випускника філологічного факультету Запорізького державного університету (тепер – ЗНУ), автора шкільних підручників з української мови та літератури й посібників з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, аудіодиктантів та радіопередачі «Загадки мови», ведучого експрес-уроків з української мови на каналі «1+1».

Школярі та їхні батьки отримали відповіді на всі актуальні для них питання, розвінчали стереотипи та міфи, які існують про ЗНО та вступну кампанію, переконались у перспективах самореалізації випускників філологічного факультету.

Пушкарьов Микита, учень 11 класу, поділився своїми враженнями: «Зустріч з Іриною Миколаївною була цікавою та пізнавальною. Нам розказали про те, що нас очікує цього року: складання державної підсумкової атестації та зовнішнє незалежне оцінювання та як до них готуватись, на що звернути увагу під час підготовки та як не помилитись під час вибору правильних відповідей на ЗНО. Дуже сподобалась презентація та опитування за допомогою гаджетів: ми писали слова-асоціації про ЗНО, свої спеціальності та куди збираємось вступати. А ще, нам побажали високих балів на ЗНО й запросили вступати до Запорізького національного університету».

Попов Артем, учень 11 класу, розповів: «Цього разу на батьківські збори запросили нас разом із батьками. Інформація про державну підсумкову атестацію, зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію, яку нам пояснювали на зустрічі, була дуже чіткою та зрозумілою. Я тепер більш впевнений у своїх силах, хоча готуватись ще треба багато та сумлінно. Обов’язково скористаюсь наданими порадами та можливістю пройти пробні тренінги від університету».

Під час зустрічі Ірина Бакаленко виконала почесну місію: за результатами активної співпраці з філологічним факультетом вручила директорці Запорізького закладу середньої освіти № 88 Людмилі Златовій Подяку ректора Миколи Фролова за сприяння й підтримку діяльності Асоціації роботодавців філологічного факультету та вагомий внесок у справу практичної підготовки майбутніх учителів-словесників.

Ірина Бакаленко, доцентка кафедри української літератури, подякувала директорці школи Людмилі Златовій та її заступнику Леоніду Лагоді за організовану зустріч зі старшокласниками та їхніми батьками, а іншим учителям школи – за якісну та професійну практичну підготовку студентів під час педагогічної практики.

Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!

 

Філологічний факультет

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини