Днями на базі факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося урочисте відкриття навчальної мультилабораторії в рамках реалізації проєкту MultiED програми Еразмус+, напряму КА2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України».
На заході були присутні ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор з наукової роботи Генадій Васильчук, декан факультету Галина Морошкіна, менеджерка проєкту, завідувачка кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських, науковці факультету – учасники проєктної команди. У святково прикрашеній до новорічних свят аудиторії розмістили нове обладнання, придбане в рамках виконання проєкту. ЗНУ як учасник проєкту придбав інтерактивний дисплей Newline Trutouch 75’’ TT-7519IP Touchscreen Display; професійну камеру Panasonic AG-AC30 Full HD Camcorder with Touch Panel LCD Screen and Built-In LED Light; серверний комп’ютер Server computer Supermicro AS-2013S-TR 19" 2U із безперебійним блоком живлення Uninterrupted Power Supply Unit; багатофункціональний пристрій Canon MF426dw Multifunctional Device; проєктор Epson EF-100 White (V11H914040) Portable laser projector і 2 Моноблоки Monoblock Personal Computer Asus V241FAK-BA049D (90PT0292-M04460). Крім того, представники вишу подали заявку на додаткове обладнання: 2 Laptops, 1 printer, 1 Router, 2 Screens with reset mechanism, Supply line filters and cables.
Вітаючи викладачів факультету іноземної філології з черговим важливим кроком у реалізації проєкту, ректор Микола Фролов наголосив на тому, що команда робота представників ФІФ у проєктній галузі є взірцем для представників інших факультетів. Микола Олександрович подякував декану Галину Морошкіній, завідувачці кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлані Запольських й іншим представникам факультету за плідну роботу. Він привітав присутніх із прийдешніми святами й побажав їм здоров’я, миру, достатку й благополуччя в новому, 2022, році. До щирих привітань приєднався проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Представники керівництва вишу високо оцінили технічні можливості придбаного для облаштування мультимедійної аудиторії обладнання. Також їм сподобалося незвичайні прикраси аудиторії: у них представники ФІФ творчо переосмислили новорічно-різдвяні традиції всіх країн, мови яких вивчають на факультеті.
Також до участі в заході в режимі онлайн через zoom-конференцію приєдналася професорка Національного університету «Одеська політехніка» Тетяна Домброван. Тетяна Іванівна поділилася своїми враженнями від нещодавнього перебування на посаді голови атестаційної комісії. Зокрема, вона відзначила високий рівень підготовки на факультеті фахівців із філології та перекладу. Вона подякувала представникам факультету за плідну співпрацю та висловила сподівання на подальше співробітництво. Нагадаємо, що проєкт Erasmus+ Capacity Building in Higher Education Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration «Підготовка вчителів іноземних мов як шлях до багатомовної освіти та євроінтеграції України» реєстраційний номер 610427-EE-2019-EPPKA2-CBHE-JP термін виконання проекту – 15.11.2019-14.11.2022
Сайт – http://www.multied.com.ua
Цей проєкт реалізується 13 членами консорціуму, до якого входять 3 європейські виші: Тартуський університет (Естонія) – головний координатор, Гейдельберзький педагогічний університет (Німеччина) й Астонський університет (Британія). А також – 8 українських вишів: Запорізький національний університет (національний координатор), Миколаївський національний університет, Черкаський національний університет, Полтавський національний педагогічний університет, Харківський національний університет, Горлівський інститут іноземних мов, Тернопільський національний університет, Івано-Франківський національний університет. Крім того, серед учасників проєкту Всеукраїнська асоціація учителів англійської мови «TESOL – Ukraine» (НУО) та Міністерство освіти та науки України.
У рамках його реалізації в ЗНУ відбулося оновлення 14 навчальних курсів. А також – проведення семінарів із підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх шкіл і науково-педагогічних працівників, у яких задіяно більше 1000 учасників, та розробка електронного CLIL (інтегрованого навчання предмета та мови) курсу для вчителів. Вагомим етапом реалізації проєкту є постійне оновлення матеріально-технічної бази вишу, яка дозволяє готувати сучасних висококваліфікованих фахівців.
Таміла Тарасенко
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/