Доцентка кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова розповіла про європейську студію в ЗНУ (радіо «На дотик»)

Днями Катерина Сіріньок-Долгарьова, доцентка кафедри журналістики, заступниця декана з міжнародної діяльності ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), в етері віжн-радіо «На дотик» розповіла про нову студію звукозапису для студентів, створену в рамках програми «Еразмус+», а також про низку нових курсів щодо медійних стандартів і журналістських цінностей.
Ольга Вакало, ведуча віжн-радіо «На дотик», почала розмову з нової студії, запитавши доцентку про проєкт.
- Ми на факультеті вже кілька років займаємося питаннями правозахисної журналістики, адвокаційної журналістики, і останній рік дуже активно працюємо в межах європейського проєкту, який ми здобули рік тому, «Європейські медійні стандарти і цінності, незалежні журналісти в еру постправди». На три роки цей проєкт, від освітньої програми «Еразмус+», – розповіла Катерина.
У рамках цього проєкту розробили декілька курсів для студентів. Один зі них – це Європейські медійні стандарти. Дисципліна на 5 модулів, під час яких студенти можуть докладно розібратися в професійних стандартах, дізнатися, що таке журналістська етика, чим займається Комісія із журналістської етики тощо.
- Крім цієї освітньої діяльності, у нас ще є можливість організовувати заходи. А також ми можемо технічно розвиватися. Обладнали студію й назвали її «Аудиторія європейських студій». І ми хочемо робити студентську студію, де зможемо створювати подкасти, можемо записувати якісь програми, запрошувати колег, відомих і невідомих людей.
Студію відкрили пару тижнів тому, і перше засідання круглого столу присвятили Міжнародному дню прав людини. Під час заходу поговорили про захист етнічних груп, про мову ворожнечі, про інші проблеми.
- Також на засіданні круглого столу була наша випускниця Ірина Іванченко – представниця Центру прав людини «Зміна». Вона презентувала велике дослідження про права людини. Ірина також говорила про роль медіа в цьому процесі та про те, що громадяни не так довіряють владі, як довіряють ЗМІ. І з одного боку, журналісти мають цим користуватися, в гарному сенсі цього слова, а з іншого боку, вони повинні усвідомлювати свою відповідальність.
Ольга Вакало під час розмови поцікавилася, чи у всіх студентів буде можливість відчути на дотик, що таке подкаст:
- Так, ми відкриті, ми спеціально зробили це для студентів у корпусі, де вони навчаються на факультеті журналістики. У нас там немає професійної ізоляції, але є гарна техніка, яка дозволяє записувати якісний звук. Прямі ефіри вести не зможемо, але записувати можна.
Курс йде за вибором, однак студентів вже вдосталь. За словами Катерини, записалося 40 студентів, але місць тільки 20ть, тому є відбір. Дивіться повний етер віжн-радіо «На дотик» за лінком:
https://www.youtube.com/watch?v=SgIrDpiVhi8&ab_channel=RADIONADOTYK
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/